Dziwny dżwięk przy całkowitym zatrzymaniu /hamowanie/

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Filodendron
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2018, 10:41
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2.0 CRDi XL

Dziwny dżwięk przy całkowitym zatrzymaniu /hamowanie/

Postautor: Filodendron » 24 sty 2018, 12:30

Witam, jestem nowym posiadaczem KS w automacie i zauważyłem, że podczas hamowania w końcowej fazie tzn. praktycznie przy całkowitym zatrzymaniu słychać taki krótki głuchy dźwięk (niezależnie czy auto rozgrzane czy nie). Nie wiem czy tak ma być, czy może to wina hamulców czy jakiegoś elementu związanego z automatem. Czy w innych Kiach coś takiego również występuje, jeżeli nie to gdzie ewentualnie szukać przyczyny? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Dziwny dżwięk przy całkowitym zatrzymaniu /hamowanie/

Postautor: diselboy » 24 sty 2018, 13:15

wiem o czym piszesz ale co jest przyczyna nie mam pojęcia,co ciekawe ten odgłos u mnie nie pojawia się zawsze, jedyne co skojarzyłem to ,że często występuje gdy na dohamowaniu (już praktycznie stoję) " zapinam" jedynkę to jest ten właśnie moment i dochodzi z okolicy między siedzeniami 1 rzędu a kanapą (ale ja mam manuala)
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

sarco
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2023, 16:44
Czym jeżdzę: Sportage 3 - 2012 - 2.0 DOHC - AUTOMAT - 4x4

Re: Dziwny dżwięk przy całkowitym zatrzymaniu /hamowanie/

Postautor: sarco » 13 kwie 2023, 16:46

Dowiedziałeś się co było przyczyną? Miałeś tak w każdą pogodę?


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap