Skrzynia biegów

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
MatGwi
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2020, 15:32
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2,0 163KM 4DW

Re: Skrzynia biegów

Postautor: MatGwi » 01 kwie 2020, 23:06

Mam podobny problem jak greniu73 - przy zmianie z 1. na 2. lekki zgrzyt i opór. Przy zimnym silniku problem bardziej odczuwalny. Przy rozgrzanym jest nieco lepiej. Pomaga przeciągniecie auta na 1. i potem 2. wchodzi sprawniej.
tak czy inaczej, to trochę denerwujące i chyba tak być nie powinno. No chyba że ten typ tak ma. Nie jechałem inną Sportage a swoją mam od niedawna.
Przy redukcji z 2. na 1. też ciężko - trzeba praktycznie wyhamować, aby wbić.
Sportage III 2.0 163KM 2010.

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Skrzynia biegów

Postautor: AldenteSaba » 02 kwie 2020, 22:27

ZygJe pisze:Nie wiem czy pamiętasz, co to takiego między gaz, i po co trzeba go było używać przy niesynchronizowanych skrzyniach.

To pamiętają tylko takie dinozaury motoryzacyjne jak ja i diesel, którzy mieli zaszczyt jeździć wojskowymi Starami. W tamtych czasach standardem była niesynchronizowana jedynka i wsteczny, instruktor lał mnie po łapach jeśli pociągnąłem dźwignię bez sekundowego choćby zatrzymania w położeniu luzu. Każdy bieg musiał być wbijany na dwa tempa. Tego się trzymam do dziś i nigdy nie miałem problemów ze skrzyniami.
Obstawiałbym, że problem z synchronizatorem czwórki jest spowodowany właśnie szybkim, bezpośrednim szarpnięciem z 3 na 4 bez zatrzymania.
Ale cóż. Mnie tego nauczyli w Technikum Samochodowym bo tam robiłem prawko (ciekawostka - kurs trwał dwa lata szkolne - przez rok tylko przepisy drugi rok przepisy i jazda łącznie 40 godzin na trzech samochodach). Sam uczyłem jeździć przez 10 lat i moim kursantom to przekazywałem. Teraz to instruktorzy sami o tym nie wiedzą i nie mają czasu tego uczyć bo trzeba opanować plac

Tomixbugs
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 cze 2019, 21:44
Czym jeżdzę: Kia sportage III 2014 1.7 CRDI

Re: Skrzynia biegów

Postautor: Tomixbugs » 09 cze 2020, 22:20

Co było przyczyną problemów z 4 i 6 biegiem ?


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap