osłona przeciw kamieniom

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

osłona przeciw kamieniom

Postautor: yanekoktagon » 26 cze 2012, 16:12

witam, nie wiem jak Wy ale ja mam niemalże schizę gdy jadę Polskimi drogami i zastanawiam się kiedy kolejny kamień wystrzelony spod kół poprzedzającego auta uszkodzi lakier na masce lub spowoduje odprysk na szybie. odbicia lakieru na zderzaku można naprawić bez obaw że przy odsprzedaży klient z miernikiem lakieru będzie mieć wątpliwości czy naprawa była była spowodowana kamykami czy dzwonem z TIR-em. długo szukałem czegoś co mogło by zabezpieczyć maskę. nie chciałem oklejać przodu auta folią, nawet przeźroczystą bo jak robić to albo cały albo wcale (odstępstwem w moim wypadku od tej reguły jest oklejenie dachu czarną folią :) ) na początek zabezpieczyłem wszystkie ranty drzwi, tylną klapę i maskę ale to jeszcze nie to...szukałem czegoś z czym spotkałem się w stanach, skórzanych pokrowców na przód maski silnika ale niestety niczego takiego do SPOTAGE nie udało mi się znależć. w końcu postanowiłem uszyć to sam. kupiłem grubą satynę, dodatkowo złożyłem ją na pół, w 3/4 obszyłem gumką i...mam nadzieję że ów materiał ochroni potężny przód sportka przed odbiciami od kamyków oraz od kwasu z owadów które moje auto chyba wręcz przyciąga w trasie. całkowity koszt ww operacji to 25 zł i około dwie godziny pracy, może uroku to nie dodaje ale zakładam go tylko w trasy a wówczas ma być praktyczny...pozdrawiam i do zobaczenia na drodze.
poniżej fotki, przepraszam za ich jakość ale robione telefonem...
Obrazek
Obrazek

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: excile » 26 cze 2012, 16:31

Po ponad 40000 przejechanych mogę powiedzieć, że mam 0 słownie zero odprysków na masce natomiast mam3 odpryski na szybie...
Pamiętam, że kiedyś jak się kupowało wideo to pilota trzymało się w woreczku foliowym celem późniejszej odprzedaży. wychodzi na to, że historia lubi się powtarzać...
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: yanekoktagon » 26 cze 2012, 16:45

hmm nie wiem, nigdy nie odsprzedawałem pilota od video ani od telewizora...

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: Zibi70 » 26 cze 2012, 18:21

Jedna rzecz mnie tylko martwi...
Jak pod to dostanie się pył i piasek to materiał będzie pracował pod wpływem wiatru i wypiaskuje Ci maskę.
Jedyne sensowne rozwiązanie to owiewka przednia - bug deflector... Tylko jeszcze nie udało mi się takiego ustrojstwa do KS namierzyć ale liczę, że się uda...
Obrazek
Obrazek

Ewentualnie trzeba będzie zastanowić sie nad jakąś uniwersalną.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: yanekoktagon » 26 cze 2012, 18:30

masz rację, to było by idealne...ale cóż, chyba trzeba chwilę poczekać aż się pojawi na rynku.co do piaskowania maski to piasek nie ma jak wejść pod materiał, poza tym jest mocno napięty więc w czasie jazdy się nie porusza. zresztą jak wspomniałęm wykorzystuję to tylko gdy jadę w trasę.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: Zibi70 » 26 cze 2012, 18:33

Mała poprawka - znalazłem :)

kia_bug_deflector1.JPG

kia_bug_deflector2.JPG

kia_bug_deflector3.JPG


Do nabycia na ebay'u :)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: ramon » 26 cze 2012, 19:37

yanekoktagon a mnie się podoba efekt wizualny - poważnie - dość kozacko to wygląda na Twoim białym samochodzie z czarnym dachem - fajnie się komponuje. Co do praktyczności myślę że też się sprawdzi. Gratuluje pomysłu.
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: yanekoktagon » 26 cze 2012, 19:49

dzieki :)
choc taka osłona jak powyżej była by zdecydowanie lepsza, jak by ktoś postanowił coś takiego brać ze stanów to chętnie się podłączę pod zakup.

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: ITI » 26 cze 2012, 20:11

yanekoktagon pisze: postanowiłem uszyć to sam. kupiłem grubą satynę, dodatkowo złożyłem ją na pół, w 3/4 obszyłem gumką i...mam nadzieję że ów materiał ochroni potężny przód sportka przed odbiciami od kamyków oraz od kwasu z owadów które moje auto chyba wręcz przyciąga w trasie. całkowity koszt ww operacji to 25 zł i około dwie godziny pracy,



no i mamy kolejny etap wiejskiego tuningu... co teraz będzie? uszyjesz sobie pokrowce z misia? :haha1:
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: kasia_mm » 26 cze 2012, 20:16

ITI..... po co takie teksty? "wiejski tuning" ?? [zlolta]

jak będzie chciał uszyje sobie misia w niebieską zebrę a KS pomaluje w zielone kwiatki z różowymi listkami! ma prawo a nie Tobie ani nikomu oceniać w taki sposób

forum ma służyć do dzielenia się wrażeniami, problemami ale i pomysłami jakie mamy w związku z naszym kochanym autkiem, nie wzniecajmy, niepotrzebnie używając takich określeń - niepotrzebnych emocji i urazów .... rozumiem, ze masz takie a nie inne wrażenia z tego co Yanek zrobił ale na Boga język polski ma taki zasób słów, ze naprawdę można to innaczej wyrazić :)

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: yanekoktagon » 26 cze 2012, 21:06

tak jest, następnym etapem będzie neonowe podświetlenie progów. a dziękuję za celna ocenę, zdecydowanie dzięki takim komentarzom postaram się nie dzielić swoimi przemyśleniami na forum, które jak sądziłem do tego służy. pozdrawiam

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: kasia_mm » 26 cze 2012, 21:22

Yanek spokoooojnie. ITI dostał żółtą, wierzę, że moje ciepłe słowa dotrą i posypie głowę popiołem :) Zawszeć można się udać do Katowic i go namierzyć hihihih ;)
Pisz dalej, publikuj fotki dalej PROSZĘ! Na forum jest dużo więcej ludzi niż nas troje i jak widziałeś w pierwszych odpisach do Twojego postu- nie były one negatywne, wręcz przeciwnie :)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: Zibi70 » 26 cze 2012, 21:38

Słusznie :)
Nie ma się czym przejmować.
Ludzie są po prostu różni i tyle. :bajer:
Osłony na maskę są stosowane dosyć powszechnie - może nie w PL bo dotąd ich po prostu nie było ale to co mamy na drogach jak najbardziej je uzasadnia.
Ostatnio jechałem do Gdańska (służbówką - Vectrą) i oberwałem kamieniem w zderzak - wybił dziurę w tablicy rejestracyjnej i rozwalił jej ramkę - tablica odpadła. Jakbym tym w szybę oberwał nie byłoby ciekawie. Jakby walnął w maskę to jest do klepania i lakieru. Na drobniejsze kamyki już się w zasadzie nie zwraca uwagi - dopiero przy myciu widać co i jak.
Ja się poważnie zastanowię nad taką owiewką - tylko najpierw chcę wybadać jak się ją montuje.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: kasia_mm » 26 cze 2012, 21:46

nie trzeba dostać kamieniem, żeby uszkodzić maskę...
jechałam Ceedem męża "siódemką", około 130km/h, grzecznie prawym pasem
okres jak wiadomo mamy euforycznie "Euro 2012" - wszyscy (no prawie) z chorągiewkami

jadę, jadę a tu mi jak strzała prosto dosłownie między oczy leci wyrwana pędem wiatru taka flaga razem z plastykowym badylem!! strzeliło to na szczęście nie punktowo tylko rozplasło się na szybie i dzięki temu nie mam dziury w szybie i chyba między oczami - przy tej prędkości brrr..... gdyby mi to trafiło w maskę - dziura jak nic :(

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: desto » 26 cze 2012, 21:57

Ja naliczyłem na kijance 5 odprysków lakieru. Dwa na masce (jeden duży) i 3 na zderzaku. Trochę denerwuje mnie jakość lakieru w sportku, bo na 10 letniej lagunie żony są 3 odpryski...
Techno Orange 1.7 crdi

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: soul » 26 cze 2012, 22:07

Bo w KIA(zresztą nie tylko) trzeba foliować maski, i tylne błotniki łącznie z dołami drzwi inaczej jest masakra.
Obrazek

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: gasewo » 27 cze 2012, 03:19

Takie osłony można również dostać w Korei: http://english.gmarket.co.kr/challenge/ ... 8%C4%B5%E5
Cena ok. 157 zł

A na tej stronie: http://www.autoclover.com/ są różnego rodzaju osłony do różnych samochodów w tym do kijanek :)
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: Zibi70 » 02 lip 2012, 22:39

Byłem wczoraj w Kijowie i... ze zdziwieniem zauważyłem, że tam osłony przeciw kamykom są całkiem często spotykane - znacznie częściej niż u nas. Widziałem też na KS [zdziwiony] i oczywiście kilku takich furach, że ja dziękuję albo - poproszę jedną taką...
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: gasewo » 03 lip 2012, 04:00

W Korei też takie osłony sa popularne (szczególnie na starszych samochodach) ale nie wiem czy ja osobiście bym skorzystał z tego. Ja w swoich samochodach bardziej ceniłem walory estetyczne, a ta osłona wydaje mi się troszkę psuć tą estetykę. Poza tym do tej pory w żadnym z moich wcześniejszych samochodów nigdy nie miałem żadnych odprysków od kamieni (i mam nadzieję, że tak zostanie :D ), a robiłem rocznie średnio ok. 40-45 tys km po całej Polsce, więc też napewno ma to wpływ na moją decyzję :)
Between two evils, I always pick the one I never tried before

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: marcinK » 03 lip 2012, 09:30

W sumie nie ma się co dziwić , że na Ukrainie jest tego sporo. Tam dróg "szutrowych" jest też sporo.
Odebrana po 178 dniach:)

dright
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2013, 14:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.7 CRDI, L
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: osłona przeciw kamieniom

Postautor: dright » 25 cze 2013, 13:35

Proszę zibi70 lub może ktokolwiek z kolegów i koleżanek , przybliżcie gdzie konkretnie na e-bay udało Ci / Wam się namierzyć Bug Deflector, który opisujesz w swoim wejściu z wcześniej. Świetna sprawa, tylko nie wynalazłem jeszcze sprzedawcy, który posiada taki element do Sportage...... Pozdrawiam serdecznie.


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap