Dziwne tarcie z okolicy tylnego mostu na postoju

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
mifilip
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2019, 09:09
Czym jeżdzę: Sportage 3 AWD Automat 2.0 163KM

Dziwne tarcie z okolicy tylnego mostu na postoju

Postautor: mifilip » 03 mar 2019, 09:30

Witam serdecznie. Wczorajszego dnia zakopałem się dość mocno w błocie. Przy próbie wyjeżdżania kilkanaście razy przełączałem skrzynie z D na R. Z zewnątrz po wyjściu było czuć delikatny zapach spalenizny... ale. Po dojechaniu do domu i opłukaniu auta zauważyłem dziwny dźwięk jakby z okolicy tylnego mostu takie syczenie/tarcie metaliczne. Występuje to na postoju auta. Słychać z zewnątrz. Wewnątrz jest cicho. Nie zauważyłem nic niepokojącego podczas jazdy. Skrzynia działa, dyfer również nie wyje ale skąd ten dźwięk po odpaleniu? Może jestem przewrażliwiony i nie zauważyłem wcześniej. Auto użytkuje 2gi miesiąc. Przebieg 178tys AWD Automat. Proszę o poradę. Pozdrawiam
Filmik w załączeniu---->
https://youtu.be/ZQ0g55aHicc

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Dziwne tarcie z okolicy tylnego mostu na postoju

Postautor: Owca007 » 03 mar 2019, 11:39

Jak dla mnie to dźwięk nieszczelności w układzie wydechowym. Dyfer na postoju nie ma za bardzo możliwości wydawać dźwięki.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

mifilip
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2019, 09:09
Czym jeżdzę: Sportage 3 AWD Automat 2.0 163KM

Re: Dziwne tarcie z okolicy tylnego mostu na postoju

Postautor: mifilip » 03 mar 2019, 12:01

Rozumiem że skrzynia raczej tez w grę nie wchodzi? Boje się, że konwerter czy coś mógłby się nadwyrężyć. Jakieś rady co z tym zrobić jeśli
to nieszczelność?


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap