Kuny

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
rojber
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2023, 13:45
Czym jeżdzę: kia sportage 2022 bisiness line

Kuny

Postautor: rojber » 15 sty 2023, 14:11

Chciałem podzielić się moją przygodą po zapaleniu się CHECK ENGINE-wiadomo -nowy samochód- asistanse i do serwisu.Po dwóch dniach telefon z serwisu-przyczyna -pogryzione przewody przez kunę.Gwarancja oczywiście nie działa-zaproponowano mi wymianę całej wiązki elektrycznej 13 tys plus robocizna razem 18 tys.Nadmieniam że przegryzione były dwa przewody idące na wałek rozrządu.Zapłata z własnej kieszeni lub autocasco.Nie skorzystałem z tych propozycji i niesprawnym autem z serwsu kia udałem się do elektryka samochodowego, który za 200 zł zalutował przewody .łacznie z kasowaniem błędów.Serwis nie wykonuje takich napraw jak lutowanie-tak mi powiedziano.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: uwaga na kuny

Postautor: automaciek » 15 sty 2023, 19:33

Niekoniecznie marny serwis, nie chcę oceniać nie znając szczegółów,.ale: Producent przewiduje technologię naprawy instalacji, jak również materiały (w tym złącza z przewodami, niestety nie wszystkie jak ma to miejsce w VAG). Może uszkodzenie było zbyt blisko złącza i nie można było zapewnić profesjonalnej jakości naprawy w tym zabezpieczenia przed wnikaniem wilgoci, a złącze nie występuje jako część zamienna. Kowalski to naprawi (tzw. doraźnie), a serwis nie chce. Jako ciekawostkę podam informację że do naprawy instalacji producenci nie pozwalają stosować połączeń lutowanych, a tylko i wyłącznie zgniatane + termokurcz.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap