Zacieki pod klamkami i lusterkami

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Zacieki pod klamkami i lusterkami

Postautor: bielas » 23 lip 2011, 00:07

Denerwuje mnie jedna rzecz: po opadach deszczu wychodzą u mnie czarne smugi/zacieki w pięciu miejscach po obu stronach auta:
- pod lusterkiem (złożonym)
- lewa i prawa część klamki kierowcy
- lewa i prawa część klamki pasażera

Co umyje na błysk auto, mam nadzieję, że już wszystkie nadmiary smaru, czy czegoś tam, się wylały i będzie spokój, a tu pierwszy deszcz i znowu to samo. Smugi są na ok 15cm.

Co stamtąd u licha wypływa i kiedy się to skończy? Czy ktoś z Was też ma taką przypadłość?

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Zacieki pod klamkami i lusterkami

Postautor: aBARTh » 23 lip 2011, 23:12

U mnie nic nie wycieka. Może dlatego, że mój regularnie jest myty na błysk i wypłukałem już to. Albo inna opcja, że coś Ci w serwisie tam napsikali :)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zacieki pod klamkami i lusterkami

Postautor: kasia_mm » 26 lip 2011, 18:38

bielas mi też coś notorycznie wycieka i zostawia smugi :( zaznaczam, że myję auto jak na razie sama (choć nie wiem jak długo dam rade bo łapy potężnie bola po myciu tego wielkoluda); niestety ciągle nie mogę się wybrac na porządne woskowanie czy teflonowanie i może faktycznie to pomoże jak pisał aBarth..... smugi wychodza nawet po deszczu:(

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Zacieki pod klamkami i lusterkami

Postautor: kijaS » 31 lip 2011, 11:27

Taka przypadłość występuje we wszystkich samochodach jakie miałem. Po umyciu samochodu i pozostawieniu na deszczu, w miejscach, gdzie scieka woda w większych ilościach (właśnie najczęściej okolice klamek, lusterek, znaczka na tylnej klapie czy też okolic tylnej szyby) pojawiają się zacieki (ale raczej delikatne) z tego co ta woda ze sobą niesie (i co właśnie tam zostawia).
Mam nadzieję, że mówimy o tym samym zjawisku. Smaru czy innego badziewia nigdy nie zauważyłem.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Zacieki pod klamkami i lusterkami

Postautor: bielas » 06 sie 2011, 00:28

Tak to wygląda:-)
Załączniki
kl4.jpg
kl2.jpg
kl1.jpg

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zacieki pod klamkami i lusterkami

Postautor: kasia_mm » 06 sie 2011, 08:18

mam to samo - tyle ze na czarnym chyba jednak gorzej wygląda:(

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Zacieki pod klamkami i lusterkami

Postautor: aBARTh » 06 sie 2011, 23:49

kurde faktycznie to wygląda okropnie :/ ciekawe czemu tak się robi [zdziwiony] albo do jakiejś partii samochodów zaczęli używać jakieś smary uszczelniająco-konserwujące albo nie mam pojęcia co to może być. Takiego czegoś to ja nie miałem przy żadnym myciu, a wierzcie mi, że mój raz w tyg. jest myty.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zacieki pod klamkami i lusterkami

Postautor: kasia_mm » 07 sie 2011, 08:18

no mój chyba za mało myty i dlatego ciągle to świństwo wyłazi..... generalnie czarny mozna myc po każdym deszczu a że pada non stop to sobie po prostu odpuściłam.....

Wojok
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:33
Czym jeżdzę: KIA Sportage
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Zacieki pod klamkami i lusterkami

Postautor: Wojok » 07 sie 2011, 13:05

Ja ten sam problem mam w moim polo pod lusterkami . Wydaje mi się że w te szczeliny wchodzi piana z mycia i nawet jeśli samochód jest już suchy to ona powoli wycieka z tych zakamarków robiąc takie smugi ...

PS: aBARTh , potwierdzam że myjesz często samochód . Wczoraj widziałem Cię na parkingu koło OBI w Bytomiu i się świecił z daleka [zlosnik2]
KIA Sportage Black Pearl 1.6GDI , XL , LST , AW8

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Zacieki pod klamkami i lusterkami

Postautor: aBARTh » 07 sie 2011, 14:49

To akurat trafiłeś na brudniejszy dzień, bo akurat wracałem od teściów i 3 dni auto stało na strzeżonym pod chmurką. Cały zakurzony i zapylony z nawierzchni parkingu. Dziś to się świeci, bo został doczyszczony i nawoskowany.

Specjalnie patrzyłem jak spłukiwałem i jak przesychał na wycieki spod lusterek czy listew przy oknach, ale to co wypływało to była sama woda.

Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Zacieki pod klamkami i lusterkami

Postautor: bielas » 07 sie 2011, 23:49

Chłopaki, ale pomyliliście jedną rzecz - to, co widać na zdjęciach, to się robi jak auta nie myję (a pada deszcz i to nie raz).
Po myciu nie ma tych śladów.

Im więcej deszczy bez mycia auta, tym ślady są bardziej widoczne.


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap