Sterownik napędu 4x4

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Sterownik napędu 4x4

Postautor: Owca007 » 18 paź 2018, 22:11

Aha co do założyciela tematu P1822 i P1827 to tak jak myślałem: http://www.kispmanual.com/pressure_sens ... s-790.html

1822 to od czujnika ciśnienia, a 1827 od pompy w tylnym dyfrze. Sprawdź tam wszystko, styki, połączenia czy dochodzi napięcie itp.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Sterownik napędu 4x4

Postautor: diselboy » 19 paź 2018, 09:28

@gisio [zlolta]
dzięki takiemu podejściu >>>"Ja wiem ale nie stać Ciebie na moje porady.">>>> ja i wielu innych omija serwisy szerokim łukiem zaraz po pierwszym z nimi kontakcie ( a ja dodatkowo polecam to swoim znajomym), zarozumialstwo działa wyłącznie na twoją szkodę, powiem szczerze, za tą wypowiedź nie lubię Ciebie :killer: . Forum jest aby sobie pomagać a nie wywyższać się , albo zastosuj się do swojego podpisu. Uchlaj się na umór, będziesz bardziej ludzki.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Miko
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2018, 20:56
Czym jeżdzę: 2,0 benzyna

Re: Sterownik napędu 4x4

Postautor: Miko » 19 paź 2018, 18:42

Dzięki bardzo za pomoc. Dobrze ze można Jeszce na kims polegać.

Miko
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2018, 20:56
Czym jeżdzę: 2,0 benzyna

Re: Sterownik napędu 4x4

Postautor: Miko » 19 paź 2018, 19:43

Pytanko, czy kupię ta sama cześć?

Miko
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2018, 20:56
Czym jeżdzę: 2,0 benzyna

Re: Sterownik napędu 4x4

Postautor: Miko » 19 paź 2018, 19:45

Jak wogole fachowo się nazywa ten tylni napęd w kia? To co zazwyczaj tam się psuje.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Sterownik napędu 4x4

Postautor: diselboy » 19 paź 2018, 20:01

z zakupem może być ciężko, ja szukał bym w rozbitku. nazwą może Adaś "strzelić", czy to jakaś wersja haldexa, wiskozy czy coś innego. np: z tąd https://moto.wp.pl/rodzaje-napedu-na-cz ... 573459585a.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Sterownik napędu 4x4

Postautor: Owca007 » 19 paź 2018, 20:47

Miko nie kupuj nic rozmontuj i pospawaj jak to jest to i zobaczysz będzie lepiej niż fabryka naprawdę. Co do nazwy to ja bym to nazwał wałkiem atakującym z koszem sprzęgłowym. Ale samego tego pewnie nie kupisz i w opcje wchodzi kupno całego sprzęgła. Jak już bardzo chcesz to na znanych portalach aukcyjnych kupisz od 650 do 1300 jak na szybko patrzyłem cały tylny dyferencjał ze sprzęgłem.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sterownik napędu 4x4

Postautor: gisio » 20 paź 2018, 03:57

Puder12 publikując posta tylko czekałam aż się ktoś odezwie i nawet spodziewałem się, że będziesz to Ty. Otóż wiedz, że bardzo mierzi i przeszkadza mi lenistwo innych w stylu „mam problem to napiszę na forum takim czy innym i poczekam co odpiszą”.

Ja jak mam problem z autem jadę do serwisu (takiego czy innego), problem ze zmywarką wzywam serwis do domu, problem ze zdrowiem idę do lekarza. Raczej prościej się nie da i mimo swojej prostoty takich zachowań naprawdę to działa! Formularz PIT37 też potrafię sam wypełnić, nie potrzebuję pomocy księgowej i dziwię się, że ktoś tak prostej czynności nie potrafi!

Diselboy – uważam, że jestem pomóc każdemu kto ma mniejszy lub większy problem z serwisem tej marki. Warunkiem otrzymania pomocy jest stołowanie swojego auta w ASO i na częściach z ASO. Dlaczego? Ciekawe co byś powiedział jakby do Twojej knajpy przyszedł klient z własną paszą i napojami wyskokowymi tylko po to by posłuchać występu znanego DJ, którego występ opłaciłeś z własnej kasy?

Owszem fora służą temu o czym raczyłeś napisać, ale przynajmniej dla mnie w przypadkach gdy użytkownik wykorzystał już wszelkie swoje możliwości (własne umiejętności, niezależny serwis, ASO) i nie przyniosły one pozytywnego rezultatu a nie w stylu „mam problem bo mi coś ćwierka w aucie, co to może być?”.

Owca007 bardzo się stara i chwała mu za to ale czy jego grzeczne i niegłupie rady rozwiązują problemy?. Często bez schematów i pomiarów co najwyżej poszkodowany może sprawdzić czystość na kostkach i ewentualnie je oczyścić co mógł zrobić zanim umieścił posta. Jak odeślesz takiego Pana do strony producenta to jesteś ten zły bo nie chcesz pomóc, przecież trzeba się zalogować, stracić czas i często zapłacić za dostęp więc co to za pomoc?

Teraz na tapecie mam temat znajomego, któremu wielokrotnie już pomagałem w różnych drobnych sprawach przy jego aucie. Przy każdej pomocy zwracałem uwagę chłopie ogarnij się i jedź do ASO na przegląd ale on ciągle a to nie ma kasy, jest mu nie po drodze itp. tłumaczenia. Niestety przydarzyła mu się usterka na grube pieniądze i co? Odpowiedziałem, że tym razem mu nie pomogę, więc co zrobił usunął mnie ze znajomych na pewnym portalu.

Tak na marginesie oglądnij sobie film z którego pochodzi cytat pod moimi postami, może jakieś wnioski wyciągniesz.

Chyba to co chciałem napisać po części oddają słowa tego Pana:
Załączniki
Karol Bielecki.jpg
Karol Bielecki.jpg (109.47 KiB) Przejrzano 9568 razy
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Sterownik napędu 4x4

Postautor: puder12 » 20 paź 2018, 16:17

gisio pisze:Puder12 publikując posta tylko czekałam aż się ktoś odezwie i nawet spodziewałem się, że będziesz to Ty. Otóż wiedz, że bardzo mierzi i przeszkadza mi lenistwo innych w stylu „mam problem to napiszę na forum takim czy innym i poczekam co odpiszą”.

Ja jak mam problem z autem jadę do serwisu (takiego czy innego), problem ze zmywarką wzywam serwis do domu, problem ze zdrowiem idę do lekarza. Raczej prościej się nie da i mimo swojej prostoty takich zachowań naprawdę to działa! Formularz PIT37 też potrafię sam wypełnić, nie potrzebuję pomocy księgowej i dziwię się, że ktoś tak prostej czynności nie potrafi!


Gisio - nie każdy ma taką filozofię jak Ty. Szukanie porady na forum bywa skuteczniejsze niż poleganie na ASO, które oprócz tego, że są zbyt drogie to często nie potrafią prawidłowo zdiagnozować problemu. podobnie z lekarzami i pozostałymi "fachowcami".

Nie chcesz pomagać - NIE POMAGAJ, ale w takim razie po co zabierasz głos w sprawie, żeby cieszyć się tym jak wqurwiasz innych.
Podpis jednak dużo mówi o forumowiczu.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sterownik napędu 4x4

Postautor: Thomaster » 23 paź 2018, 18:54

Jak już zrobiliśmy mały off top to dorzucę swoje 3 grosze. Po części rozumiem zarówno Gisia jak i Pudra. Z jednej strony czasami ręce mi opadają, że ktoś rejestruje sie na forum i bez przeczytania czegokolwiek wali 10 postów w tematach, że "z tylnych lamp w KS3 mu klar schodzi", "jakiego chińczyka z androidem wstawić do auta do 500zł" czy "używacie opon wielosezonowych?"...
Z drugiej strony kilkukrotnie widziałem na własne oczy fachowość roboty ASO w Pudrowym Sportage'u i powiem szczerze, że byłoby mi wstyd coś takiego oddać w ręce klienta. Zresztą daleko by szukać - w moim ulubionym ASO też kiedyś 4 razy mi zderzak z tyłu zakładali i w końcu zrezygnowany zdjąłem go sam po raz piąty wieczorem i poprawnie złożyłem - cóż zdarza się... nikt nie jest doskonały.

Odnośnie "stołowanie swojego auta w ASO i na częściach z ASO" to jestem zdania, że do utrzymania gwarancji powinno się używać części dokładnie takich lub lepszych - i to ostatnie słowo stanowi czasami problem. Dlaczego mam używać zwykłego, oryginalnego filtra kabinowego skoro zawsze użwam węglowych i w dodatku zmieniam filtry przynajmniej dwa razy w roku? Dlaczego mam lać Lotosa z beczki jak mam chęć użycia lepszego oleum? Nieoryginalne nie zawsze znaczy gorsze - oczywiście jeżeli bierzemy pod uwagę rzeczy z wyższej półki jakościowo/cenowej.

AdamH
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 25 wrz 2018, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI 136KM AWD 2012 XL

Re: Sterownik napędu 4x4

Postautor: AdamH » 25 paź 2018, 19:39

Owca007 pisze:Przeważnie nie sterownik, a silniczek od sprzęgła pada niech zdiagnozuje dokładnie... .


Gdzie można kupić taki silniczek.

Co jakiś czas zapala mi się kontrolka awarii napędu.
Na wizycie w warsztacie mechanik sprawdził kompem ze jest błąd w obwodzie zasilania tylnego napędu.
Czyszczenie wtyczki pomogło na chwile ale problem wrócił.
Mówił ze ciężko z częściami do tego ustrojstwa

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Sterownik napędu 4x4

Postautor: Owca007 » 25 paź 2018, 19:59

Szukaj na znanych portalach aukcyjnych.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

AdamH
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 25 wrz 2018, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI 136KM AWD 2012 XL

Re: Sterownik napędu 4x4

Postautor: AdamH » 25 paź 2018, 20:06

jak to sie fachowo nazywa bo szukam i nie moge znalezc


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap