Zabezpieczenie lakieru woskiem

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
KubaDymek
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 01 lis 2010, 14:48
Czym jeżdzę: Zamówiony Sportage 1.6 XL+półskóra :-)

Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: KubaDymek » 11 lis 2010, 15:22

Czy ktoś z Was zamierza oddać swoje auto do firmy zajmującej się profesjonalnie zabezpieczeniem auta przed zimą woskiem?

Korzystał ktoś z Was z takich usług? Warto wydać 300-500zł za taki wosk?

Awatar użytkownika
Mucieksweden
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:29
Czym jeżdzę: New Sportage 2011 1.6GDI 140KM
Lokalizacja: Sweden/Malbork

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: Mucieksweden » 02 sty 2011, 15:30

Ja to robie osobiscie 2-3 razy w roku.

Efekt jest bardzo dobry. Najlepiej robic to na poczatku listopada i na poczatku kwietnia.

U mnie w firmie w Szwecji koszt takiego zabiegu to dokladnie 500zl na polskie zlotowki czyli warto.

Polecam.
Miala byc Biala Sportage 1.6 GDI komfort + Panorama dach + Skora + Alu 18 ale nie ma i nie bedzie!

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: wentyl » 03 sty 2011, 00:22

Za 300-500 zł to chyba lepiej już samemu sobie to zrobić :? Wyjdzie taniej, a efekt będzie podobny. Wystarczy zakupić odpowiednie preparaty (są dostępne z chemią samochodową), poczytać w internecie albo popytać ekspertów na forum jak poprawnie nanieść środki konserwujące i poświęcić parę, albo i kilkanaście godzin na polerkę :) Profesjonalne zabezpieczenie warstwy lakierniczej samochodu kosztuje niestety dobrze ponad 1000 zł (np. w firmie ZadbaneAuto itp.). Do tego trzeba się corocznie zgłaszać na przeglądy i uzupełnienia. Trochę kasy trzeba wydać ale auto wygląda jakby było na wystawie w Genewie (przynajmniej przez kilka dni do zabrudzenia :lol: Zaletą takiej konserwacji jest również to, że na myjni brud bardzo łatwo się odkleja. Widziałem dwa takie samochody zrobione na efekt wystawienniczy i tzw. mokry lakier. Fajnie to wygląda, ale ja sam biję się z myślami, czy nie szkoda na to aż takiej forsy?
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
eMU
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2011, 12:47
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC L
Lokalizacja: Poznań / okolice

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: eMU » 10 lut 2011, 13:17

Koszty takiego woskowania faktycznie nie są niskie - ale efekt jest naprawdę niezły. W grudniu zafundowałem Kijance taki zabieg u kolegi, który zajmuje się tzw. autodetailingiem i wyniki świetne - autko wyglądało ładniej niż miesiąc wcześniej jak je odbierałem z salonu :)

Oto 2 zdjęcia zaraz po "zabiegu":

Obrazek
Obrazek

xyz
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2011, 23:00
Czym jeżdzę: 2,0 hdi

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: xyz » 13 maja 2011, 19:14

Witam powiedz jakim preparatem to robiono czy ręcznie czy mechanicznie.Ja kupuje najlepszy wosk z odpowiednimi dodatkami
i dla zdrowia smaruję dwa razy dobrą flanelą wycieram do błysku i to powtarzam to dla zdrowia (mam warunki ) [papa]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: kasia_mm » 13 maja 2011, 19:26

podłączam się pod prośbę Xyz- jadę na week na działkę i aż się prosi dopucować tak moją czarnulę!:)

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: desto » 15 cze 2011, 16:45

Ja stosuję wosk Sonax. Używałem go na poprzednich samochodach - Vectrze i Lagunie. Może to szczęście, może efekt wosku, ale samochody wyglądają lepiej niż ich rówieśnicy spotykani na światłach. Zero korozji.
Do kijanki używam wosku dla nowych powłok, ale zastanawiam się nad skokiem naprzód i użyciem tego wosku :
http://www.sonax.katowice.pl/katalog.ph ... nd=Poka%BF
Techno Orange 1.7 crdi

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: kasia_mm » 15 cze 2011, 17:15

a słyszeliście coś o jakiejś metodzie mycia i pokrycia auta powłoką teflonową? podobno to rewelacyjnie zabezpiecza, tak samo jak wosk a nawet lepiej....

Awatar użytkownika
gugus9
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 06 lut 2011, 14:25
Czym jeżdzę: już śmigam KIA Sportage 1,6 GDi XL / D5U / + LST
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: gugus9 » 09 lip 2011, 18:31

I zaczęło się.... wczoraj pierwsze mycie i polerowanie. Tradycyjnie umyłem auto na myjce ręcznie, ale bez żadnych dodatków. Potem 3 h czyszczenia w środku i polerowania lakier. Ja użyłem sonax http://www.sonax.katowice.pl/katalog.php?producent=&kategoria=383&podkategoria=714&model=Wosk+Brylantowy+1+Nano-Pro&send=Poka%BF i jestem z efektu bardzo zadowolony. Najgorzej z dachem, ale to kwestia cierpliwości. Ogólnie fajna zabawa na odreagowanie po całym tygodniu pracy... :soczek:
P.S. I jeszcze oczywiście pasta do chromu i aluminium.
już śmigam KIA Sportage 1,6 GDi XL Sand Track Metalic / D5U /+ LST

Obrazek

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: bartdobr » 09 lip 2011, 19:09

Mozna stanac na kole i wtedy dostep do dach jest bezproblemowy:)
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Festexx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:17
Czym jeżdzę: CHEVROLET CAPTIVA LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: Festexx » 26 lip 2011, 22:19

Ja swojego IX'a zabezpieczam 3 warstwami Carnauby + baza (czyszczenie lakieru z tzw. zabrudzeń drogowych - utleniony lakier, smoła, etc) Generalnie taka warstwa starczy na jakieś 6 miesięcy, natomiast same materiały są stosunkowo drogawe np 250g wosku kosztuje około 300 zł.
Chevrolet Captiva LT+ 2,2 VCDI 184 KM 4x4

Jerzy100
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2012, 19:44
Czym jeżdzę: Sportage2.0 DOHC Aut.4WD,XL,NVN,SRN.AW8 ,SAND TRUCK
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: Jerzy100 » 22 kwie 2012, 19:21

Witam serdecznie
w związku z tym że odebrałem 20 kwietnia po 8-mc oczekiwania sportka , jestem w dylemacie czy zabezpieczać lakier metodą diamentową ( Cquartz Finest) , czy ktoś ma doświadczenie w tym względzie i czy faktycznie jest to takie dobre.
Ponoć zabezpiecz ta metoda na okres 6 lat

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: michal55yh » 22 kwie 2012, 21:06

Te zabezpieczenie na 6 lat między bajki można włożyć. Chyba, że okleją Ci auto folią albo z zastrzeżeniem, że nie będziesz tym autem jeździł i nie będziesz go mył, to się zgodzę. Nic Ci nie da 6 letniej ochrony. Dopiero raczkuję w detalingu, ale tak jak kolega wcześniej pisał, dobry wosk wytrzyma pół roku normalnej eksploatacji. Wydasz raz więcej kasy na dobry wosk, cleaner, glinkę i inne wspomagacze i starczy ci to na kilka aplikacji, a i auto będzie ładnie wyglądać.
Mój białas jest właśnie po takim zabezpieczeniu, tyle, że używam wosku syntetycznego, mniej trwałego, jednak on na jasnym lakierze wypada lepiej niż woski naturalne, tzn daje lepsze efekty wizualne.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
pacior
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 11 lut 2013, 21:06
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: pacior » 27 lut 2013, 21:09

KubaDymek pisze:Czy ktoś z Was zamierza oddać swoje auto do firmy zajmującej się profesjonalnie zabezpieczeniem auta przed zimą woskiem??


Pierwszy raz oddałem przed tą zimą. I muszę powiedzieć, że efekt jest świetny. Nie ma się co zastanawiać :) U mnie użyli takiej powłoki czterowarstwowej. Ma wystarczyć na długo. Zobaczymy :)

Awatar użytkownika
pacior
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 11 lut 2013, 21:06
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: pacior » 02 mar 2013, 02:58

KubaDymek pisze:Czy ktoś z Was zamierza oddać swoje auto do firmy zajmującej się profesjonalnie zabezpieczeniem auta przed zimą woskiem??


A ten serwis gdzie robili auto ma stronę http://naprawy-nadwozi.pl - może komuś się przyda :)

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Zabezpieczenie lakieru woskiem

Postautor: puder12 » 02 mar 2013, 10:28

eMU pisze:Koszty takiego woskowania faktycznie nie są niskie


A konkretnie jakie są te koszty ?


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap