Stukanie słyszalne z komory silnika

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
barthunter
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI 184 KM AWD 2014 r

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: barthunter » 10 wrz 2017, 12:27

WItam ;D takie niedzielne rozważanie mnie dopadło odnośnie Sportage ;) zebrałem w kupę Wszystkie objawy i staram się teraz jakoś to usystematyzować , otóż ;
Powstawaniu stukania towarzysz czasami słyszalny stuk przy odpalaniu , oraz słyszalne delikatnie stukanie (jakby dzięcioła) na wolnych obrotach na biegu jałowym . Wciśnięcie czy tez puszczenie sprzęgła nic nie daje , nie czuć tez "masażu" pod pedałem sprzęgła , Wiec chyba dwumase można wykluczyć , chociaż nie wiem . Nigdy Wvzesniej problemów z kołem dwumasowym w żadnym aucie nie miałem Wiec nie umiem sobie sam tego stwierdzić .
Czasami tez kręcąc kierownica podczas manewrów na parkingu czy skręcaniu czuć stuk pojedyczny ale nie wpływa na ciężkość kręcenia kołem kierownicY ani nic ...
Zastanawia mnie czytając problemy różnych użytkowników samochodów na internecie , czy te stuki to nie będzie w jakiś sposób związane z poduszka silnika lub skrzyni , może jakiś luz ?Stuk słychać cały czas z tego jednego miejsca , gdzieś z okolic zza pedalow kol .
Czy szanowni koledzy myślą ze coś takiego mogłoby się stać ?
Nie chce znów zawieźć auta do aso i czekać 3 tyg po czym
UslysZec udało się chyba zrobić , wymieniliśmy to to i to i znowu 5 km za aso i stuk ...

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Owca007 » 10 wrz 2017, 15:02

Wisz z tym różnie mi coś stukało z przodu szukałem patrzyłem szarpaki itp. I okazało się, że amortyzator stukał. Co lepsze na szarpakach miał 83-85% i luzów nie miał, a dupek stukał na skręconych kołach. Diagnoza zajęła mi prawie 3 tygodnie i niepotrzebnie wymieniłem części za prawie 500zł ale czego nie robi się dla swojej karety :). Teraz wiem chociaż, że moje zawieszenie jest dosłownie nowe :bigok:.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

barthunter
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI 184 KM AWD 2014 r

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: barthunter » 10 wrz 2017, 18:03

Hehe owca racja ... zrobię wszystko byleby to gowno wyeliminować ;D

Co do amorka Hmm , może i bym się skłaniał ku temu ale, mi stuka to nawet jak stoje na postoju i nigdzie nie jade i amortyzator nie pracuje , Wiec raczej nie to . Podjade do znajomego mechesa niech sprawdzi mi niezależnie te poduchy , żeby nie wysilać mechaników w ASO bo sCzerze
To nie wierze im w ani jedno słowo ...

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Owca007 » 11 wrz 2017, 07:25

Chyba jednak pozostaje ten stetoskop jak będziesz słyszał, że puka i obsłuchać pacjenta.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: diselboy » 11 wrz 2017, 11:11

....."Czasami tez kręcąc kierownica podczas manewrów na parkingu czy skręcaniu czuć stuk pojedyczny "....

też to mam od nowości, po zajęciu miejsca za kierownica i wyjeździe z garażu ruch kierownicą i jest "puk", potem cały dzień nic nie zależnie od nabitych km. do kolejnego poranka i wyjeździe z garażu. Do zdiagnozowania niemożliwe ze względu na pojawianie się, przypadłość tyczy też drugiego auta od 15 lat z krótką przerwą jak coś było babrane przy przegubach na drążku kierowniczym. coś się "spina" i puszcza przy ruchu kierownicą. luzowałem i dokręcałem śruby kluczem dynamo z momentem ciut wyższym jak fabryka każe, bez efektu.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

barthunter
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI 184 KM AWD 2014 r

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: barthunter » 16 wrz 2017, 22:43

