Odprysk na szybie

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Odprysk na szybie

Postautor: excile » 08 gru 2010, 16:13

TIR poczęstował mnie kamyczkiem na tyle dużym, ze szyba uległa małemu uszkodzeniu i jest na niej widoczny odprysk. Co byście poradzili na takie cuś? Wymiana szyby, klejenie specjalnymi preparatami?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: Odprysk na szybie

Postautor: bryndzio » 08 gru 2010, 17:54

Wymiana szyby z AC
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

horche52
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:51
Czym jeżdzę: kia sorento 2008 2.5 crdi 170KM

Re: Odprysk na szybie

Postautor: horche52 » 08 gru 2010, 18:01

będzie ci zwyżkować składka, może lepiej zrobić z czyjegoś oc?

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Odprysk na szybie

Postautor: wentyl » 08 gru 2010, 21:46

Nowa szyba to oczywiście poczucie bezpieczeństwa. Klejenie może nie spełnić takich oczekiwań. Jeśli to jednak tylko odprysk, to może warto spróbować? Teraz robią takie cuda. Wkleją bezbarwny kompozyt pod ciśnieniem i śladu nawet nie będzie. Ale jak odprysk poszedł z tzw. pajączkiem to jego naprawa już chyba nie będzie taka prosta i jest ryzyko propagacji. Więc wtedy wymiana szyby jest rozsądniejsza. Najlepiej przed podjęciem decyzji podjedź do "szklarza" i niech on sięwypowie. Ale przede wszystkim sprawdź swoje ubezpieczenie, bo być może masz w nim pakiet "Szyby" króry kosztuje ekstra np. 30zł, ale nie rzutuje na AC i wtedy można śmiało wymienić szybę z tego pakietu.
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Odprysk na szybie

Postautor: excile » 09 gru 2010, 11:04

No właśnie zauważyłem ze nie ma ptaszka przy ubezpieczeniu szyb, z OC nie pojadę. Niby wiem kto sprawcą, mam nawet numer tego agenta który na zwężeniu gdzie były roboty drogowe wyprzedzał tirem tira ale nie udowodnię że to on bądźmy realistami :(
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Odprysk na szybie

Postautor: aBARTh » 09 gru 2010, 11:52

zawsze może zrobić jakiś myk i jak będziesz jechał za jakimś chamskim tirowcem to zatrzymać go i jemu wmówic, że spod jego kół poleciał kamień i masz teraz kuku 8-) i z jego OC robić

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Odprysk na szybie

Postautor: saber » 09 gru 2010, 13:15

miałem podobną sytuację jak kupowałem nową ibizę - na 2-gi dzień po wyjechaniu z salonu kamień walnął mi w szybę i miałem odprysk - ponieważ było to uszkodzenie punktowe i pajączka nie było (pęknięcie się nie rozchodziło) to naprawiłem szybę w profesjonalnym warsztacie za ok 150 pln. Goście rozwiercali delikatnie pęknięcie potem ubytek uzupełniali specjalną żywicą fotoutwardzalną - praktycznie śladu nie było i przez kolejne 4 lata jeździłem i nic się nie działo. Jeśli pęknięcie się nie rozchodzi, na wymianę zawsze jest czas. Proponuję z AC tego na razie nie robić - w drugim roku ubezpieczenie z pewnością nie będzie tak atrakcyjne jak w pierwszym, więc te 10% zwyżki na AC przez kolejny rok, może dać się odczuć.

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Odprysk na szybie

Postautor: maja123 » 09 gru 2010, 14:26

Nie wiem czy z tą podpowiędzią w sprawie tira przejdzie,jak nie przewozi kruszywa lub czegoś podobnego to za czystość drogi odpowiada zarządca.Lepiej pomyśleć o klejeniu albo jak kolega podpowiadał ubezpieczeniu SZYB.
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Odprysk na szybie

Postautor: excile » 09 gru 2010, 14:36

To co kolega z TIRem proponuje jest delikatnie mówiąc nieetyczne. Czemu miałbym Bogu ducha winnego człowieka obarczać winą?

a już konkretnie ktoś zna dobry warsztat oferujący te usługi w Trójmieście?

pzdr
dc
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Odprysk na szybie

Postautor: aBARTh » 09 gru 2010, 15:04

no ja wiem, ze nie etyczne dlatego napisałem CHAMSKIEGO kierowcy tira :) a takich niestety u nas nie brakuje
tych w porządku bym nie ruszał
pozatym pisałem to pół żartem [hihihi]

Awatar użytkownika
Mucieksweden
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:29
Czym jeżdzę: New Sportage 2011 1.6GDI 140KM
Lokalizacja: Sweden/Malbork

Re: Odprysk na szybie

Postautor: Mucieksweden » 02 sty 2011, 15:21

Jedz do zakladu szklarskiego i klej szybe woskiem.

10 min roboty kilka zlotych a efekt super i trzyma jak nowa!

Jeden warunek to taki ze odprysk nie moze znajdowac sie powiedzmy na srodku szyby tak zeby cos Ci zaslanial bezposrednio albo rozmazywal widok.

Ja mialem 3 odpryski w moim starym passacie i mam 4 odpryski w moim Reno Clio w ostatnich 3 latach.

Gdybym wymienial szybe za kazdym razem to bym chyba musiam miec niezle w glowie :puk:
Miala byc Biala Sportage 1.6 GDI komfort + Panorama dach + Skora + Alu 18 ale nie ma i nie bedzie!

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Odprysk na szybie

Postautor: jaro » 15 sty 2011, 20:20

Potwierdzam, z tymże mnie naprawiali małe odpryski UV-utwardzalną żywicą. Efekt bardzo dobry. Za duże odpryski, już z "pajączkiem" biorą 80 zł.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
maciek
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 18 gru 2010, 14:24
Czym jeżdzę: kia sportage 2007 2.0 CRDi 16V 140KM 2WD ACTIVE CZARNA
Lokalizacja: OŚWIĘCIM

Re: Odprysk na szybie

Postautor: maciek » 26 maja 2011, 09:45

JA moją szybę już leczyłem,polecam efekt jest taki że gdybym nie wiedział w którym miejscu to bym nie poznał.Zapłaciłem od punktu 100zł,lecz cena jest względna zmniejsza się gdy odprysków jest więcej.Odradzam wymianę z błahego powodu,poza tym do tego co pisaliście do tej pory dodał bym jeszcze to że każda szyba ma swój numer ,i podczas sprzedaży autka kupujący sprawdza te numery ,nie koniecznie musi uwierzyć w nasze przygody ,raczej wyobraża sobie najgorszy scenariusz. [angry]

greeg25
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI Black Metalick ( S )

Re: Odprysk na szybie

Postautor: greeg25 » 26 maja 2011, 11:25

w okręgu rybnik wodzisław śląski racibórz zna ktoś dobrego facowca też dostałem kamieniem poszybie "job twoja mać" [zly2]
Kia Sportage 1.6 GDI Black

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Odprysk na szybie

Postautor: wentyl » 28 maja 2011, 00:14

Moja kijanka zaliczyła już dwa postrzały w szybę. Ostatnio ktoś łupnął mi takim kamieniem, że aż bałem się żeby skamielina nie wpadła do środka :o Dziury na wylot nie ma, ani nawet pajączka, ale odprysk dosyć duży i prawie na wysokości oczu, co trochę irytuje. Najdziwniejsze jest jednak to, że nikt przede mną nie jechał. Zawsze staram się utrzymywać bezpieczną odległość za poprzedzającym autem, szczególnie jadąc po niepewnej nawierzchni. Kiedyś już zaliczyłem pajączka, więc wiem czym się to może skończyć. Teraz chyba oberwałem z bocznej drogi, w którą skręcało jakieś auto. Na nieszczęście nadjechałem w pobliże w nieodpowiednim momencie...
Konsultowałem tę "ranę" ze specjalistami od szyb samochodowych, ale mówili, że jak wkleją żywicę to znak i tak będzie, a wycieraczki po pewnycm czasie i tak ją wyciągną. No więc chyba będę jeździć z taką dziurą jak po ospie :x albo znajdę lepszych szklarzy ;)
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odprysk na szybie

Postautor: kasia_mm » 28 maja 2011, 06:35

hmm a kupiłes ubezpieczenie auto-szyby? wymienił byś szybe i już.... można ubezpieczyć za ok 150 zł na 8000 zł - wystarczyłoby spokojnie na nową szybę:) niby jest tam zapis ze jeśli są to dają zamienniki - ale jak na razie nikt nie produkuje zamienników do KS 3 wiec nówka sztuka nieśmigana.....:) pomyśl czy nie masz jakiegoś znajomego agenta albo pojedz mega brudnym samochodem do PZU - bo robią zdjęcia auta przy ubezpieczeniu [hihihi]

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Odprysk na szybie

Postautor: kijaS » 28 maja 2011, 09:39

wentyl pisze: No więc chyba będę jeździć z taką dziurą jak po ospie :x

Czegoś takiego raczej bym nie ryzykował. Chłopaki z pałami są dość wyczuleni na przednią szybę i czasem mają dość nieciekawe (i drogie) propozycje. :(
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Odprysk na szybie

Postautor: wentyl » 31 maja 2011, 16:34

Ubezpieczenie na szyby mam, ale takie odpryski chyba się nie kwalifikują, bo nie zagrażają bezpieczeństwu, widoczności itp. jedynie wrażenia estetyczne cierpią, a te chyba nie są ubezpieczone :lol: Poczekam, aż zaliczę "pajączka", wtedy wymieniają bez pisku ;) W tzw. międzyczasie sprawdziłem zamienniki, które są już dostępne u szklarzy. Są dwa razy tańsze niż w ASO. Produkowane przez tego samego wytwórcę, jedyna różnica to brak naklejki, że to KIA. Nie mieli jeszcze co prawda modelu z full opcją (pas przyciemnienia, czujniki i ogrzewanie wycieraczek na dole) ale to podobno kwestia tygodnia max dwóch, aż będzie pełen asortyment szyb do Sportage. Ja z wymianą poczekam, bo chyba mam pecha i pewnie czymś jeszcze oberwę :?
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Odprysk na szybie

Postautor: puder12 » 20 mar 2012, 11:01

W trójmieście naprawiałem szyby w Nord Glass. Efekt był dobry.

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Odprysk na szybie

Postautor: wentyl » 22 mar 2012, 17:24

Ja to chyba mam pecha :( Szyba mojej kijanki wygląda jak po ospie. Ma już chyba z 7 różnych odprysków. Dwa z nich niestety są dość widoczne (chociaż są nieduże i bez pajączka), bo na wysokości oczu kierowcy. Zacznę chyba jeździć w okularach, bo jak oberwę kolejny, to mogę już dostaćpo oczach :lol:
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap