Poprawianie fabryki, montaż zderzaka

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Poprawianie fabryki, montaż zderzaka

Postautor: areq10 » 20 mar 2017, 20:41

Generalnie posiadam Sportage i jestem wzrokowcem ;)
a na poważnie, jakość montażu zderzaków (plastikowych) w naszych autach nie jest najlepsza.

Byłem w ASO, ale standardowo teksty w stylu: "Panie teraz tak montują auta"

(fakt, oglądałem kilka modeli w salonie - montaż zderzaków, czy nawet szczeliny karoserii (!) - do nas idą chyba partie montowane w poniedziałek albo piątek po pijaku ;)

A jak już coś zrobią, to rozwalą w innym miejscu itp., najgorsze, że nie można być przy nich jak to robią, by przypilnować.


Zastanawiam się czy jak pojadę do zwykłego blacharza, to on będzie wiedział jak się za to zabrać, czy każde auto ma jakieś specyficzne zaczepy przy zderzakach, że raczej gość nie da rady.
Jeśli to prosta sprawa, to dam te 50zł, przypilnuję i będę miał święty spokój ;)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Poprawianie fabryki, montaż zderzaka

Postautor: Owca007 » 20 mar 2017, 20:47

Sam to zrób prosta sprawa klucz nasadowy 8mm 10mm i śrubokręt krzyżak popuszczasz dociskasz gdzie odstaje dokręcasz i już:). Bo pewnie przy nadkolach odstaje.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Poprawianie fabryki, montaż zderzaka

Postautor: areq10 » 20 mar 2017, 20:54

Trochę bardziej skomplikowana sprawa :)

Przód, pasażer, jest idealnie, gdy zimno :P W słońcu, nagrzewa się i przy nadkolach wystaje 3-4mm, po ochłodzeniu jest równo.
Przód, kierowca. Przy reflekotrze jest 2-3mm za wysoko podniesiony, przez to przy nadkolu nie jest idealnie równo. Bardziej regulacja przy reflektorze (obniżenie), niz przy zaczepie.

W okolicach świateł i maski, zderzak nieidealnie jest dopasowany do świateł - ale to jestem skłonny odpuścic, bo to co widziałem w salonie w tym miejscu to dopiero tragedia (inne modele)

peter2016
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2017, 23:18
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI L
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Poprawianie fabryki, montaż zderzaka

Postautor: peter2016 » 20 mar 2017, 23:49

U mnie też był problem z spasowaniem przedniego zderzaka może tam nie jakaś wielka wada ale mogli się trochę bardziej postarać w fabryce. Tak to wyglądało http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/1512bc96bc24fa2b
Raczej ja mam większe zastrzeżenia do przednich drzwi, prawe jak i lewe nie są w jednej linii n tylnymi. :roll:
Natomiast tylne drzwi a dokładnie dolny rant od strony nadkola wystaje 3-4mm.w stosunku do niego :roll:
No trudno, da się tym żyć. :roll:
Ale wszystko to nic, w porównaniu jak panowie z serwisu poprawili fabrykę przy okazji wymiany i lakierowania zderzaka [piesek postanowił przebiegnąć przez jezdnię przed moją Sportage myślał że się wyrobi,ale się przeliczył............ :( ]
Walczyli w serwisie z tym tematem przez 3,5 tygodnia :oops: :wmur:
Oto efekt ich mozolnej i ciężkiej pracy:!: :?: http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c9f05f8f62631c0f
jak zobaczyłem co mi proponują odebrać to mnie przytkało... :shock: :shock: :shock: :shock: [oczywiście samochód wrócił do lakierni ]
Właśnie zaczyna się 5 tydzień( tak skomplikowanej) naprawy :w łeb:

Bluegil-54
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 mar 2014, 11:33
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI M+DFA

Re: Poprawianie fabryki, montaż zderzaka

Postautor: Bluegil-54 » 21 mar 2017, 09:01

Nie musisz z tym żyć. :) Miałem podobnie. Przednie od strony pasażera nie były w jednej linii. Po oględzinach przed odbiorem auta z salonu kazałem poprawić. Gość w serwisie powiedział "panie, ja bym to zostawił". Stwierdziłem, że ja nie. :D Regulacja na zamku 5 min. i perfetto!
Była: Sportage III 1,6 M, FL -2014.
Kupił niemiec - jak odjeżdżał płakałem ! :lol:

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poprawianie fabryki, montaż zderzaka

Postautor: marcinK » 21 mar 2017, 11:20

Ale to jak? Po dokręceniu nie reaguje już na temperaturę? Zimno-ciepło?
Odebrana po 178 dniach:)

areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Poprawianie fabryki, montaż zderzaka

Postautor: areq10 » 21 mar 2017, 19:58

peter2016 pisze:U mnie też był problem z spasowaniem przedniego zderzaka może tam nie jakaś wielka wada ale mogli się trochę bardziej postarać w fabryce. Tak to wyglądało http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/1512bc96bc24fa2b
Raczej ja mam większe zastrzeżenia do przednich drzwi, prawe jak i lewe nie są w jednej linii n tylnymi. :roll:
Natomiast tylne drzwi a dokładnie dolny rant od strony nadkola wystaje 3-4mm.w stosunku do niego :roll:
No trudno, da się tym żyć. :roll:


@Peter2016, a jak u Ciebie wyglada punkt styku maska, zderzak, lampa?
u mnie jest wzglednie dobrze:
DSC_1235aaaaaaaa.jpg
DSC_1235aaaaaaaa.jpg (76.9 KiB) Przejrzano 5435 razy


Ale fakt faktem, niedoróbki w montażu mogą się im odbić w przyszłości, czy ktoś poraz drugi wybierze ta sama marke?
Jakoś VW są dobrze spasowane, fakt faktem, że droższe :P

peter2016
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2017, 23:18
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI L
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Poprawianie fabryki, montaż zderzaka

Postautor: peter2016 » 21 mar 2017, 23:16

Witam, u mnie w tych miejscach wyglądało całkiem dobrze, ogólnie prawa strona wyszła im lepiej niż lewa :zlosnik: .
http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/77881160e2855183
http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/0e09860631b83fdd
Wiem że to początki produkcji nowej generacji i pojawiają się jakieś problemy montażowe w fabryce i potrzeba trochę czasu żeby je wyeliminować, a samochody musza zjeżdżać z linii montażowej i sprzedawać się w salonach. :chytry:
Ale po to są serwisy i PRZEGLĄD ZEROWY żeby poprawić niedoróbki z linii montażowej a nie wydawać samochody klientom z nieustawionymi światłami przednim i tak sobie spasowanymi elementami nadwozia [tak jak w moim przypadku] . A są to defekty do usunięcia w dwie no może w trzy godziny, ALE TRZEBA CHCIEĆ I OCHOTĘ MIEC. [zlolta] [papa]
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, 08:18 przez peter2016, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Poprawianie fabryki, montaż zderzaka

Postautor: Owca007 » 21 mar 2017, 23:18

Po pierwsze to trzeba umieć i wiedzieć jak to zrobić! Z tym jest największy problem. I tego bym się najbardziej obawiał.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

peter2016
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2017, 23:18
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI L
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Poprawianie fabryki, montaż zderzaka

Postautor: peter2016 » 21 mar 2017, 23:32

Właśnie się obawiam, i zastanawiam się jak mi Majstry tym razem wymalują zderzak bo pierwsze podejście skończyło się kompletną klęską, mam nadzieje że tym razem chociaż z odcieniem lakieru trafią. :mrgreen:

areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Poprawianie fabryki, montaż zderzaka

Postautor: areq10 » 01 kwie 2017, 12:40

peter2016 pisze:... pierwsze podejście skończyło się kompletną klęską, mam nadzieje że tym razem chociaż z odcieniem lakieru trafią. :mrgreen:


I jak tam u Ciebie?
U mnie co prawda nie było żadnej szkody itp. ale zderzak nie był równo zamontowany. Dziś przy myciu auta zauważyłem, że "ten czarny ochraniacz w nadkolu" jest odwrotnie założony (pod śrubą, zamiast nad śruba) i wklęśniety trochę... ręcę opadają, umówię się do jakiegoś trzeciego ASO teraz...


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap