Awaria skrzyni biegów

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Awaria skrzyni biegów

Postautor: toa » 11 lip 2011, 16:24

Witam
Niestety po 13 tys km miałem to szczęście, że padła mi skrzynia biegów w sportage. Okazało się, że wyciekł z niej olej i skrzynia przestała działać tj została na stałe na 6 biegu. W serwisie w chorwacji twierdzili, że będzie cała do wymiany ale po ściągnięciu auta do Polski od serwisu nie mogę uzyskać odpowiedzi czy będzie wymieniana czy naprawiana. Opinie o działaniu serwisu i Kia assistance wyrażę w innych wątkach ale tu chciałem Was uczulić na sprawdzanie wycieków pod autem - może i Wam coś takiego się przydażyć czego oczywiście nie życzę.


Pozdrawiam
toa
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: LUKI » 12 lip 2011, 21:09

No to jak na taki wyczyn Sportage to delikatnie to opisałeś. Coraz bardziej dochodzę do wniosku że to samochód rodem z dyskontów ale biedronka [zly1]
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: Meduzes » 13 lip 2011, 09:50

Nie wiem co masz do biedronki 8-)
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: toa » 13 lip 2011, 12:31

Delikanie to opisałem bo sama awaria to jedno. Aktualnie jestem już prawie 3 tygodnie bez samochodu i wciąż czekam na decyzję KMP czy można to naprawić. Ogólnie na ten moment jestem mega wk....y ale tak naprawdę przejścia z Kia assistance to jeszcze ciekawsza historia i obraz niekompetencji pracowników i beznadziejnego podejścia do klienta.
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: soul » 13 lip 2011, 12:44

Witaj w KIA :zlosnik:
Obrazek

toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: toa » 13 lip 2011, 14:40

No niestety wcześniej z ceedem nie miałem problemów - i dlatego zakup sportage. Kolejny raz tego błędu nie popełnię.
Swoje przejścia z assistance w skrócie opisałem tu:
http://mojasportage.pl/viewtopic.php?f=24&t=143
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: soul » 13 lip 2011, 15:08

Ja toczyłem małą walkę przez 6 miesięcy zanim się doprosiłem naprawy -błaha rzecz można z nią było jakoś jeździć.
Nawet dealer rozkładał ręce bo KMP kmiliła co by tu zrobić jakby tu przypisać wadę na kark użytkownika, że to niby eksploatacyjne.
W Twoim przypadku też pewnie myślą co by tu zrobić by nic nie zrobić.
Obrazek

toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: toa » 18 lip 2011, 10:46

W tamtym tygodniu po 3 tygodniach od awarii KMP podjęła decyzję, że jednak naprawią mi auto (1,5 tygodnia stało w Polsce). Początkowo skrzynia miała być naprawiana - aktualnie zmienili zdanie i ma być cała nowa bo chyba się nie nadawała do naprawy. Jeszcze tylko 2 tygodnie i już auto ma być - czyli raptem 5 tygodni będę bez auta.

Pan z serwisu Marvel sugerował żonie, że powinniśmy słyszeć hałas i pewnie mocno grzaliśmy samochodem przed awarią bo skrzynia w środku była spieczona (robi się już coraz śmieszniej). Póżniej do niego zadzwoniłem i mówił, że on tylko pytał i nic nie sugerował. No cóż widać nasz Sportage nie nadaje się na autostrady i jazdy powyżej 100 km/h bo potem same awarie są - szkoda, że przy sprzedaży tego nie powiedzieli, że trzeba uważać bo powyżej 100 km/h wycieka olej ze skrzyni albo, że trwałość tego auta przypomina trwałość tanich chińskich zabawek.
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(

Awatar użytkownika
Bodzio_s40
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:54
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1.7CRDI FUSION (WD)

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: Bodzio_s40 » 18 lip 2011, 20:50

toa pisze:W tamtym tygodniu po 3 tygodniach od awarii KMP podjęła decyzję, że jednak naprawią mi auto (1,5 tygodnia stało w Polsce). Początkowo skrzynia miała być naprawiana - aktualnie zmienili zdanie i ma być cała nowa bo chyba się nie nadawała do naprawy. Jeszcze tylko 2 tygodnie i już auto ma być - czyli raptem 5 tygodni będę bez auta.

Pan z serwisu Marvel sugerował żonie, że powinniśmy słyszeć hałas i pewnie mocno grzaliśmy samochodem przed awarią bo skrzynia w środku była spieczona (robi się już coraz śmieszniej). Póżniej do niego zadzwoniłem i mówił, że on tylko pytał i nic nie sugerował. No cóż widać nasz Sportage nie nadaje się na autostrady i jazdy powyżej 100 km/h bo potem same awarie są - szkoda, że przy sprzedaży tego nie powiedzieli, że trzeba uważać bo powyżej 100 km/h wycieka olej ze skrzyni albo, że trwałość tego auta przypomina trwałość tanich chińskich zabawek.



niestety takie rzeczy sie zdazaja i to nie tylko w Kia ale i japoncom i niemcom.Szkoda tylko ze to wszystko pozniej trwa tak dlugo i jest tyle nie zdecydowania co z tym zrobic [zlolta] naprawiac czy wymieniac(a moze przypisac na wine klienta-a noz sie nabierze [rotfl1]
Mnie w tamtym tygodniu probowali wkrecic,ze serwis jest przy 20 tys km, nawet instrukcji nie wiezyli.Dopiero prosba na pismie 20 czy 30 wyjasnila wszystko,choc i tak twierdza ze lepiej przy 20 :brawo:

ksiuta
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 06 cze 2011, 22:28
Czym jeżdzę: rover

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: ksiuta » 18 lip 2011, 21:54

Wchodzę na Nasze forum i czytam: korozja układu wydechowego, awaria skrzyni biegów, łożysko oporowe wyje,skrzypienie w zawieszeniu.Co jest!? Przecież mowa o fabrycznie nowym aucie za które ludzie płacą po 120 tys. zł.
Może to osiem miesięcy oczekiwania to czas dany na poważne zastanowienie.

toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: toa » 18 lip 2011, 22:59

Tak, dobrze się zastanów bo auto mimo, że fajne to awaryjne. :))
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: jaro » 19 lip 2011, 21:10

ksiuta pisze:Wchodzę na Nasze forum i czytam: korozja układu wydechowego, awaria skrzyni biegów, łożysko oporowe wyje,skrzypienie w zawieszeniu.Co jest!? Przecież mowa o fabrycznie nowym aucie za które ludzie płacą po 120 tys. zł.
Może to osiem miesięcy oczekiwania to czas dany na poważne zastanowienie.



Kup inne auto, najlepiej używane za połowę ceny Kii. jak się coś popsuje to i tak jesteś do przodu.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: kasia_mm » 20 lip 2011, 09:33

Ksiuta pisać piszą ale też jest wiele osób które nie piszą, że coś nie tak - bo jest ok; jestem tego najlepszym przykładem.... Jednak weź pod uwagę różnicę w ilości używanych w Polsce KS a uczestników forum... Nie wiem ile dokładnie ale raczej nie jesteśmy tu obecni wszyscy. Poza tym to raczej normalne ze w nowych autach w pierwszym, drugim roku od premiery wychodzą różne "smaczki" dlatego nie bez powodu przeważnie po 2-3 latach jest pierwsza wersja zmodyfikowana/poprawiona, często pod lekko zmienioną nazwą prawda? :)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: jaro » 21 lip 2011, 21:57

I tu właśnie mam nauczkę - nie trzeba było kupować nowej KS teraz tylko za 3 lata. A tak to bujam się po serwisach - nawet odwiedziłem ASO Kia w Zakopanem!
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: rouman01 » 07 wrz 2011, 21:40

Fatalna sprawa.

Nie rozumiem, jak olej ze skrzyni biegów mógł sobie zwyczajnie "wycięknąć"? Przecież tam jest w/g specifikacji coś ze 2 litry oleju!

Żeby 2 litry uciekły podczas jednej trasy niezauważone to musiała nagle pojawić się straszna nieszczelność.
A jeżeli wyciakał "po kropelce", to chyba dało się zauważyć plamy, jakie auto zostawiało w garażu czy na miejscu parkingowym?

Niemniej współczuję.

Kłaniam się nisko.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: soul » 07 wrz 2011, 21:58

Właściwe trochę to dziwne bo trudno nie zauważyć tłustych plam oleju.
Wydaje mi się , że najbardziej prawdopodobna przyczyną jest zbyt mala ilość tego oleju już w momencie zjazdu z taśmy produkcyjnej ale tu nasuwa się pytanie co z przeglądem zerowym który ASO musi/powinno zrobić przed oddaniem auta w ręce nowego właściciela.
Obrazek

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: mint » 08 wrz 2011, 17:57

Jak jest pewność że taki przegląd jest w ogóle robiony, że nie jest on tylko na papierze?
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: toa » 12 wrz 2011, 13:07

Nie wiem jak długo olej wyciekał - może tydzień, może miesiąc-dwa a może 1 dzień. Weźcie pod uwagę, że przejechałem 1000 km głównie na autostradzie przy sporych prędkościach i mogło przez ten tysiąc km lecieć.

A dlaczego wyciekał - otóż według ASO(w Łodzi) pękła jakaś sprężyna w uszczelniaczu w skrzyni i dlatego on nie trzymał. Tak naprawdę złość na awarię już mi minęła - zaliczyłem autem kolejnych kilka tras i na ten moment jest ok ale teraz uważniej zaglądam pod auto.
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: kijaS » 12 wrz 2011, 16:02

Ja przerabiałem ten problem w Octavii, ale dotyczył on również i Audi i VW i Seata i tak z doświadczenia; gdyby olej leciał przez ten tysiąc, to przy szybkiej jeździe (a tak zazwyczaj bywa na autostradzie :idea: ) miałbyś go rozpylonego na tylnej szybie/klapie. Raczej powinieneś zauważyć. Myślę więc, że stało się to gdzieś wcześniej
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

strzygam
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2010, 21:50
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI M

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: strzygam » 10 paź 2012, 20:28

Nie ma co oczerniać sportka. Jedni są zadowoleni, a inni nie.
Ja miałem wcześniejsze doświadczenia z passatem, w którym pękł wał korbowy tuż po przeglądzie w ASO. I niestety ASO nie poczuwało się do naprawy mimo serwisowania samochodu od nowości w ASO.

Ja jeżdżę bardzo dynamicznie i bardzo dużo w trasy właśnie z dużymi prędkościami i nic złego się nie dzieje mimo tego, że obroty dokręcam do końca na każdym biegu.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: ZygJe » 10 paź 2012, 22:06

Zastanawia mnie, to że, skrzynia bez oleju na prawdę zaczyna wydawać odgłosy i to bynajmniej nie ciche. Zacierająca się skrzynia powoduje nie zgorszą wibrację. I nie ma możliwości by było inaczej. Co więcej o ile olej nie wyciekł nagle acz gwałtownie, to coraz niższy poziom oleju musiał powodować coraz większe problemy z przełączaniem biegów.
Reasumując - nie wierzę, że awaria wystąpiła nagle i bez jakichkolwiek wcześniejszych symptomów.
gdyby kolega zareagował natychmiast - być może wystarczyłoby tylko uszczelnić i dolać oleju - kilka godzin w serwisie. A tak - konkretny koszmar.
Jako, że na co dzień zajmuję się utrzymaniem w ruchu maszyn przemysłowych, mam niestety złe doświadczenia z obsługą która pracuje na maszynie mimo iż te "jęczy i zgrzyta". Serwisu nie zawiadamia - bo po co? może się wreszcie spie..... i będzie spokój - a to że zamiast godziny maszyna postoi 2 dni - to nie jego problem.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap