Pytanie o blachę

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie o blachę

Postautor: choinkar » 22 maja 2015, 18:56

Witam, mam pytanie o blacharkę dot. waszych sportage? Pytam użytkowników, bo dużo negatywnych opinii słyszałem o blacharce, że jest dość słaba i mocno rdzewiejąca. Czy jest to czcze gadanie, czy rzeczywiście kia ma z tym jakiś problem. Nie pytam o ramki drzwi, bo kilku znajomych ma (co prawda ceeda) i wiem że tam jest dość często, a jak z resztą blach w sportage?
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Pytanie o blachę

Postautor: mint » 22 maja 2015, 20:43

Witam. W moim sportku leci już czwarty rok. Rdzy nie widać, ta która była na ramce, to rdzawa woda wypływająca z pod srebrnych nakładek na tylnych drzwiach. Na masce jest kilka punktów po kamieniach pomalowane przez aso i jak narazie nic tam się nie dzieje. Natomiast co się dzieje w profilach zamkniętych tego nie wiem.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
arko_w
Uzależniony
Posty: 174
Rejestracja: 20 cze 2012, 16:44
Czym jeżdzę: Sportage crdi 1.7 L 2WD 2012
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o blachę

Postautor: arko_w » 26 maja 2015, 08:17

Swojego czasu był o tym wątek, ja miałem po pierwszym roku malowana maskę ze względu na purchle które wyszły, chociaż mój przypadek to raczej jakieś niedociągnięcia przy malowaniu tego elementu.
viewtopic.php?f=8&t=1600
Chociaż nie powiem lakier jest naprawdę miękki i już mam wykluczone co najmniej trzy elementy ze względu na obicia i rysy po "przyjacielskich" obiciach parkingowych.

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o blachę

Postautor: choinkar » 26 maja 2015, 09:21

Problem miękkiego lakieru, chyba jest obecnie wszechobecny, mam znajomego, który jeździ ASX'em i też narzeka na poszycie lakieru, że jest delikatne i byle kamyczek (czy coś innego) zostawia ślad na lakierze.
Pytam o blachę, bo słyszałem rozbieżne opinie o blacharce kia. Jedni posiadacze nie narzekają, inni klną, że rudy atakuje.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o blachę

Postautor: choinkar » 26 maja 2015, 09:30

Z resztą sam zastanawiam się, czy przy odbiorze auta nie pojawić się z czujnikiem lakieru (ale to chyba będzie głupio wyglądało)... Ale po tym wszystkim co się ogląda w tv nawet nowym powinno się na dokładne oględziny przy odbiorze udać....
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Awatar użytkownika
benezis
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 sty 2015, 13:14
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI, Hyundai ix35 2,0 CRDI, VW EOS 1,4 TSI
Lokalizacja: Grójec

Re: Pytanie o blachę

Postautor: benezis » 26 maja 2015, 16:56

Bierz czujnik.
Nie będzie źle wyglądało.
Mam jedno powiedzenie cyt... Mam jedne 50 000 do wydania... Sprawdzaj ile wlezie blacha i profile. Nie przejmuj się innymi.

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o blachę

Postautor: choinkar » 26 maja 2015, 17:36

To wezmę na pewno, a w dodatku zabiorę ze sobą jakiegoś kumpla, który się ogarnia w samochodach, bo ja pewnie będę tak zajarany, że nic nie zobaczę sam...
Powiem więcej, ostatnio gadałem z kumplem z pracy odnośnie aut. Wiedziałem, że kiedyś miał ceed'a więc pytam jak wrażenia po marce itp. Mówi mi, że do samej marki nie ma żadnych uwag i gdyby nie to, że żonie lepiej się "siedziało" w asx (a dla niej samochód był wybierany) to nie wszedł w sportage.... Natomiast, opowiedział mi o sytuacji z ceed'em przy sprzedaży. Mówi do kupca, panie sprawdzaj auto miernikiem, bo mój samochód od nowości i wiem, że nic nie było (dla wiadomości auto było kupione u dealera i serwisowane tylko u niego). Facet mu sprawdza samochód i mówi, Panie, ale tył to tu był robiony.....
Kumpel mówi, no co Pan mówi, nie ma takiej opcji... zobaczył i musiał zejść z ceny. (....) A po fakcie sobie przypomniał, że kiedyś oddał auto do aso i miał odebrać jednego dnia i zadzwonili i przedłużyli o jeden, czy dwa dni. Musieli lekko rozbić tył wyjeżdżając z warsztatu, a tam mało miejsca było i naprawiali (nic mu o tym nie mówiąc - ani o szkodzie, ani o naprawie). [zlolta]
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Pytanie o blachę

Postautor: mint » 26 maja 2015, 21:20

A skąd ta pewność że coś robili z bkacharką? Grubość lakieru na różnych elementach może się różnić i to nie tylko u Kii. Wypadki przy rozładunku zdarzają się. Ja na dniach odbieram swifta i dostałem telefon ze dotarł cały bez przygód. Nie wybieram się po odbiór z miernikiem.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o blachę

Postautor: choinkar » 27 maja 2015, 07:31

Szpachlę też wrzucili.... nie tylko inna grubość powłoki lakierniczej była inna. Normalnie tył był robiony, a tak czy siak, nie ma dla kupującego znaczenia gdzie się to stało, tak być nie powinno.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Awatar użytkownika
arko_w
Uzależniony
Posty: 174
Rejestracja: 20 cze 2012, 16:44
Czym jeżdzę: Sportage crdi 1.7 L 2WD 2012
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o blachę

Postautor: arko_w » 27 maja 2015, 08:02

U mnie na przedniej masce po malowaniu jest teraz podwójna warstwa lakieru, ale przy sprzedaży też będę się musiał tłumaczyć, na szczęście jest to do wyciągnięcia w ASO jako naprawa gwarancyjna :). (pod warunkiem że kiedykolwiek będę sprzedawał :))

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o blachę

Postautor: choinkar » 27 maja 2015, 08:17

Ja o skodzie, oplu też mówiłem, że nie będę sprzedawał, jak je kupowałem... Opel miał być już do końca [rotfl1] minęło 10 lat od przechwycenia go od ojca i przyszedł moment, że wymieniam :D Wiesz za chwilę wejdzie nowy sportage i może będziesz chciał zmienić na niego, albo sorento.... Pozdro
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap