Stukanie słyszalne z komory silnika

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
barthunter
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI 184 KM AWD 2014 r

Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: barthunter » 01 cze 2017, 12:39

Witam !
Jestem tu nowy , także witam wszystkich użytkowników . Do rzeczy . Od roku jestem posiadaczem Kia Sportage 2014 rok 2,0 CRDI 185 KM AWD . Od jakiegoś czasu mam pewien problem . Otóż w zakresie obrotów 1000-2000 dodając gazu daje się słyszeć stukot dochodzący z silnika , ja go słyszę jakby zza pedalow . To samo dzieje się przy ruszaniu spod świateł na 1,2 biegu i prędkości do 20km/h . Powyżej 2 tys obrotów problem znika . Pojawiło się to nagle przy przebiegu jakieś 75 tys km . ( auto kupiłem z przebiegiem 62 tys km ) . Irytuje mnie to bardzo Wiec postanowiłem ze zadziałam z tym w serwisie ASO . Pod próbkach zbycia mnie i mówienia ze "ten silnik tak działa "( chociaż wcześniej nie miało to miejsca ..) w końcu zdiagnozowali ze do zmiany jest koło dwumasowe oraz przy okazji sprzęgło jak już robią to . Koło udało się zrobić w ramach Jakiejś gwarancji i tego ze to nie pierwsza Kia kupiona przeze mnie bla bla bla bełkot handlowy to sprzęgło zapłaciłem z własnego funduszu . Po odebraniu auta ruszylem spod ASO i co .. pierwsze skrzyżowanie i znów to samo :)Jestem już zły na to wszystko bo kurde nie jest to auto za 5 tys w którym ma prawo coś tam skrzypiec itp tylko auto za trochę większa kasę ....

Czy ktoś ma pomysł co to może być ?

Nie wiem czy to coś związane z tym może być ale Czasami tez daje tez się usłyszeć przy zapalaniu taki metaliczny dźwięk jakby grzechotki który po 2 sek cichnie i coś jakby od plastiku rezonasowalo.. szlag mnie jasny trafia bo zbywają mnie z tym ... a jednak od auta za taka kasę wymaga się jednak czegoś

Czy może jest to koło pasowe ? Słyszałem ze jest to częsta usterka w Sportagach , tak samo jak kolo dwumasowe( ale skoro zostało wymienione to można odchaczyc ten problem ).

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

mlody
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 23 maja 2017, 20:51
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDi, 185KM, 4WD, AT6, GT Line + SM2+ HW2

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: mlody » 01 cze 2017, 13:15

Witaj,

Kiedyś miałem Skodę, w której miałem identyczne objawy, jak Ty w Sportku. Serwis ciągle mnie zbywał mówiąc, że ten metaliczny wydźwięk na przednich dwóch biegach to naturalna sprawa przy tym silniku. Usterkę i nieprawidłowe działanie skrzyni biegów zgłaszałem kilkukrotnie - naturalnie. Po roku okazało się, że taki dźwięk (identyczne objawy jak u Ciebie) był spowodowany tym, że od docisku sprzęgła stopiły się "bolce", które wpadły do korpusu przedniego skrzyni biegów... Wyszło to w momencie gdy zrobiła się dziura w skrzyni biegów (w korpusie przednim) wielkości mojej pięści. Oczywiście na gwarancji wymienili skrzynię biegów, docisk, sprzęgło, etc....

Więc może i u Ciebie coś w skrzyni biegów "fruwa"... :/ ?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Owca007 » 01 cze 2017, 13:46

Ten dźwięk metaliczny przy odpalaniu to jak mówisz, że grzechotka i ustaje to na 99,9% popychacze lub rozrząd. Czasami jest niskie ciśnienie oleju kiepski olej i zanim zbuduje się ciśnienie napną napinacze to grzechocze. Ale bardziej prawdopodobne jest to bo też to mam u siebie i zdiagnozowałem to, że grzechocze napinacz. Spokojnie jest dobry nic złego mu się nie dzieje. Pewnie masz to losowo raz jest raz nie. Silnik jak gasisz może zatrzymać się w pozycji gdzie będą otwarte zawory wtedy z popychacza uchodzi olej który jest potrzebny na tłumienie na rozruch. Odpalasz i 1-2sek zanim olej mu dopłynie on pogrzechocze i ustaje. Spokojnie to normalne. Chyba, że ten dźwięk nie cichnie nasila się z obrotami to już złe.
Co do stukania to sprawdziłbym główne koło pasowe na wale. Miałem to samo jakoś przy 67tys. jak dobrze pamiętam i na gwarancji dali nowe koło pasek napinacz i po dziś cisza.
I ciągnij ASO za koszty, zapłaciłeś, a usterka jest dalej.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

barthunter
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI 184 KM AWD 2014 r

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: barthunter » 01 cze 2017, 13:49

Dzieki za odpowiedz .. ale jak wymieniali teraz wszystko czyli całe kompletne sprzęgło ( łożysko docisk tarcze ) i koło dwumasowe to chyba by zauważyli coś takiego tak mi się wydaje .. szlag mnie trafia i chyba niestety będzie to mona ostatnia Kia ....

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Owca007 » 01 cze 2017, 15:02

W tym silniku wysprzęglik jest hydrauliczny z łożyskiem oporowym i tam nie ma żadnych części które mogą się oderwać i wpaść w silnik czy skrzynię.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

barthunter
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI 184 KM AWD 2014 r

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: barthunter » 01 cze 2017, 16:36

owca007

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak raz jest normalnie z tym odpalaniem raz grzechotka ale to dosłownie 1-2 sek . To mnie nie denerwuje ani nic , tylko po prostu 'zauważyłem' to wiec napisałem. Chodzi rozumiem o koło pasowe na głównym wale korbowym? No nic będę ich molestował choć wiem ze już maja mnie dość tam...


Mam nadzieje ze uda się to usunąć bo z auta naprawdę jestem zadowolony oprócz tego incydentu. Zakup Sportage był to głos rozsądku oraz chęć posiadania czegoś naprawdę dobrego czym w wygodzie pojadę na drugi koniec Polski i nie wrócę styrany jak koń po westernie. Przesiadłem się z Imprezy WRX ( krótkiego Lanosa) , i portfel odetchnął od mandatów i spalania ( Subaru żłopało 20 l benzyny na 100 :D ). chciałbym się jeszcze Sportagem pocieszyć. Co zachęciło mnie do kupna? Ich jeżdżąca ilość ,design , oraz dobre opinie o silniku ( choć teraz to nie wiem już sam :D ).A zakup trafił się w sumie z pierwszej ręki.. Auto kupiłem od Prezesa Zarządu jednego z ASO w Pl , który nim jeździł na codzień jako służbowym więc wydawałoby się że w aucie wiadomo co jest itp. W sumie żadnych wad ukrytych itp nie było... tylko to jedno mnie teraz denerwuje...


A i jeszcze jedno pytanie? Niby wszędzie reklamują że dedykowany Lotos itp i na wyjazd z fabryki wiem ze wszystkie Kia'nki są nim zalewane... ale ostatnio przy przeglądzie przy 87 tys na fakturze znalazł się Castrol.... i tak mi to tez dało do myślenia..


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Owca007 » 01 cze 2017, 19:38

Dla pewności wziąłbym stetoskop i osłuchał silnik gdzie i co puka. Wiem, że takie coś wkurza ja mam dni, że gaszę radio jadę i nasłuchuje czy coś się nie dzieje :). Takie jakieś zboczenie ale dzięki temu wiem, że moje autko o każdej porze w roku 24h jest w pełni gotowe do akcji :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

barthunter
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI 184 KM AWD 2014 r

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: barthunter » 01 cze 2017, 22:17

Owca007 mógłbyś się do mnie na prv odezwać?:)

skotny
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2016, 18:25
Czym jeżdzę: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: skotny » 04 cze 2017, 08:57

I co z tym grzechotaniem? Da radę to wyeliminować bo mam to samo

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Owca007 » 12 cze 2017, 10:25

Cykanie, grzechotanie przy uruchomieniu to hydropopychacze i tego nie usuniesz tak naprawdę. U kolegi wyżej jest to chyba główne koło pasowe. Miał kupić stetoskop i osłuchać piec w autko czy to na pewno to stuka.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: diselboy » 12 cze 2017, 20:41

koło pasowe może nieźle napier.... . przeszedłem to dwa tygodnie temu we fiacie. klekot i drgania były takie,że myślałem juz o wykończeniu sie panewki. Co ciekawsze po zdjęciu z wału koło pasowe wyglądało na idealnie sprawne, żadnych rozwarstwien, pęknięć czy braków w gumie. Po założeniu nowego silnik pracuje jak nowy cicho i bez wibracji. znalezienie przyczyny tylko na słuch, obchodzisz pracujący silnik i gdzie najbardziej napiernnicza skupiasz uwagę precyzując organoleptycznie (uszami) źródło chałasu.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

barthunter
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI 184 KM AWD 2014 r

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: barthunter » 28 sie 2017, 13:44

Witam po czasie ... trochę mnie tu nie było , trochę się zdarzyło ... może tak zacznę ....

Po waszych poradach oddałem auto do innego ASO .
Tam panowie ochoczo rozpoczęli działania . Oddając auto pokazałem usterkę , usłyszeli itp .

Zaczęli od skrzyni , wymienili wszystkie uszczelnienia plus jakiś mechanizm różnicujący do tego sprzęgło rozrusznika takze ,oczywiście na gwarancji wszystko ... niestety nic to nie poprawiło . Wiec przystąpili dalej do działania , tym razem poszli w stronę wyprysków , sprawdzili je , wyszły jakieś różnice Wiec wyczyścili i ustawili na nowo . Niestety , po 50 km nadal stukało jak stuka ... zachęceni tym podejściem oddałem znów auto do naprawy , nadal skłonili się w stronę wtrysku i wymienili wtrysk na 3 cylindrze .... oczywiście nic to nie dało stuka jak stukało ....

Co więcej mogę powiedzieć , czasami przy zapalaniu słychać pojedynczy stuk i potem wystepuje to stukanie ... a czasami jak auto stoi dzień / dwa odpalam to nie słychać tego stuku i wtedy stukanie dopiero wystepuje jak chwile pojeżdżę ...

Już szlag jasny mnie trafia co to może być ?
Na moja prośbę o sprawdzenie koła pasowego powiedziano mi tylko tyle ze wyglada na Ok .....
czy ktoś ma jesczze jakieś pomysły ? Może
Któraś z poduszek pod silnikiem ? Dodam tylko tyle ze ten stuk nie powoduje utraty mocy itp . Nie czuć tez ślizgania. Czasami czuć na postoju delikatne drganie fotela . Ale nic więcej .

Chce znów oddać auto do ASO i może ich wreszcie nakierować .

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Owca007 » 28 sie 2017, 14:12

No to w tym momencie celowałbym i szukał przyczyny w sprzęgle i kole dwumasowym. Oczywiście jak masz manuala bo jak automat to nie. Jak to nie sprzęgło to napęd odpada bo słychać to przy odpalaniu jak mówisz kiedy napęd się nie kręci. Więc pozostaje osprzęt silnika i rozrząd nic innego tam już nie ma.
Bardzo jestem ciekaw co to może być bo z tego co piszesz co już zrobili sprawdzili to hmmm bądź niech sprawdzą to koło pasowe dokładnie lub podmienią na chwilę jak mają bo zdarza się często, że koło luzów nie ma ładnie wygląda, a klepie.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

barthunter
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI 184 KM AWD 2014 r

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: barthunter » 28 sie 2017, 14:19

Koło dwumasowe i sprzęgło wymienione ma 10 tys km niecałe .... możliwe ze wadliwe by wsadzili ? Szlag jasny mnie trafia .... ani nie czuć falowania pod pedałem , i nie zmienia się nic czy pedał sprzęgła wcisnę czy nie ... głupi od ego wszystkiego jestem .

Muszę zaproponować z tym kołem pasowym żeby spróbowali .... na chwile nawet niech z innego wsadza... możliwe żeby tak przenosiło do wewnątrz ? Co lepsze na polu jak stoje przy aucie i otwartej masce tego nie słychać , tylko wewnątrz...

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Owca007 » 28 sie 2017, 14:39

Nie odpuszczaj niech szukają i drążą temat. Powiedz, że sprzęgło było robione, a nóż ktoś coś zrobił nie tak. Bo tak na odległość to wróżenie z fusów. Jesteś w stanie to nagrać jakoś udokumentować i przedstawić na forum? Lubię takie zagadki i sam się zastanawiam co to jeszcze może być.
Bo jak coś faktycznie w samej skrzyni się telepie to zdiagnozowanie tego łatwe nie będzie, z naprawą podobnie jak nic widać nie będzie (nic nie odpadło) bo dużo tam ustrojstwa które się przesuwa kręci itp.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

barthunter
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI 184 KM AWD 2014 r

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: barthunter » 28 sie 2017, 15:30

Najlepiej to niech mi wymienia na gwarancji Sportage na nowego w GT Linę <śmiech> ;D


Owca takie krótkie pytanko , myślisz ze koło pasowe mogło by dać takie objawy ?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Owca007 » 28 sie 2017, 17:34

Tak bo sam tak miałem klepało nie klepało wzrost obrotów lub włączenie klimy i ustawało, wymiana koła i cisza.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

barthunter
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI 184 KM AWD 2014 r

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: barthunter » 28 sie 2017, 18:55

Wrócę tylko z delegacji i będę cisnął chłopa w ASO ;D

barthunter
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI 184 KM AWD 2014 r

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: barthunter » 29 sie 2017, 16:14

Dziś telefon do ASO , i na 06.09 na godzinę 8:00 (godzina W) umówiony na wizytę ;D kazałem od razu zamówić koło , Wiec zobaczymy :)

barthunter
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI 184 KM AWD 2014 r

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: barthunter » 06 wrz 2017, 12:55

Koło pasowe wymienione ale jednak dalej tak samo stuka.
No nic będę dalej próbował ASO . Jak coś się dowiem to dam znac .

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Owca007 » 06 wrz 2017, 13:09

Teraz to sam jestem bardzo ciekaw co to puka. Ale w tym momencie to już chyba coś wewnątrz silnika bo na zewnątrz i osprzęt to już wszystko sprawdzili. Chyba, że coś nienależycie zrobili. Jak znajdą daj proszę znać. Powodzenia
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap