Możliwości oryginalnego sprzęgła ?

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Gawon
Uzależniony
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Możliwości oryginalnego sprzęgła ?

Postautor: Gawon » 09 lis 2021, 13:00

Czy ktoś się orientuje ile Nm wytrzyma oryginalne sprzęgło?
Fabryczne ma przejechane 200tyś i na 5 i 6 biegu zaczynało się delikatnie ślizgać, kupiłem dobrane po winie firmy herth+buss ale okazało się że nie wysprzęgla do końca i biegi nie wchodzą jak należy, założony nowy zestaw Sachs i ślizga się bardziej jak stare zdjęte. Koło zamachowe w stanie idealny, bez przypaleń, widać ślady po obrabianiu wiec wytarte też nie jest.
Ktoś może zakładał jakieś wzmacniane, albo obijał kevlarem ?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Możliwości oryginalnego sprzęgła ?

Postautor: Owca007 » 09 lis 2021, 23:36

Nie wierzę, że ślizga coś źle złożyli. Zakładałem sachs valeo luk do wersji po programach i nic. Prawda taka sprzęgło przeniesie dobre 40-50% więcej momentu ale przy dużych obrotach. Jeżdżenie momentem z dołu o wolnych obrotów do około 1,4tys. zabija sprzęgło. W swojej obiłem kevlarem do tego przerobiony docisk bo za dużo mocy było i seria przeżyła 3tys. kilometrów.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Gawon
Uzależniony
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: Możliwości oryginalnego sprzęgła ?

Postautor: Gawon » 16 lis 2021, 01:51

Nie złożyli tylko sam składałem, ale już jest OK, musiało chyba się ułożyć, może brudnymi łapami uświniłem, za szybko spanikowałem. Co ciekawe, stare się zaczynało ślizgać co raz bardziej ale tarcza była naprawdę w bardzo dobrym stanie jeszcze, chyba sam docisk był za słaby. Jadąc np. na 6 biegu i wciskając mocno gaz tak przy 2-2.5 tyś obr. nawet ślizgało się.
Ale takim kevlarem żółty z aramidem jak Makland ma JK102 czy takie okładziny czarne np. jak LUKa obijają ? czemu tak szybko padło? jaki silnik miałeś KM/Nm?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Możliwości oryginalnego sprzęgła ?

Postautor: Owca007 » 16 lis 2021, 09:03

Ja w swojej obiłem żółtawym z aramidem bo chłopaki mówili, że inny nie ma sensu. Silnik był 2.0crdi zrobiony na 236 kuca i prawie 500Nm.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap