Podpora wału/łożysko

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Awatar użytkownika
mcgiwer
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:48
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 CRDI 184KM, AWD
Lokalizacja: Kłodzko

Podpora wału/łożysko

Postautor: mcgiwer » 30 wrz 2021, 14:02

W zimie, tam gdzie jest podpora wału, na środku, nalazło śniegu mokrego i to zamarzło, jadąc do domu po pracy przy ok 70km/h zaczęło trzepać całą budą, po przyjeździe do domu sprawdziłem co się stało i usunąłem ten już lód, od tej pory przy ok 80km/h lekko trzepie nadwoziem, oglądałem od spodu te łożysko, nie widzę tam jakiś uszkodzeń, guma wydaje się być ok, nie jest to jakieś mocne trzęsienie ta budą ale delikatne przy 80km/h potem jakby zanika. Myślicie że te łożysko podporowe mogło się jednak uszkodzić ? Raczej nie wydaje mi się by wał się gdzieś wygiął. Tak nawiasem mówiąc to trochę kiepsko że w żaden sposób nie jest to miejsce osłonięte przed śniegiem.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Podpora wału/łożysko

Postautor: Owca007 » 01 paź 2021, 11:35

Jak już, to obstawiam same łożysko, że dostało w dupę. Wymień podporę nie jest mega droga i powinno być dobrze. Przy zabiegu sprawdź od razu krzyżaki i najlepiej zabezpiecz wielowypust (niebieski smar mobilgrease xhp) pomiędzy skrzynią, a przekładnią kątową. Bo woda sieje tam postrach.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
mcgiwer
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:48
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 CRDI 184KM, AWD
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Podpora wału/łożysko

Postautor: mcgiwer » 01 paź 2021, 13:15

Dzięki za podpowiedź, tak zrobię.

Awatar użytkownika
mcgiwer
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:48
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 CRDI 184KM, AWD
Lokalizacja: Kłodzko

Re: RE: Re: Podpora wału/łożysko

Postautor: mcgiwer » 24 paź 2021, 12:00

Wymiana tej podpory jest w miarę szybko do ogarnięcia czy trzeba trochę poświęcić na to czasu, chodzi mi o to czy by tą podporę wymienić to muszę gdzieś coś rozpinać i potrzebne do tego jakieś specjalistyczne cążki czy normalnie rozkręcam przy przegubie obok podpory ?


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap