a jeśli myjka automatyczna to która?

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
Wojok
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:33
Czym jeżdzę: KIA Sportage
Lokalizacja: Lubliniec

Re: a jeśli myjka automatyczna to która?

Postautor: Wojok » 07 sty 2012, 22:19

Co do zabezpieczenia podwozia...
Gdy podniosłem swoją KS na podnośniku przy wymianie kół na zimowe postanowiłem przyjrzeć się od spodu . To co zobaczyłem to po prostu zaniemówiłem . Konserwacja jest nałożona byle jak na odpier... Są luki gdzie w ogóle nie ma naniesionej konserwacji tylko goła blacha . A obszary przy zawieszeniu są malowane jakby tą konserwacją chlapnięto z wiadra , sprężyny , osłony plastikowe , amortyzator jest bardzo grubo pokryty konserwacją ale miejsca podwozia tam gdzie powinny już nie... [zlolta]
Za niedługo będę robił pierwszy przegląd po 1000km i zamierzam coś wywalczyć . Jeżeli serwis nie zakonserwuje porządnie podwozia tak jak powinno być to niech mi wystawią zaświadczenie że zakonserwowanie we własnym zakresie nie spowoduje utraty gwarancji . ( Ps; żałuję że wtedy jak była dźwignięta nie porobiłem zdjęć jak to wygląda... )
KIA Sportage Black Pearl 1.6GDI , XL , LST , AW8

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: a jeśli myjka automatyczna to która?

Postautor: excile » 08 sty 2012, 23:31

po co przeglad po 1000? Ja p-rzeglad mialemtak jak instrukcja karze po 30000 i samochod jezdzi wiec po co przeplacac;) i sluchac naciagaczy z serwisow
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Wojok
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:33
Czym jeżdzę: KIA Sportage
Lokalizacja: Lubliniec

Re: a jeśli myjka automatyczna to która?

Postautor: Wojok » 09 sty 2012, 22:19

Ponieważ ten "pierwszy" przegląd obejmuje tylko wymianę oleju i filtra a robocizna gratis . Więc koszt mnie nie zabije a warto zmienić olej na początku ponieważ aby wypłucze silnik z resztek opiłków itp jeżeli one zostały . A druga sprawa zanim zrobię te 30000km to mi gwarancja minie :lol:
KIA Sportage Black Pearl 1.6GDI , XL , LST , AW8

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: a jeśli myjka automatyczna to która?

Postautor: AldenteSaba » 10 sty 2012, 09:54

Chociaż trochę OT-jemy ale popieram przedmówcę. Też wymieniłem olej i filtr żeby zlać te opiłki z dotarcia ale po 3 tys.

Awatar użytkownika
Gery
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:32
Czym jeżdzę: Biała GDI XL, dach itd...
Lokalizacja: Kielce miasto w Koronie

Re: a jeśli myjka automatyczna to która?

Postautor: Gery » 10 sty 2012, 15:32

Jakie opiłki? Skąd? Wg mnie to jest klasyczne Urban Legend wykorzystywane do nabijania kasy.
Biała GDI XL+SRN+SRK+CP1 odebrana 20.01.2012.

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: a jeśli myjka automatyczna to która?

Postautor: AldenteSaba » 10 sty 2012, 16:29

Myśl co chcesz - mnie nikt żadnej legendy nie sprzedawał. Postępuję zgodnie z wiedzą jaką posiadam - jestem mechanikiem samochodowym. Jakbyś przecedził zlany olej to byś się zdziwił. Czasem korki spustowe mają wprasowany magnes do zbierania tego co jak twierdzisz jest legendą.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: a jeśli myjka automatyczna to która?

Postautor: mint » 10 sty 2012, 19:37

W swojej maryśce miałem taki korek.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: a jeśli myjka automatyczna to która?

Postautor: excile » 10 sty 2012, 23:58

i wlasnie dlatego producent dajacy 7 lat gwarancji zaleca wymiane oleju dopiero po 30000? Ja jednak jestem za urban legend. Wydaje sie wam ze taki silnik w fabryce wprost z tokarki czy innego urzadzenia jest do samochodu wkladany bez mycia?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: a jeśli myjka automatyczna to która?

Postautor: xxrobson20xx » 11 sty 2012, 08:01

jak ktos chce niech wymienia. Tak mowi salon, w instrukcji chyba nie ma nic takiego jezeli pamietam ?

Awatar użytkownika
mega_danio
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 16 gru 2011, 01:16
Czym jeżdzę: 1.7CRDi
brązowy-metalic- Sand Track
Lokalizacja: Żory

Re: a jeśli myjka automatyczna to która?

Postautor: mega_danio » 11 sty 2012, 08:47

Mnie natomiast powiedziano w salonie ze wymiana oleju po 30 tyś km ale zaleca się,choć nigdzie nie jest to napisane po 2,5tyś km. Ja niestety zapomniałem o tym,wspomniało mi się dopiero jak miałem 7tyś :wmur:

Awatar użytkownika
Gery
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:32
Czym jeżdzę: Biała GDI XL, dach itd...
Lokalizacja: Kielce miasto w Koronie

Re: a jeśli myjka automatyczna to która?

Postautor: Gery » 12 sty 2012, 12:43

AldenteSaba pisze:Myśl co chcesz - mnie nikt żadnej legendy nie sprzedawał. Postępuję zgodnie z wiedzą jaką posiadam - jestem mechanikiem samochodowym. Jakbyś przecedził zlany olej to byś się zdziwił. Czasem korki spustowe mają wprasowany magnes do zbierania tego co jak twierdzisz jest legendą.


A wiedzę to masz skąd? Bo na pewno nie z instrukcji czy oficjalnego pisma od KIA tylko "od ludzi" a na tym właśnie polega Urban legend. A co do magnesu w korku spustowym to nigdzie nie twierdziłem że to jest legendą bo to jest fakt. Przeczytaj jeszcze raz mój post jeśli masz wątpliwości czego dotyczył.

Oczywiście jeśli ktoś chce to może nawet co 1000 km wymieniać olej i nikt mu tego nie zabroni , jego kasa i czas (choć troche szkoda środowiska naturalnego)
Biała GDI XL+SRN+SRK+CP1 odebrana 20.01.2012.

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: a jeśli myjka automatyczna to która?

Postautor: Zajonc » 12 sty 2012, 15:17

ja też wymieniłem olej przy przebiegu 2500km... w czasach kiedy jeszcze producenci aut prześcigali się między sobą w ilości kilometrów przejechanych bez remontu silnika a główną sprawą nie było zdobycie 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa i emisja jak najmniejszej ilości tlenku węgla, zalecano wymianę oleju po przejechaniu 2 do 5 tys kilometrów... teraz gdy producenci i sprzedawcy zauważyli że najlepiej jak ludzie co kilka lat kupują nowe auto i tak na prawdę ten kto kupuje nowe auto to za kilka lat je sprzedaje nie wie ile ten silnik jeszcze pożyje, w instrukcjach już nie ma takich zapisów dotyczących docierania silnika, mydli się oczy możliwymi przebiegami bez konieczności wymiany oleju itp... choć jakiś czas temu, dokładnie 2 lata temu, jak kupiłem sobie nowy fabrycznie motocykl marki Honda w instrukcji, w dziale "docieranie" poza prędkościami i obrotami na minutę dla przejechanych pierwszych tysięcy kilometrów, był zapis żeby pierwszej wymiany oleju dokonać obowiązkowo po przejechaniu 2 tys km... przy wymianie dołożyłem sobie jeszcze magnetyczne korki co by mieć pewność że dla nowego silnika zrobiłem wszystko co mogłem najlepiej

p.s. też z wyuczonego zawodu jestem mechanikiem ;) ale własne zdanie jest jak dupa - każdy ma swoje i będzie go bronił
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: a jeśli myjka automatyczna to która?

Postautor: excile » 12 sty 2012, 16:32

a ja bym prosil jako zalozyciel watku powrot do "naszych baranow"meritum itp. ;)
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap