Coś terkocze (1,6GDI) 2012

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
insanitarium
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:19
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI 2012, Sorento IV HEV
Lokalizacja: Szczecin

Coś terkocze (1,6GDI) 2012

Postautor: insanitarium » 22 sty 2021, 12:47

Cześć wszystkim

Ostatnio zauważyłem problem z moją Kijanką. Mianowicie podczas ruszania kiedy obroty są jeszcze niskie słychać delikatne terkotanie. Dzieje się tak na jedynce i dwójce ( z naciskiem na jedynkę). Gdy obroty stają się wyższe odgłos zanika. Brzmi to trochę jak klepanie zaworów. Serwis upiera się by rozbierać skrzynię. Życzą sobie za samo rozebranie, złożenie plus diagnozę ponad 2000 plus oczywiście koszt części która będzie wadliwa. Powiem szczerze nie jestem przekonany co do ich diagnozy. Auto od nowości serwisowane w autoryzowanym serwisie. Mam je od nowości więc historia auta znana.
Co do odgłosu terkotania mogę go przyrównać do tego z linku poniżej. Różnica polega na tym, że jest on cichszy i słyszalny głównie z pozycji kierowcy. Można też powiedzieć, że amplituda zwiększa się wraz ze zwiększeniem obrotów później odgłos zanika.
Ktoś może spotkał się z czymś takim ??

https://youtu.be/HGMikRDaNhU?t=6

Pozdrawiam
A.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Coś terkocze (1,6GDI) 2012

Postautor: diselboy » 22 sty 2021, 13:25

to z filmu to dwumas, a jak lokalizujesz to "organoleptycznie", znaczy gdzie słychać najmocniej i czy zanika jak wciśniesz sprzęgło. Może być też dwumas na kole pasowym.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

insanitarium
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:19
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI 2012, Sorento IV HEV
Lokalizacja: Szczecin

Re: Coś terkocze (1,6GDI) 2012

Postautor: insanitarium » 22 sty 2021, 14:35

Hej
Film zamieściłem tylko ze względu na charakterystykę dźwięku - brzmi podobnie. Jeśli chodzi o moje auto to najlepiej słyszalnym miejscem jest pozycja kierowcy podczas ruszania. Dźwięku nie ma gdy wciskam sprzęgło lub puszczam gaz. Nie ma także podczas postoju, gazowania. Tylko gdy samochód rusza na wbitej jedynce ewentualnie dwójce, znika po chwili po przekroczeniu powiedzmy 5-10 km/h.
Nie jestem w stanie zlokalizować tego odgłosu z zewnątrz bo auto musi jechać i przyspieszać żeby był słyszalny. Próbowałem w dwie osoby z zewnątrz ale ledwo słychać.


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap