Rdza karoseria !

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Postautor: Lorkovsky » 01 wrz 2015, 06:02

U mnie też rdza była już robili

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Rdza karoseria !

Postautor: Owca007 » 01 wrz 2015, 07:26

W dużej mierze do rdzy przyczyniają się obicia ale to pod uszczelką to lipa straszna. Na szczęście co do lakieru to KIA ma dobrą gwarancję i bez problemu przyjmują wszystko. Ja w swojej po 4 latach miałem na nowo pomalowane relingi dachowe bo z końcówek łuszczyła się farba.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Rdza karoseria !

Postautor: mint » 01 wrz 2015, 18:28

Dario 911 ma dobrze wyposażonego sportka i kosztował 81 tysi, a nie 130.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Dario911
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 25 lis 2013, 18:29
Czym jeżdzę: KS 1.6 GDI M Limited
Lokalizacja: Stara Miłosna

Re: Rdza karoseria !

Postautor: Dario911 » 01 wrz 2015, 21:05

Ja rzeczywiście tanio kupiłem, więc rudej w pakiecie nie dostałem :D
Z tą ceną chodziło mi o egzemplarz Sabera.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Rdza karoseria !

Postautor: saber » 04 wrz 2015, 00:22

Dario911 pisze:Z tą ceną chodziło mi o egzemplarz Sabera.

Ja też kupiłem duuuużo taniej :) Kto nie pamięta dlaczego, niech dokopie się do początków forum i reportażu w TVN Turbo :)
Wyszło praktycznie tak, że pod 2 latach mogłem sprzedać bez straty :)
Ale bez względu na cenę samochodu, "rudy" nie powinien mieć wstępu...

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Rdza karoseria !

Postautor: norbert_p1 » 14 lis 2015, 06:14

Czy problem z rdzą jest nadal aktualny czy np auta po FL mają coś poprawione?

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Rdza karoseria !

Postautor: Kwarcu » 14 lis 2015, 14:06

A co chcesz mieć poprawione skoro to jest ten sam samochód, produkowany w takiej samej technologii? Będziesz miał pecha to zardzewieje i tyle. Nie tylko KIA potrafi rdzewieć, takie czasy.

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Rdza karoseria !

Postautor: michal55yh » 14 lis 2015, 14:20

Kia w porównaniu do kilku innych marek to wręcz auto, które w ogóle nie rdzewieje, wiem to z życia :(
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Rdza karoseria !

Postautor: norbert_p1 » 15 lis 2015, 00:12

Mam jeszcze Scenica III i tam o rdzy nie ma mowy. Auto ma prawie 5 lat.
Odnośnie Sportka pytam, bo może coś zostało poprawione przy nakładaniu kolejnych warstw z biegiem czasu. Może w pierwszych latach dopadła te auta tzw "choroba wieku dziecięcego" ;)

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Rdza karoseria !

Postautor: saber » 15 lis 2015, 00:18

Mi właśnie wymienili całe drzwi z powodu ogniska rdzy pod uszczelką (prawy tył - zdjęcia powyżej) - jak już musi rdzewieć to trudno, ale ważne jak dealer z importerem to załatwią - ja z załatwienia sprawy jestem kontent i kryptoreklamuje salon RM Filipowicz, gdzie sprawę załatwiono bez problemu :oki:

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Rdza karoseria !

Postautor: Kwarcu » 15 lis 2015, 14:07

norbert_p1 pisze:Mam jeszcze Scenica III i tam o rdzy nie ma mowy. Auto ma prawie 5 lat.
Odnośnie Sportka pytam, bo może coś zostało poprawione przy nakładaniu kolejnych warstw z biegiem czasu. Może w pierwszych latach dopadła te auta tzw "choroba wieku dziecięcego" ;)

Twój egzemplarz nie rdzewieje, ale są pewnie takie Scenici trzeciej generacji, które rdzewieją. Wszędzie (w każdej marce) zdarzy się bubel, na to nie masz wpływu. To efekt masowej produkcji i goniących terminów.
To o czym mowa w tym temacie to nie jest problem na szeroką skalę, żeby coś poprawiać w czasie liftingu, niektórym pojawia się rdza, innym nawala zawieszenie, innym buczy skrzynia biegów. :czujnik: Także jak będziesz mieć pecha to Ci zardzewieje, nie masz na to wpływu.

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Rdza karoseria !

Postautor: kjs62 » 17 lis 2015, 17:20

norbert_p1 pisze:Mam jeszcze Scenica III i tam o rdzy nie ma mowy.

Ja sprzedawałem Scenica z roku 2000 prawie 14 letniego bez rdzy - a nawet nigdy mu nie robiłem konserwacji.
Na drogach widać jeszcze mnóstwo tych modeli.

W tak młodych autach jak tutaj - rdza to skandal.
No ale ponoć jest na to gwarancja. Nie wiem ile daje Kia - Scenic miał 12 lat pod warunkiem dotrzymania corocznych przeglądów czego ja akurat nie robiłem.
Tak czy inaczej wtopa na wizerunku trudna do zmycia.
Kwarcu pisze: Także jak będziesz mieć pecha to Ci zardzewieje, nie masz na to wpływu.

Najczęściej ten "pech" bierze się z tego, że nowe auto było powypadkowe i malowane nie do końca fachowo i pechowiec je kupił jako nowe nieśmigane.
Procesy antykorozyjne w fabrykach są dziś dobrze dopracowane i wątpię aby auto które je przeszło gniło przed czasem

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Rdza karoseria !

Postautor: Kwarcu » 17 lis 2015, 20:03

Tak, tak. Tak samo wysoko rozwinięta jest elektronika, która potrafi nawalić. Tak samo wysoko rozwinięte są procesy technologiczne produkowania elementów zawieszenia, które potrafią się zepsuć przed czasem. I tak dalej, i tak dalej. Jeśli nie dopuszczasz do siebie opcji, że auto z fabryki (niemalowane później gdzieś poza fabryką) może zardzewieć to Twoja sprawa, ale takie rzeczy mają miejsce i koniec. Robot w fabryce też może się pomylić i za szybko wyciągnąć karoserię z "kąpieli". Poproś kolegów z rdzewiejącymi Sportkami, żeby Ci pomierzyli grubość powłoki w okolicach rdzy (oczywiście przed malowaniem w ramach gwarancji). Wtedy będzie wiadomo czy lakier w miejscu pojawiania się rudej jest w 100% fabryczny czy nie.

Oczywiście zdarzają się też nowe auta lakierowane, bo w transporcie jakieś Ziutki uszkodziły albo inny Ziutek kontroler jakości sprawdzał auto po zjeździe z taśmy produkcyjnej i stwierdził, że coś trzeba przemalować ręcznie, bo robot dał ciała.

barrrek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.7 CRDi 2011r.

Re: Rdza karoseria !

Postautor: barrrek » 23 lis 2015, 16:05

Witam,
Po 4 latach użytkowania auta wyskoczyła mi rdza od wew. strony drzwi - drzwi kierowcy oraz tylnie drzwi pasażera (kia sportage 1.7 CRDi 2011r). Byłem w salonie kia i z wielkim niedowierzaniem zaczeli oglądać rdzę... Czy mógłby mi ktoś doradzić jak powinna wyglądać prawidłowa procedura w usuwaniu rdzy? Po rozmowie w salonie nie jestem pewien, czy potraktują tą sprawę solidnie i czy na odczepne poprostu nie "zamalują rdzy" i po wszytskim. Z góry dzięki za podpowiedzi.
Załączniki
DSC_4699 - Kopia.JPG
tylne drzwi pasażera
DSC_4699 - Kopia.JPG (60.8 KiB) Przejrzano 16802 razy
DSC_4697 - Kopia.JPG
drzwi od kierowcy
DSC_4697 - Kopia.JPG (53.97 KiB) Przejrzano 16802 razy

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Rdza karoseria !

Postautor: kjs62 » 23 lis 2015, 17:15

Kwarcu pisze:Oczywiście zdarzają się też nowe auta lakierowane, bo w transporcie jakieś Ziutki uszkodziły albo inny Ziutek kontroler jakości sprawdzał auto po zjeździe z taśmy produkcyjnej i stwierdził, że coś trzeba przemalować ręcznie, bo robot dał ciała.

Oczywiście, że się zdarzają i wiem to od źródła zięć pracuje w warsztacie blacharsko lakierniczym i często naprawiają jeszcze niesprzedane nówki a już puknięte - w tym również Kia :shock:

Szwedzi robią testy nadwozi w komorach solnych - te wykazuję miej więcej jaka jest jakość zabezpieczenia antykorozyjnego.
Komu się chce może poszukać i sprawdzić jakie auta mają problemy w tej kwestii.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Rdza karoseria !

Postautor: saber » 01 gru 2015, 01:12

barrrek pisze:Czy mógłby mi ktoś doradzić jak powinna wyglądać prawidłowa procedura w usuwaniu rdzy? Po rozmowie w salonie nie jestem pewien, czy potraktują tą sprawę solidnie i czy na odczepne poprostu nie "zamalują rdzy" i po wszytskim. Z góry dzięki za podpowiedzi.


Miałem ok miesiąc temu podobną historię i bardzo zbliżone miejsce korozji - poproś Panów z ASO, aby odczyścili elementy z rdzy do gołej blachy, zrobili zdjęcia i przesłali je do importera wnioskując o wymianę drzwi na nowe. W uzasadnieniu napisać, że całkowite usunięcie rdzy w tym miejscu spowoduje naruszenie konstrukcji drzwi (rdza na zgrzewie po "spiłowaniu" osłabi zgrzew).

W między czasie jeździsz sobie spokojnie i po ok 2-3 tyg jest decyzja. U mnie to pomogło - przyszła nowa blacha, polakierowali "metodą fabryczną", przełożyli szyby, obicie i jest git. Dodatkowo jeszcze musieli pocieniować elementy sąsiadujące + polerka = autko jak nowe :) Ważne, żeby dobrą lakiernie mieli.

Acha - wszystko zadziała pod jednym warunkiem - że pilnowałeś corocznych przeglądów lakierniczych i masz je wbite w książkę.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Rdza karoseria !

Postautor: puder12 » 20 lut 2017, 19:59

Na szczęście u mnie rudzielec do drzwi się nie przyczepił, ale niestety jest mały purchel na tylnej klapie koło logo KIA. Polecacie zająć się tym już teraz, czy poczekać na więcej?
Załączniki
ruda_klapa.jpg

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rdza karoseria !

Postautor: Thomaster » 20 lut 2017, 23:05

Byłeś z tym już w ASO?

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Rdza karoseria !

Postautor: puder12 » 20 lut 2017, 23:15

Nie sądzę żeby podpadało pod naprawę gwarancyjną. Póki co nie ma dziury na wylot

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rdza karoseria !

Postautor: Thomaster » 21 lut 2017, 09:03

Dlaczego nie? Z przodu to inny temat, ale z tyłu nad znaczkiem raczej ciężko o uszkodzenie od kamienia itp. Ja bym walczył o naprawę gwarancyjną...

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Rdza karoseria !

Postautor: diselboy » 21 lut 2017, 10:11

O ! to tam nie ma cynku ?
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap