Problem ze sprzęgłem.

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Wojtek88
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI XL BUSINESS LINE

Problem ze sprzęgłem.

Postautor: Wojtek88 » 15 sie 2016, 13:53

Witam wszystkich,
założyłem nowy temat w związku z problemem sprzęgła.

Moja Kia sportage III 2015r. z przebiegiem 15tyś km. wykazuje pewną dolegliwość mianowicie :
przy ruszaniu z "jedynki" i puszczaniu sprzęgła następuje nieprzyjemne dość słyszalne buczenie coś a'la huk przez ok. 1,5 sekundy.

Podczas ostatniego przeglądu powiadomiłem SERWIS ASO - ŚRODULA oddział Bytom, po odebraniu auta stwierdzono iż prawdopodobnie sprzęgło jest do wymiany. Ocena mechanika wynikała że sprzęgło się ślizga (co dla mnie jest niezrozumiałe, ponieważ na 3 i 4 biegu nie ma żadnego problemu z prędkością przy wzrastających obrotach).

Serwis poinformował iż zlecenie przeglądu jest nadal otwarte abym mógł ewentualnie oddać na gwarancje. (gwarancja na wady fabryczne do 1 przeglądu)
Problem w tym iż poinformowano mnie, że jeśli okaże się, jest to wina nieumiejętnej eksploatacji to poniosę koszta demontażu/ montażu w kwocie 1200zł brutto. (plus jeśli się zgodzę to kolejne 1000-1300 za sprzęgło) Więc nie dowiem się czy to sprzęgło, jeśli nie zaryzykuje ..... brak słów.

Tu oczywiście KIA POLSKA może zwalić winę na mnie i nie uznać reklamacji - natomiast pytanie jak to możliwe żeby przy tak małym przebiegu
konieczna była wymiana sprzęgła. To nie jest auto sportowe ani wyczynowe / użytkowane praktycznie cały czas w mieście.

Koledzy forumowicze doradźcie co robić , czy ryzykować, że uznają reklamacje czy ewentualnie zrobić sprzęglo jak całkowicie się uszkodzi (koszt myślę ze plus minus 700-800zł w całości)

Nie po to kupowaliśmy auto za prawie 100K pln, aby teraz liczyć kolejne koszta.


Pozdrawiam i liczę na konstruktywną odpowiedź.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Problem ze sprzęgłem.

Postautor: Owca007 » 15 sie 2016, 15:27

Gwarancja jest do 30tys. na sprzęgło z tego co wiem więc nie ma opcji muszą zrobić wszystko na swój koszt plus dodatkowo na czas naprawy dać samochód zastępczy.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Wojtek88
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI XL BUSINESS LINE

Re: Problem ze sprzęgłem.

Postautor: Wojtek88 » 15 sie 2016, 18:53

Dzięki za odpowiedź,
Tylko pisze że na wady fabryczne, wiec nie wiem czy nie zaczną ściemniać ...

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Problem ze sprzęgłem.

Postautor: mint » 15 sie 2016, 20:50

Zawsze możesz zlecić badanie niezależnemu rzeczoznawcy.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Problem ze sprzęgłem.

Postautor: Owca007 » 15 sie 2016, 22:05

Ja w swoim przypadku tak temat dążyłem, że przy prawie 90tys. jakoś kompletne sprzęgło dostałem nowe.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

wienio20
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2014, 19:31
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL BUSINESS LINE
Lokalizacja: Bytom

Re: Problem ze sprzęgłem.

Postautor: wienio20 » 16 sie 2016, 07:55

Rozumiem natomiast czy Kia Polska nieuznala reklamacji, a pozniej walczyles? Czy tylko opieralo sie o serwis ASO i rozmowe z nimi?

Mam wrazenie ze ASO chce uniknac jakiejkolwiek odpowiedzialności a najlepiej to tylko zebrac forse za usluge.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Problem ze sprzęgłem.

Postautor: Owca007 » 16 sie 2016, 09:28

Też tak samo mówili, że nie wiadomo czy ja nie uszkodziłem, zła eksploatacja i takie tam. Rozebrali i zawołali mnie bo tak chciałem obejrzałem z ich specjalistą i ewidenta była wina wysprzęglika który się pocił i przez niego mi sprzęgło ślizgało. Nie było tematu na następny dzień wszystko nowe złożone i jeżdżę. KMP nie chciało nic oglądać tylko zabrali stary wysprzęglik niby na badania. Koleś i tak pytał mnie jak sprzęgło puszczam jak jeżdżę ale głupi nie jestem i powiedziałem mu tego to popsuć nawet jakbym chciał to bym nie umiał.
Musisz być dociekliwy, wydałeś sporą kwotę auta prawie nic nie przejechało więc walcz o swoje.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Karlos 20
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2020, 15:04
Czym jeżdzę: Kia sportage

Re: Problem ze sprzęgłem.

Postautor: Karlos 20 » 29 gru 2020, 15:33

Chciałbym opisać wam moją historię ze sprzęgłem
Może ktoś miał podobna sytuację. Jeżdżę kia Sportage z 2016 roku 1,7 CRDi. Niedawno miałem robiony przegląd gwarancyjny w ASO przy 90 tys wymiana płynów w tym płyn hamulcowy . Odbiór auta po przejechaniu 200 km wróciłem wieczorem do domu zaparkowałem auto wszystko ok. Dwa dni auto stało - wchodzę odpalam na luzie i co brak możliwości włożenia biegu laweta i z powrotem do serwisu. Szybka diagnoza na pewno skończyło się sprzęgło ale muszą sprawdzić. Telefon z serwisu bez wyjęcia skrzyni nic nie są w stanie stwierdzić koszt wyciągnięcia i ponownego założenia 1000. Jeżeli sprzęgło uległo zużyciu koszty ponoszę ja. I jak myślicie co powiedzieli, że padło sprzęgło z mojej winy. Żadnych objawów przed przeglądem

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Problem ze sprzęgłem.

Postautor: automaciek » 30 gru 2020, 07:33

A zdejmujesz lewą nóżkę z pedału sprzęgła po zasprzegleniu, całkowicie? Trudno podejrzewać że podczas wizyty w serwisie się przyczynili.

P.S. zazadaj oględzin uszkodzenia .


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap