stłuczka

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
adrianek84
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2014, 23:25
Czym jeżdzę: Kia Sportage M 2014r. 1.6

Re: stłuczka

Postautor: adrianek84 » 25 cze 2014, 23:07

Jutro jade na ogledziny moze i bym nie robil ale tak piekne auto brzydko wyglada z tym przodem. O zniżki sie nie martwię w koncu po to mamy te ubezpieczenia.

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: stłuczka

Postautor: michal55yh » 26 cze 2014, 19:05

adrianek84 pisze:O zniżki sie nie martwię w koncu po to mamy te ubezpieczenia.


Bardzo dobre myślenie. Wielu ludzi płaci za naprawy z własnej kieszeni bojąc się utraty 10%. Za rok bez szkody zniżki powrócą.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: stłuczka

Postautor: dealer » 30 cze 2014, 09:47

ale jak masz więcej niż 1 samochód, to wtedy utrata 10% na każdym jednak boli.
Z drugiej strony dobry agent potrafi zrobić takie "czary mary", że nawet po lekkiej zwyżce płacisz tyle ile ze zniżką.
zaczepy w naszych zderzakach są bardzo delikatne i tak pomyślane żeby przy byle dotknięciu pękać.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: stłuczka

Postautor: michal55yh » 30 cze 2014, 10:33

A widzisz, nie zawsze tak jest. Miałęm w ciągu roku dwie szkody na aucie z AC (sprawcy nie znaleziono-akty wandalizmu). Suma obydwu napraw zbliżyła się blisko wartości auta. Straciłem 20% zniżek. Ubezpieczyciel zaproponował mi bardzo wysoką składkę. Poszperałem na necie i inne wielkie TU z uwzględnieniem wszystkich szkód zrobiło mi składkę tańszą jak przed szkodą w poprzednim towarzystwie. Dodatkowo miesiąc później kończyło się ubezpieczenie na KS, zgłosiłem szkody na innym aucie ale ich to nie obchodziło. Mówili, że z OC przenoszą ale z AC nie. Więc sumarycznie i tak wyszedłem do przodu [hihihi]

Tylko trzeba było trzeźwo myśleć, szukać, dzwonić i nie dać sobie wmówić że tak jest skoro nie jest.

PS. Troszkę nieskładnie napisane ale mam nadzieję, że wszyscy rozumieją [rotfl1]
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

adrianek84
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2014, 23:25
Czym jeżdzę: Kia Sportage M 2014r. 1.6

Re: stłuczka

Postautor: adrianek84 » 05 lip 2014, 13:23

Auto sie juz naprawia :) Zgodzilem sie na naprawde z AC bo dostaje calkowicie nowy zderzak i elementy do niego bez klepania, lakierowania czy szpachlowania. Auto bedzie wiec znow jak nowe :) A co do tych znizek to tak jak piszecie, nie musisz miec szkody zeby ci podniesli skladke...a zawsze mozna znalezc cos lepszego czy tanszego.

adrianek84
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2014, 23:25
Czym jeżdzę: Kia Sportage M 2014r. 1.6

Re: stłuczka

Postautor: adrianek84 » 10 lip 2014, 23:06

No i juz jestem bardzo zly na servis Kia Makarewicz w Bydgoszczy auto dalem do naprawy tydzien temu a tu zadnego tel ani wiadomosci kiedy moge odebrac auto, przeciez to byl tylko zderzak do wymiany. Zadzwonilem sam a szef serwisu poinformowal mnie iz wlasnie 5 min temu dowiedzial sie ze gdy mieli montowac zderzak okazalo sie iz zderzak jest od innej wersji podobno amerykanskiej i nie paasuje... Ma zostac sciagniety nowy i za 2 dni do odbioru. Dziwne... Jesli to trwa 2 dni czemu czekam tydzien?

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: stłuczka

Postautor: puder12 » 13 lip 2014, 21:55

adrianek84 pisze:... okazalo sie iz zderzak jest od innej wersji podobno amerykanskiej i nie paasuje...

Na allegro kupowali czy co. Jak się zamawia po VIN-ie to musi pasować na 100 %. Zmień może serwis póki nie jest za późno.


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap