Klamki - akcja serwisowa

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
c44
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 12 cze 2012, 14:37
Czym jeżdzę: BMW 2 Gran Coupe 220i Xdrive MSport

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: c44 » 04 mar 2013, 14:11

Niestety u mnie to samo. Na klamkach we wszystkich drzwiach pojawiły się zielone kropeczki i "purchle". Dziś jadę do serwisu. Auto ma 6 miesięcy, nawet nie chcę myśleć co będzie dalej. To już kolejna reklamacja na kolejny element. Chyba zacznę żałować, że nie wziąłem Laguny [zly1] . Jeżdżę tak samo jak poprzednimi autami, garażuję pod chmurką, myję kiedy jest brudny - normalne użytkowanie. Zastanawiam się czy to jest samochód do jazdy na codzień czy tylko do "kościoła"?

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: Zibi70 » 04 mar 2013, 16:28

U mnie też pojawiły się zielone plamki - cała masa, gównie u spodu klamek :|
Ze wstępnego badania wynika, że na szczęście większość daje się wyczyścić bez śladu i w zasadzie tylko na jednej klamce pojawiły się drobne pęcherzyki pod powłoką galwaniczną :?
Na reklamację to będzie chyba jednak za mało - poczekam więc co będzie się działo dalej ale przy przeglądzie lakierniczym to zgłoszę. Ciekawe ile mamy gwarancji na "chromy" i jak do zagadnienia podejdą ASO + KIA. Widać, że problem nie jest jednostkowy. Jeśli takie kwiatki będą nadal wyłaziły to chyba w ramach reklamacji lepiej będzie wziąć klamki w kolorze nadwozia niż te pseudo chromy.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: mint » 04 mar 2013, 17:10

A ja się pytam, po co czekać? U mnie odpukać nie ma takich kwiatków, ale jak tylko zauważyłem łuszczenie się lakieru bezbarwnego na dwóch felgach, to zgłosiłem to następnego dnia do ASO i po dwóch tygodniach wymieniono mi wszystkie felgi.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: tabazagt » 04 mar 2013, 17:13

Dzisiaj byłem w serwisie reklamować klamki ( tylko po stronie pasażera).
Pan w serwisie był zdziwiony, pierwsza tego typu reklamacja.
Klamki zamówione, możliwe że w sobotę wymiana.( jeśli będą na magazynie)
Mam pytanie odnośnie demontażu klamek ?
Czy obejdzie się bez ściągania boczku drzwi, osłona chromowana klamki zewnętrznej ma małą śrubę na torx ?

margabr
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 23 wrz 2012, 18:10
Czym jeżdzę: Sportage Biała 1.6 L
Lokalizacja: Wa

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: margabr » 04 mar 2013, 22:03

Zibi70 jaki sens mordowac sie ze skorbaniem tych nalotów. Auto na gwarancji i po tej zimie wymiana tego co potrzeba, po nastepnej pewno też. Ja sie bede skłaniał do koloru klamek pod nadwozie ale dopiero za rok.
ps. moje buble juz dojrzały i niebawem jade do ASO

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: Zibi70 » 05 mar 2013, 00:24

Niby racja ale ja mam jakąś awersję przed oddawaniem samochodu bez na prawdę wyraźnej potrzeby w ręce panów mechaników, którzy zwykle jedno naprawią a przy okazji co innego zepsują, a w najlepszym razie złamią, źle złożą albo zgubią :roll:

Pojechałem dziś profilaktycznie spłukać cały samochód z nadmiaru syfu i soli - samą wodą pod ciśnieniem - jutro raz jeszcze oblookam te klamki, bo mam wrażenie, że się "umyły" - mogę się mylić bo oświetlenie było marne.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

c44
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 12 cze 2012, 14:37
Czym jeżdzę: BMW 2 Gran Coupe 220i Xdrive MSport

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: c44 » 05 mar 2013, 07:53

Wczoraj byłem w serwisie. Wielkie zdziwienie malowało się na twarzy szefa serwisu, ale jeszcze większe zagościło u niego gdy obejrzeliśmy ich auto demonstracyjne - prawie nówka - dokładnie to samo. Kwitną klameczki aż miło - w końcu wiosna za pasem.
Nie za bardzo wiedział co mi odpowiedzieć, poza tym, że kazał przyjechać za dwa tygodnie, żeby lepiej było widać. Obiecał wymianę klamek. Tyle tylko, że ja też mam obawy co do demontażu boczków drzwi. Zaznaczyłem, że po reklamacji ma nic nie stukać, nic nie trzeszczeć. Pan Kierownik obiecał, że tak będzie. Widać to wada fabryczna i KMP powinna pochylić się nad problemem - klamki nie wytrzymują zimowych warunków w naszym kraju :(

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: puder12 » 05 mar 2013, 09:36

Ja mam autko z IX 2011 - i klameczki jak nowe. :D

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 886
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: michal55yh » 05 mar 2013, 09:47

Zdaje mi się, że klamki idzie wyciągnąć bez demontażu boczków drzwiowych.
Na szczęście nie mam tego problemu ale wolałbym to aniżeli sypiącą się skrzynię biegów [rotfl1]
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

c44
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 12 cze 2012, 14:37
Czym jeżdzę: BMW 2 Gran Coupe 220i Xdrive MSport

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: c44 » 05 mar 2013, 11:16

Skoro Właściciele starszych modeli nie mają problemu oznacza to tylko jedno: cięcie kosztów, a co za tym idzie spadek jakości. Może zmienili dostawcę klamek lub dostawca zmienił na gorszy (czytaj tańszy) materiał na klamki, chrom lub jedno i drugie. W branży motoryzacyjnej takie rzeczy są na porządku dziennym i nocnym i co najgorsze jest to trudne do udowonienia mimo ISO, VDA czy innych systemów jakości. W każdym bądź razie jest problem i należy go rozwiązać kompleksowo. Skoro korozja pokazuje się całkiem nowych autach (u dealera) to są "jaja".

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: puder12 » 05 mar 2013, 11:45

Jakich kosztów - ile może zaoszczędzić na srebrnej farbce (przecież z chromem to nie ma nic wspólnego - no może troszkę kolor) ?

c44
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 12 cze 2012, 14:37
Czym jeżdzę: BMW 2 Gran Coupe 220i Xdrive MSport

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: c44 » 05 mar 2013, 12:39

Oszczędza się na wszystkim. Na dyszach wentylacyjnych, na cieńszej blasze, słabszym lakierze i klamkach też. Mam w rodzinie kogoś kto pracuje dla branzy motoryzacyjnej i włos się jeży jak się słucha co robią poddostawcy części do samochodów żeby urwać kilka groszy. To nie jest teoria spisku. No bo skąd problemy teraz, a wczesniej nie było. No chyba, że to korodowanie spowodowane jest solą kuchenną, którą dziś sypie się na ulice :lol: bo tą do posypywania ulic już dawno zjedliśmy :lol:

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Odp: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: cisco » 05 mar 2013, 12:39

Ja mam ze stycznia 2012 i nie zauważyłem nic niepokojacego.:grin: (jak do tej pory);-)
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: tabazagt » 05 mar 2013, 20:30

michal55yh pisze:Zdaje mi się, że klamki idzie wyciągnąć bez demontażu boczków drzwiowych.
[rotfl1]


Przyglądałem się klamce, część chromowana wygląda na nakładkę.
Jak pociągniemy klamkę do siebie widać małą śrubkę na torx. Na łączeniu części ruchomej z stałą.
Pewnie w dokumentacji technicznej jest pokazany demontaż elementu.

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: tabazagt » 09 mar 2013, 15:14

Dzisiaj wymieniono nakładki chromowane klamek zewnętrznych. Wymiana jest dosyć prosta, bez konieczności ściągania boczków. [ura]

c44
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 12 cze 2012, 14:37
Czym jeżdzę: BMW 2 Gran Coupe 220i Xdrive MSport

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: c44 » 11 mar 2013, 10:54

Dzięki za pocieszające info. Niedługo i ja się umówię w serwisie. Wczoraj po raz kolejny oglądałem w pełnym słońcu moje klameczki, kwitną aż miło, purchli również przybywa. Fajne auto, nie ma co.

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: yanekoktagon » 11 mar 2013, 11:10

no, jesli fajnosc auta oceniasz po tym czy sa problemy z chromem na klamkach to fakt, bylo wziac wersje M i nie bylo by problemow - czytaj samochod bylby wg ciebie lepszy.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: ZygJe » 11 mar 2013, 13:12

Przecież ogólnie znanym faktem, jest spadająca jakość samochodów. A w zasadzie - mało stabilna jakość. Bierze się to stąd, że aby oszczędzić (czasami pojedyncze centy na sztuce) zmniejsza się tolerancje wykonania (czyt. jak najmniej materiału ale żeby jeszcze działało), zmniejsza grubości lakieru, chromu itp. Całe biura konstrukcyjne pracują tylko w jednym celu - trwałość ma wynieść do.... końca gwarancji. A potem ma się psuć tak, żeby kupić nowe. I dotyczy to (prawie) wszystkich dziedzin.
Przykład. Czy zauważyliście, ze od ok roku zakrętki na butelkach popularnego brązowego napoju [rotfl1] są mniejsze? Zaoszczędzono raptem 3g (trzy gramy) tworzywa na nakrętkę. Co daje na dobę 178kg, a na miesiąc średnio 5t, a rocznie 60t (sześćdziesiąt ton). I już mamy piękna oszczędność z wydawałoby się niczego.....
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: tabazagt » 11 mar 2013, 18:18

zmniejsza grubości lakieru, chromu itp. Całe biura konstrukcyjne pracują tylko w jednym celu - trwałość ma wynieść do.... końca gwarancji.
[rotfl1]

U mnie wytrzymały 30 dni [rotfl1] , jak miały wytrzymać dodatkowe 2460 [zlosnik2].
Chyba przesadzili przy projektowaniu tej trwałości :galy:

Poprzednie autko, które posiadałem było z stajni Renault, po drugiej wymianie gałki zmiany biegów i kolejnego zgłoszenia wycierającej się kierownicy. (jasny skaj). Obszyli całość skórą.
Sporo reklamacji na wycieranie siedzeń.
Od jakiegoś czasu Renault po FL Koleosa, obszywa wszystko skórą bydlęcą. Dostepna tylko w kolorze czarnym.
Chyba jednak oszczędność okazała się mało opłacalna.

klemens3+
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2012, 11:57
Czym jeżdzę: 1,6 benzyna, wersja:L, rok 2012

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: klemens3+ » 12 mar 2013, 09:10

Witam!!
U mnie z klamkami to samo, jakby zaśniedziałe. A tak dodatkowo zapytam czy ktoś oglądał tłumik po zimie? Koncówka zardzewiała. Będę dzwonił do serwisu z reklamacją. Oczywiście napiszę na forum o tym co serwis na to.
Pozdrawiam
Klemens3

c44
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 12 cze 2012, 14:37
Czym jeżdzę: BMW 2 Gran Coupe 220i Xdrive MSport

Re: Klamki - akcja serwisowa

Postautor: c44 » 12 mar 2013, 12:19

Kolego, tłumik i jego osłona to kolenjy temat. Korozja szaleje, a KMP udaje, że tematu nie ma gdyż nie powoduje ona zmniejszenia funkcjonalności układu wydechowego, no po prostu brawo! Obejrzyjcie sobie Wasze układy wydechowe i ich osłony. Po prostu dramat, wszystko żre rudy.
W poprzednim siedmioletnim aucie było lepiej niż w Sportku, który ma 6 miesięcy. U mnie zaczynaja nawet delikatnie korodowac nakrętki przy kołach (wszystko fabryczne). Brawo KMP. Myślę, że chętnych, jak zobaczą co się dzieje z nowymi autami nie przybędzie. Do zakupu namawiała mnie żona, ale po tym co zobaczyła przyznała, że trzeba było wziąć inne auto.


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap