Hałas przy wysprzęglaniu z dwójki i z jedynki 2.0 CRDI

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
map67
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2019, 19:23
Czym jeżdzę: KS III, 2013, 2.0 CRDI 184KM

Hałas przy wysprzęglaniu z dwójki i z jedynki 2.0 CRDI

Postautor: map67 » 29 sie 2019, 22:58

no taki dziwny hałas słyszę czasem. Nie ma związku ze zmianą biegu, pojawia się w momencie wysprzęglenia przy przejsciu z 1 na 2 i z 2 na 3. Ktoś się z tym zmagał? Poza tym nic nie stuka, nie trzęsie, nie drży...
Wydaje mi się, że owca kiedyś pisał o dziwnym dźwięku przy wrzucaniu trójki...

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Hałas przy wysprzęglaniu z dwójki i z jedynki 2.0 CRDI

Postautor: Owca007 » 30 sie 2019, 06:43

Temat niejednokrotnie poruszany nawet jeden forumowicz napisał rozwiązanie które w 9 na 10 przypadków pomaga:

maacieek pisze:Rozwiązaniem problemu u mnie było przesmarowanie, przy użyciu białego smaru górnego, połączenia pedału sprzęgła ze ścianą grodziową. Mocowanie lekko wygina się podczas wciskania sprzęgła i jeśli jest tam sucho, to zaczyna skrzypieć. Mocowanie znajduje się nad pedałem sprzęgła, najłatwiej dojść tam od lewej strony kokpitu, wkładając rękę za skrzynkę z bezpiecznikami, szukając nad ramieniem sprzęgła śruby, która trzyma prostopadle do ściany grodziowej fragment wyoblonej blachy. Mając szczupłą rękę da się tam dotrzeć puszką smaru. W innym przypadku pozostaje długi wężyk albo nakładanie palcami. Pozdr
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap