Awaria skrzyni biegów

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: marcinK » 10 paź 2012, 22:39

- Smarowałeś i ugniło!
- Jak Boga kocham, od nowości nie smarowałem!
Odebrana po 178 dniach:)

toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: toa » 22 lip 2013, 09:57

ZygJe pisze:Reasumując - nie wierzę, że awaria wystąpiła nagle i bez jakichkolwiek wcześniejszych symptomów.
gdyby kolega zareagował natychmiast - być może wystarczyłoby tylko uszczelnić i dolać oleju - kilka godzin w serwisie. A tak - konkretny koszmar.


Rozumiem, że wiesz lepiej jak było - reasumując Twoją wypowiedź jestem sam sobie winien. :bigok: Ja nie widziałem wcześniej żadnych symptopów, zwłaszcza, że wcześniej pokonałem kilkaset km po autostradzie sporadycznie zmieniając biegi.
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: ZygJe » 22 lip 2013, 18:47

Cóż jest jeszcze inna możliwość. Skrzynia uległa awarii z powodu np. wady materiałowej - coś się ukręciło/urwało/ pękło itp. a wyciek oleju był skutkiem a nie przyczyną tej awarii. W serwisie stwierdzili rozwaloną skrzynię i brak oleju. Wniosek? skrzynia padła z powodu braku oleju. :killer: To jest prawdopodobne choćby dla tego ze jechałeś autostradą - szybko a więc wysokie obroty i duże obciążenie - prosta droga aby coś osłabionego puściło.
W sumie nie powinienem pisać, że przeoczyłeś/ zignorowałeś objawy zacierania się skrzyni - tego nie da się przeoczyć. Sorki.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: toa » 25 lip 2013, 08:49

Z tego co mi powiedzieli w serwisie to było tak jak piszesz o ile Cię dobrze rozumiem. Skrzynia nie uległa awarii jako pierwsza tylko było to pochodną pęknięcia uszczelniacza.
Dodam tylko, że auto 4tys km wcześniej było w serwisie na naprawie zawieszenia i Panowie również niczego nie zauważyli.
Na ten moment skrzynia działa ok - a ponieważ było w sumie już 2 lata temu więc nie ma co tego wątku ciągnąć.
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Awaria skrzyni biegów

Postautor: Przemek1472 » 25 lip 2013, 10:27

Ja miałem taką oto historię. Mieliśmy w firmie nowego Fiata CC 900. Jakiś cwaniak zrobił dodatkowy przebieg i kombinował z przebiegiem i tak wykombinował, że zamiast kręcić przy zegarach kręcił przy skrzyni. Wykręcił ze skrzyni linkę prędkościomierza, kręcił wiertarką ( jak się potem okazało ) a potem za słabo przykręcił ... Pojechałem na targi z Wawy do Poznania ( około 300 km ).Po wyjechaniu za miasto zaczęło delikatnie chrobotać. Chrobotało, chrobotało aż po 200 km tak napie....ło, że się nie dało jechać: chroboty, stukania, ocieranie ( jak przy zdartych klockach ). Zjechałem do warsztatu i tam wyszło na jaw ... Oleju dolali i pojechałem dalej.

Samochód przejechał jeszcze 150 tys km zanim został sprzedany...
Powaga jest zwykle strojem głupców


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap