Konserwacja podwozia

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Konserwacja podwozia

Postautor: mint » 25 wrz 2013, 17:06

grupa vw to też producent budżetowy :lol:
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
pacior
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 11 lut 2013, 21:06
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konserwacja podwozia

Postautor: pacior » 30 lis 2014, 00:35

A propos konserwacji... Co sądzicie o takiej opcji jak mają tu: http://www.sztukawyciszania.pl/antykorozja ? Nie za wysoka cena, czy standardowa? Może głupio pytam, ale nie znam się...

orzeu
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 16 sie 2014, 12:46
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI 136KM Automat AWD XL
Lokalizacja: Tczew

Re: Konserwacja podwozia

Postautor: orzeu » 02 gru 2014, 22:47

Trochę dużo. Z tego co się dowiadywałem - koszt u mnie lokalnie ok.400-500 PLN. Teoretycznie zostawiam auto na dwa dni - pierwszy dzień dokładne czyszczenie podwozia + suszenie + nałożenie powłoki antykorozyjnej. Drugi dzień ma sobie schnąć :)

Ale delikatnie odradzano mi robienie tego akurat teraz - auto jesienną porą brudne - będzie trudno doczyścić i zakonserwować przy takiej temperaturze. Proponowano mi odczekać do wiosny i wtedy zrobić dokładną konserwację z uzupełnieniem ew. ubytków. Zabieg podobno skutecznie chroni przed korozją na kilka lat.

pablooo
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 22 gru 2016, 13:14
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV 2.0 Diesel, wyposażenie L
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, małopolska

Re: Konserwacja podwozia

Postautor: pablooo » 23 gru 2016, 12:01

backuz pisze:Na perforację nadwozia jest 12 lat gwarancji... :) ja tam nie będę się bawił w konserwację bo za 12 lat to będą takie samochody, że hej :D


Właśnie, gwarancja jest na perforację nadwozia, czyli korozja podwozia nie jest objęta gwarancją.
Czasem pod spodem stosuje się specjalne woski i spód samochodu wygląda jak bez konserwacji - to już należy sprawdzić/dowiedzieć się jak jest w tym przypadku.

Dodatkowo przy gwarancji na perforację dochodzi kilka szczegółów:
- korozja nie może pochodzić od uszkodzenia mechanicznego, np. odprysku
- jeżeli na elemencie karoserii jest odprysk to gwarancji można nie uznać (czasem wystarczy zapędzelkować)
- korozja musi wychodzić od wnętrza blachy
- powstający pęcherz nie może być uszkodzony
- jeżeli element był poprawiany przez ASO, to gwarancja na ten element karoserii zostaje utracona.

Więc jest sporo obostrzeń co do perforacji nadwozia.


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap