Kilka watpliwości po zakupie Sportage 2.0 CRDI.

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
mkzibi
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 24 gru 2011, 12:53
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2005 112 KM

Kilka watpliwości po zakupie Sportage 2.0 CRDI.

Postautor: mkzibi » 07 cze 2015, 20:59

Witam. zakupiłem sobie KIA Sportage 2.0 CRDi 112 KM. Samochodzik fajny. Po wstępnym przeglądzie mam kilka wątpliwości i pyta co do niego.

1. Czy wszystkie te modele tak rdzewieją od spodu i czy da się to jakość zakonserwować? U mnie wygląda to tak:


Obrazek

2. Gdzie się znajduje korek wlewu i spustu oleju z tylnego mostu? Czy ktoś może podpowiedzieć? Poniżej zdjęcie tylnego mostu.


Obrazek

3. Całkowicie skorodowało mi połączenie jak na zdjęciu poniżej. Czy można gdzieś to kupić i wymienić? Poza tym brakuje mi spinek czy tez śrub mocujących tylny zderzak. jak one wyglądają i gdzie można upić?


Obrazek

4. Czy to normalne że podpora wału ma taki luz szparę jak na zdjęciu?


Obrazek

5. Nie działa mi wycieraczka tył. Silnik chodzi bo słychać ale mechanizm połamany jak na zdjęciu. jak to rozebrać?


Obrazek

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka watpliwości po zakupie Sportage 2.0 CRDI.

Postautor: choinkar » 10 cze 2015, 13:02

Zacznijmy tak, jaki jest rocznik tej kijanki? Jeśli 2005 tak jak napisałeś w profilu to:
Tak to normalne, 10 letni samochód może rdzewieć zarówno "od góry", jak i od spodu...
Co do wycieraczki to ściągasz plastik (osłonę) i masz nakrętkę, po odkręceniu zdejmujesz całe ramię wycieraczki. Wszystko zależy co tam pękło.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap