Wibracje kierownicy (tylko na 5 biegu) w okolicy 80km/h.

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Awatar użytkownika
zbyz
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 13 paź 2020, 21:25
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2.0 XL AWD 2011 + LPG
Lokalizacja: Radom

Wibracje kierownicy (tylko na 5 biegu) w okolicy 80km/h.

Postautor: zbyz » 07 mar 2021, 12:45

Apel do ludzi dobrej woli lub tych którzy z nudów czytają to forum lub wreszcie szczęśliwych posiadaczy szklanych kul. :caluswdupe: Naszukałem się i naczytałem z milion stron i nie znalazłem takiego przypadku jak mój :haker: Największe prawdopodobieństwo winowajcy pada na przegub wewnętrzny prawy.
Do rzeczy. Stan obecny: wszystkie oleje i wszystkie płyny wymienione, tarczo-bębny z tyłu z kompletem klocków i szczęk wymienione (osobiście nie robiłem - zawiozłem płyny i części do mechanika), przód wymieniony 2 lata temu przez poprzedniego właściciela. Na dużych nierównościach odczuwalne jest delikatne pukanie w przednim zawieszeniu.
Dokładny opis mojego bólu :doopa:
Odczuwalne są delikatne, wibracje kierownicy i słyszalne bardzo delikatne buczenie, które występują wyłącznie podczas spełnienie kilku warunków: jazda na 5 biegu (ostatnim), prędkość około 80km/h, silnik musi (przynajmniej minimalnie) napędzać samochód. Jazda na luzie lub 5 biegiem (ale z górki), nie powoduje żadnych efektów. Mechanik potwierdza występowanie tego zjawiska, ale nie wyczuwa żadnych luzów podczas oględzin "na serwisie".
Nie uśmiecha mi się udział w ulubionym eksperymencie niektórych mechaników - wymiana kolejnych elementów licząc na szczęśliwy traf (oczywiście na mój koszt).
W związku z tym mam pytanie: czy jazda z taką przypadłością (do momentu, aż winowajca da się zdiagnozować "z kanału" - jak sugeruje mechanik) nie spowoduje innych, większych usterek, innych elementów napędowych? Innymi słowy, czy można jeździć czekając na pełne objawienie się sprawcy, czy wymienić ten przegub i liczyć na strzał w dziesiątkę? :winner:

Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap