Harmonogram przeglądów okresowych w systemie

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line

Harmonogram przeglądów okresowych w systemie

Postautor: michal55yh » 07 lip 2024, 12:35

Sportka mojego ojca męczy dziwna przypadłość, mianowicie występuje złe odliczanie dystansu do przeglądu. W zeszłym roku sytuacja była identyczna jak teraz, tj pojazd zgłaszał konieczność wykonania przeglądu po 13 tys km. Uznaliśmy, że to błąd pracownika przy wpisywaniu wartości przed wydaniem auta podczas PDI. Pierwszy przegląd olejowy wykonany zgodnie z książką, wartości wyzerowane, książka uzupełniona aż pojawiła się powtórka z rozrywki [zly2] Ma ktoś wiedzę, czy KSV posiada algorytm, który monitoruje np jakość oleju dostosowując interwały serwisowe do warunków użytkowania?

Obrazek Obrazek
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Thomaster
Kia Masta
Czym jeżdzę: 1.6T-GDI HEV GT-Line

Re: Harmonogram przeglądów okresowych w systemie

Postautor: Thomaster » 08 lip 2024, 21:00

hmmm... w autodiagnozę stanu oleum to coś nie chce mi się wierzyć. Z drugiej strony rozumiem, że jako użytkowników obowiązują nas interwały zapisane w książce, a nie te zgłaszane przez auto bo nie znalazłem nic takiego w instrukcji obsługi auta. Jest tylko zapis, że wyświetlany komunikat odnośnie ilości km i dni może nie działać prawidłowo w przypadku rozładowania akumulatora.
Sportage HEV 1.6T-GDI GT-Line MY2025
Ceed 3 1.4T-GDI 7DCT L BL+ 2020

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line

Re: Harmonogram przeglądów okresowych w systemie

Postautor: michal55yh » 09 lip 2024, 02:56

Jest takie przysłowie: „są na tym świecie rzeczy, które fizjologom nie śniły” :hehe2: Biorę pod uwagę wszystkie możliwości, ponieważ jest to dość dziwna sytuacja. Akumulator ani razu nie rozładowany, dwa razy pod rząd interwał ustawiony na 13tys km.

Thomaster, masz rację co do obowiązywania zapisów z KG, jednakże taka sytuacja utrudnia i komplikuje sprawę, szczególnie gdy mamy do czynienia z osobą starszą, jak mój ojciec. Przy każdym uruchomieniu auta dostaje już komunikat o przekroczeniu interwału przeglądowego, w aucie przyczepiona musi być kartka przypominajka aby nie przewalić kilometrów. XXI wiek…
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Wróć do „ELEKTRYKA”