Panowie i Panie !!! Nastał ten dzień !!! Stuk wyeliminowany :)!
A Wiec , po weekendowych rozważaniach co i jak , postanowiłem ze podjadę do kolegi który prowadzi warsztat i serwisuje ogólnie suvy (Q7 , Cayenne Touaregi itp ) i lubi wyzwania i trudne tematy . Po przestawieniu problemu , i wywołaniu stukania itp , od razu wyeliminował koło dwumasowe i coś związanego ze skrzynia . Powiedział żebym zostawił auto i zadzwoni jak się coś dowie . Po dwóch dniach telefon ; wpadaj po odbiór zrobione , nic nie stuka , auto przeglądnięte całe .
Wiec cały ucieszony umówiłem się ze odbiorę za dwa dni ( wszak warsztat znajduje się 120 km od mojego aktualnego miejsca zamieszkania , a w miejscu gdzie mieszkałem ostatnie 15 lat ).
Przyjechałem , dostałem kluczyki do łapy i mówi ; potestuj przyjedź i się rozliczymy i pogadamy . Jaka była moja radość kiedy jadąc , startując na niskich obrotach nie słychać było żadnego stukania . Przyjeżdżam mowie ze wszystko super i co to było ... otóż błacha sprawa ..... ale od początku ... mówi ze ogólnie dramat było to znaleźć... zaczęli od silnika i skrzyni jednak jak sam powiedział cyka wszystko jak w zegarku i nie ma żadnych drgań ani stuków , to samo tyczyło się innych podzespołów . Wiec powiedział ze skoro tak tego nie znalazł , wyciągnął przednie fotele i tylna kanapę i zaczął słuchać ... i ? Okazuje się ze dźwięk dochodził z okolic pompy paliwa i przewodów paliwowych ! Wyciągnął pompę i oczom jego ukazał się pływający syf i gluty . Wyczyścił pompę , przedmuchał przewody oraz wymienił filtr paliwa i wszystko jak ręka odjął . Okazało się ze przewody kiedy pompa robiła ciśnienie waliły o ścianę grodziowa i przenosiło to dalej , stad słyszałem to akurat z przodu ( sam stwierdził ze w żadnym innym miejscu oprócz kierowcy i pasażera nie było to słyszane ) .
Ogólnie mega się cieszę bo wreszcie na nowo mogę się cieszyć jazda bez nasłuchiwania ze coś stuka itp .

Martwi inny fakt na który sam zwrócił uwagę , zapytał kiedy filtr był zmieniany wg książki , Wiec pokazałem ze wymieniany był na ostatnim przeglądzie 10 tys temu czyli przy 84 tys km ... z tymże stukot pojawił się przy 74 tys km ....
Patrząc na filtr i jego stan ( i jego numery wychodziło ze rok prod 2013) nie był wymieniany od dawna . Możliwością nie było aby w przeciągu 10 tys tak się zasyfil. Wymieniłem od razu filtr powietrza oraz kabinowy . I tutaj tak samo , filtr powietrza po prostu masakra , także nie możliwe ze w aso został wymieniony 10 tys temu . Ale już mniejsza o to :) cieszę się ze wreszcie wszystko gra itp :)
Szkoda tylko ze w ASO brak takich wyszkolonych mechaników nie poddających się w szukaniu usterki ....


Tak zbierając myśli , stukanie rozpoczęło się po zatankowaniu na jednym z No nameowych stacji na Słowacji wracając z urlopu w zimie .... rezerwa się zaświeciła a do granicy i polskich stacji brakło by kilometrów to zatankowałem 35 litrów ... No ale kto mógł przewidzieć ...

Ważne ze mimo ze trwało to Wszystko prawie 7 miesięcy zakończyło się sukcesem :)!

Dzięki wszystkim za rady , chęć pomocy :)!

Szerokości dla wszystkich !

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Owca007 » 16 wrz 2017, 23:24

Super ale dziwi mnie fakt, że nie było błędu z powodu braku ciśnienia paliwa. I to co piszesz, że przewody stukały to wierzyć się nie chce bo pompa takich skoków ciśnienia nie ma, a przewody przechodzą prosto przez ściankę. Ale nie ważne chłop zrobił nie klapie to najważniejsze. Co do ASO odwiedziłbym ich i oj ku.wy ch.je by się polały.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

patkos822
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 cze 2022, 18:53
Czym jeżdzę: 2.0 D GT line

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: patkos822 » 11 lut 2024, 15:51

Owca007 pisze:Ten dźwięk metaliczny przy odpalaniu to jak mówisz, że grzechotka i ustaje to na 99,9% popychacze lub rozrząd.

Mam dokładnie to samo u siebie,czasem grzechotka,czasem nie,jak jest cieplej to rzadziej

Kankoejba69
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2024, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 1.7CRDI

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Kankoejba69 » 05 mar 2024, 12:09

Nie chcę zakładać nowego tematu. Mam podobny efekt dźwiękowy po odpaleniu na zimnym silniku. Proszę o informację czy już mam zacząć martwić się i szukać mechanika żeby wymienić rozrząd. Na ciepłym silniku przy odpaleniu nie ma tego stukania. Auto ma najechane 161tys 1.7CRDI.
Film https://youtu.be/sNZ3f5VJWgw?si=1a560CqwTZIm5xjX

Gawon
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Gawon » 05 mar 2024, 17:25

Tak, miałem dokładnie tak samo, tyle że chipa i 50 tyś więcej przejechane. Co mogę podpowiedzieć, u mnie wszystkie koła w stanie idealnym, ślady bo obróbce były jeszcze. Ślizgi też były w całkiem niezłym stanie, tylko łańcuchy wytarte i rozciągnięte.

Kankoejba69
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2024, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 1.7CRDI

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Kankoejba69 » 05 mar 2024, 17:47

Dzięki za odpowiedź. A jeżeli można wiedzieć, to jak chipa robiłeś to DPF w oryginale pozostał?

Gawon
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: Stukanie słyszalne z komory silnika

Postautor: Gawon » 05 mar 2024, 22:54

Tak, klasycznie moc tylko robiona, ekologia cała została


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap