Co sądzicie na temat lakieru?

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
Awatar użytkownika
kura8566
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:37
Czym jeżdzę: 2.0 cdri xl sand, crv 2.4, grizzly 700
Gadu Gadu: 3444122
Lokalizacja: Elbląg

Co sądzicie na temat lakieru?

Postautor: kura8566 » 06 wrz 2013, 14:39

Szanowne koleżanki i koledzy
zastanawiałem się długo przed publikacją tego postu (z obawy przed publicznym linczem)
Moim zdaniem albo coś jest nie tak z moim lakierem albo to norma w sportage.
Mam wrażenie że trzeba się z nim obchodzić jak z jajkiem. Nawet mała gałązka powoduje rysy.
Po niespełna rocznym użytkowaniu samochodu mam na samochodzie bardzo dużo rys i odprysków co nie występuje np w hondzie crv.
(5 letniej)
Pozdrawiam
Andrzej
Zbyt mało wiem by być niekompetentnym

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co sądzicie na temat lakieru?

Postautor: ramon » 06 wrz 2013, 16:48

Co do lakieru faktycznie jest słaby - w rozumieniu - podatny na zarysowania/zadrapania/odpryski. Kolor na pewno ma wpływ na częstotliwość występowania tego problemu - na moim pomarańczowym aż tak nie widać. Generalnie problem eko ( [zly2] ) lakierów występuje teraz w zasadzie na każdej popularnej marce. Są to wodorozcieńczalne ekologiczne "lakierki". Ponadto dochodzą wszechobecne oszczędności związane z ilością zużytego lakieru na samochodzie - i tak zaczyna normą być iż np. mazdy mają już powłoki rzędu 80 - 90um!!!!! :o , na naszych kijankach jest około 100 - 120um. Dawniej były powłoki oczywiście grubsze. No zawsze można zakupić niedrogo samochód np. z komisu lub giełdy który będzie miał 200 - 400um..... [rotfl1] (po Niemieckim pastorze który dojeżdżał jedynie do swojej parafii :D ).

Zdziwiłeś mnie natomiast że chwalisz pod tym względem Hondę - ja poprzednio miałem accorda z 2007r - fakt czarną, ale tam to był pod tym względem istny drama przez duże D !!!. Okazało się że hondy ale te z Japonii (accord, crv) miały właśnie mega słabe lakiery gdyż tam mają fioła zupełnego na punkcie ekologii a lakiery na samochodach to "plakatówki". Wówczas uczestniczyłem na forum hondy i prawie wszyscy to potwierdzali (szczególnie czarny kolor). Natomiast np. civici i inne modele z Anglii zupełnie były wolne od tego problemu. Cóż albo trzeba się z tym już pogodzić albo oklejać samochód folią - ponoć nie jest to takie drogie.
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Co sądzicie na temat lakieru?

Postautor: Navkol » 06 wrz 2013, 18:14

ramon pisze:[...]problem eko ( [zly2] ) lakierów występuje teraz w zasadzie na każdej popularnej marce[...]

Mogę jedynie potwierdzić: Nissan'y Juke również mają bardzo "miękką" powłokę :wmur:
Także tak jak Ramon napisał to chyba taki nowy "trend" wśród producentów :niewiem:

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co sądzicie na temat lakieru?

Postautor: ramon » 06 wrz 2013, 20:36

no właśnie...hmm widzę Navkol w Twoim opisie że posiadasz też paska 3bg - też takiego miałem z 2003r i wspominam go z łezką w oku - słynne, nieśmiertelne 1,9 tdi 130 AWX i apropo tego wątku w przypadku tego auta nie miałem najmniejszego problemu z lakierem ;)
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

Awatar użytkownika
kura8566
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:37
Czym jeżdzę: 2.0 cdri xl sand, crv 2.4, grizzly 700
Gadu Gadu: 3444122
Lokalizacja: Elbląg

Re: Co sądzicie na temat lakieru?

Postautor: kura8566 » 06 wrz 2013, 20:49

ramon pisze:
Zdziwiłeś mnie natomiast że chwalisz pod tym względem Hondę - ja poprzednio miałem accorda z 2007r - fakt czarną, ale tam to był pod tym względem istny drama przez duże D !!!


Może nie ma to znaczenia ale honda którą mam kupiłem w usa, chociaż składana chyba w Japoni
Zbyt mało wiem by być niekompetentnym


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap