Co zrobić z Serwisem?

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
Mroczny pistolet
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2016, 20:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2015, Durk Gun, 2,0 GDI

Co zrobić z Serwisem?

Postautor: Mroczny pistolet » 27 lut 2016, 21:23

Witam wszystkich. Doradźcie co zrobić - sprawa trochę nietypowa. Wyczekany Sportek zakupiony niedawno, po około 1500 km...pojawia się wewnętrzne pęknięcie czołowej szyby, w jej dolnej części tuż przy wycieraczkach. Wyglądało na jakiś błąd fabryczny, złe dopasowanie - na 100% nie było uszczerbku/rysy od zewnątrz. Na początku trochę szok :shock: , ale po przestudiowaniu forum zobaczyłem że nie jestem pierwszy. Sprawa zgłoszona do serwisu - nie robią problemu, zamówiona szyba i wymiana zrobiona w 3 dni. Sprawdzam przy odbiorze samochód, fakt że trochę przyprószony śniegiem (akurat zaczęło ostro sypać) ale wygląda że wszystko oki, podpisuję odbiór i wracam do domu. Po przyjeździe po około 2,3 godzinach auto wyschło i jeszcze raz idę zerknąć czy jest oki i kolejny szok :shock: . Tuż nad szybą delikatne wgniecenie blachy na dachu, jak ktoś nie wie to nie zwróci uwagi ale dosyć widoczne przy padaniu światła na samochód - widać wyraźne inny kąt padania. Tak jakby przy montażu przycisnęli ręką lub położyli coś mocniej na dachu. Dodatkowo patrzę na uszczelkę i albo mi założyli tą starą albo nową nie umiejętnie zakładali i widać na gumie wyraźne ślady od jakiś ostrych przedmiotów. Dzwonię od razu do serwisu i zgłaszam sprawę. Kierownik mówi, że wszystko sprawdzą, jestem umówiony na przyszły tydzień. Doradźcie co zrobić. Nie wiem czy to wgniecenie są w stanie jakoś wyciągnąć, jest ono bardzo delikatne ale jednak widoczne. Wszelkie poprawki na dzień dobry po kupnie...dla mnie normalnie masakra, obniżają też wartość auta. No i nie wiem co zrobić z tą uszczelką? Wiadomo jej wymiana = kolejna wymiana szyby. Wyraźnie widać że zapieprzyli w serwisie. Reklamować to wszystko tylko w którą stronę? Kolejna wymiana i poprawka na samochodzie, czy zostawić jak jest a żądać jakiegoś upustu przy kolejnych przeglądach? Miał już ktoś z czymś takim do czynienia? Doradźcie co zrobić. Trochę mnie to wszystko zdołowało, tak przy nowym aucie i od razu na dzień dobry taka jazda...najgorsze że nie z mojej winy.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Co zrobić z Serwisem?

Postautor: Owca007 » 27 lut 2016, 21:49

Na 99% oni tego nie robili tylko zaprzyjaźniony warsztat od szyb. Walcz o swoje, że uszczelka pocięta itp. Przy okazji wniosek do kia Warszawa i jak nie pomoże to zwrot gotówki za auto lub wymiana na nowy tyle. Jeden forumowicz miał podobnie i odzyskał kasę za auto.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Co zrobić z Serwisem?

Postautor: listomek2014 » 27 lut 2016, 23:16

Witaj. Pytanie czy te wgnieceni zrobili oni przy montażu szyby czy było już jak kupiłeś auto z dobrym retuszem tego miejsca bo przecież nie wchodzą ci na dach jak zmienia się szybę ,szybę albo się wycina od środka albo wyciąga się z uszczelką ,uszczelkę na pewno założyli ci starą .Myślę że jak pojedziesz zmienią ci to uszczelkę co do wgniotu ? głowa do góry
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Mroczny pistolet
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2016, 20:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2015, Durk Gun, 2,0 GDI

Re: Co zrobić z Serwisem?

Postautor: Mroczny pistolet » 28 lut 2016, 09:51

Jeżeli chodzi o wgniecenie to na 100% zrobione przy wymianie szyby. Auto przy zakupie dokładnie sprawdziłem. Jestem pod tym względem trochę wyczulony - miałem podobne przejścia /dotyczące blacharki/ przy zakupie auta dla żony. Dziś postaram się zrobić kilka fotek i wrzucić - ocenicie sami. Coraz bardziej skłaniam się ku wersji, że nie robili tego sami tylko w jakimś zakładzie z szybami. Zresztą to i tak nie ma większego znaczenia - robota zawalona i tyle. Zobaczę jakie będzie ich nastawienie do sprawy ale łatwo tego nie popuszczę.

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Co zrobić z Serwisem?

Postautor: michal55yh » 28 lut 2016, 10:09

Nie popuszczaj. Żądaj doprowadzenia pojazdu do stanu prawidłowego zgodnego z normami Kia. Napisz maila do KMP (oczywiście kulturalnego opisując swoją sprawę i prośbę o pomoc), uderzaj z każdej strony :)
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Mroczny pistolet
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2016, 20:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2015, Durk Gun, 2,0 GDI

Re: Co zrobić z Serwisem?

Postautor: Mroczny pistolet » 28 lut 2016, 11:11

Kilka fotek....mam nadzieję że uda się je dołączyć Najpierw wgniecenie - zaznaczyłem w paincie tak aby było lepiej widać, a potem uszczelka.
Załączniki
wgniecenie 2.jpg
wgniecenie.jpg
uszczelka.jpg
wgniecenie 3.jpg

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Co zrobić z Serwisem?

Postautor: michal55yh » 28 lut 2016, 11:23

Sorry ale kiepsko to wygląda, nie wypada coś takiego przy tak nowym aucie. Napisz do KMP i dołącz zdjęcia.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Mroczny pistolet
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2016, 20:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2015, Durk Gun, 2,0 GDI

Re: Co zrobić z Serwisem?

Postautor: Mroczny pistolet » 28 lut 2016, 12:10

No dokładnie...stąd też mój post i próba przygotowania się do rozmowy z serwisem. Jestem umówiony z nimi na środę..zobaczę co się będzie działo...

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co zrobić z Serwisem?

Postautor: Thomaster » 01 mar 2016, 14:48

Uszczelka masakra, a blacha wylgląda na załamanie na wzmocnieniu (wygląda jakby ktoś się mocno oparł w tym miejscu).
Walcz z nimi - takiej lipy to nawet "pan Mieciu z warsztatu w garażu" nie powinien wypuścić...

Mroczny pistolet
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2016, 20:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2015, Durk Gun, 2,0 GDI

Re: Co zrobić z Serwisem?

Postautor: Mroczny pistolet » 01 mar 2016, 22:27

Jeżeli chodzi o wgniecenie to też tak uważam. Z ciekawości podjechałem dzisiaj do zakładu który zajmuje się tzw. "smart naprawami" Gościu wycenił "wyciąganie" na 200 - 300 zł. Zobaczę co powiedzą w serwisie. Co do szyby to szykuję się do kolejnej zmiany - nie popuszczę im tej uszczelki. Zastanawiam się tylko czy zgodzić się na kolejną wymianę u nich - wiedząc że tak się teraz popisali - czy wybrać inne ASO. Jadę jutro, dam znać co będzie. Sprawdziłem jeszcze dokumenty/zlecenie naprawy i stan licznika (akurat tankowałem zaraz po wyjeździe z salonu) - wygląda mi na to, że jednak robili wymianę szyby u siebie - tym bardziej jestem w "pod wrażeniem" spitolenia roboty. :evil:

Mroczny pistolet
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2016, 20:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2015, Durk Gun, 2,0 GDI

Re: Co zrobić z Serwisem?

Postautor: Mroczny pistolet » 02 mar 2016, 22:46

Witam ponownie. Wizyta w serwisie zakończona o dziwo dla mnie :shock: szybko i sprawnie. Na wymianę szyby jestem umówiony na przyszły tydzień - kierownik serwisu niczego nie kwestionował, przyznał rację, że sprawa z uszczelką spitolona. Zerknął na zdjęcia które też tutaj zamieściłem, nawet nie dyskutowaliśmy za długo na ten temat. Pokazał gościowi który wymieniał, tamten coś tam zaczął się tłumaczyć ale "siadłem" na nim i nie było już kwestii. Jeżeli chodzi o wgniecenie to kierownik trochę wybrzydzał, że nie wiadomo czy przy wymianie itp. ale wziął to na klatę. Mieli dziś gościa który robił jeszcze inne "wyciąganie", zostawiłem samochód i na popołudnie było gotowe. Sprawdzałem 3x aż się kierownik zaczął uśmiechać. Jak mu powiedziałem, że nie po to ładuję tyle kasy w auto aby na "dzień dobry" było zniszczone to dał spokój. Ogólnie dziś pozytywne "wrażenia" serwisowe. Nie chwalę jeszcze dnia.......dam znać jak kolejna wymiana szyby. [papa]

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Co zrobić z Serwisem?

Postautor: mint » 03 mar 2016, 17:45

Na wymianę szyby zawieź im karimaty i powiedz żeby obłożyli dach i maskę :D
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Mroczny pistolet
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2016, 20:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2015, Durk Gun, 2,0 GDI

Re: Co zrobić z Serwisem?

Postautor: Mroczny pistolet » 20 mar 2016, 22:23

Witam ponownie. Jestem już po ostatecznej wymianie szyby i uszczelki. Muszę powiedzieć, że wszystko zostało załatwione pozytywnie. Kierownik serwisu przeprosił za całą sytuację, stwierdził, że sprawa z 1. wymianą szyby i uszczelką została spitolona. Mimo nerwów muszę im teraz przyznać, że podeszli tym razem do sprawy porządnie. Temat uważam za zamknięty..post można zostawić ku przestrodze:) Pozdrowienia [papa]

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Co zrobić z Serwisem?

Postautor: Owca007 » 21 mar 2016, 07:51

To fajnie, a co z ta wgniotką na dachu? Też się jej pozbyli czy jak?
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Mroczny pistolet
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2016, 20:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2015, Durk Gun, 2,0 GDI

Re: Co zrobić z Serwisem?

Postautor: Mroczny pistolet » 15 kwie 2016, 21:20

Trochę późno odpisuję..wgniotka też zrobiona..pisałem o tym trochę "wyżej". Pozdrowienia dla forumowiczów!


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap