Skrzypiące sprzęgło.

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
longlemur
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 04 wrz 2015, 07:26
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI
Lokalizacja: Lubuskie

Skrzypiące sprzęgło.

Postautor: longlemur » 26 mar 2016, 15:13

Witam.
Od jakiegoś czasu podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła słychać przeraźliwie piszczenie / skrzypienie z komory silnika. Czy ktoś ma pomysł jak temu zaradzić i co może być tego powodem? Auto to sportage 1.6 GDI.
Pozdrawiam i życzę wszystkim wesołych świąt.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
jkbsrwk
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2016, 15:20
Czym jeżdzę: 1.6 GDI "L"

Re: Skrzypiące sprzęgło.

Postautor: jkbsrwk » 21 sie 2016, 15:22

Witam,
chciałem odświeżyć temat, bo mam ten sam problem. W jaki sposób udało się załatwić sprawę?
Pozdrawiam.

longlemur
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 04 wrz 2015, 07:26
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Skrzypiące sprzęgło.

Postautor: longlemur » 24 sie 2016, 16:23

Niestety jak zimne to skrzypi jak skrzypiało :(
Nie mam pojęcia jak temu zaradzić.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Skrzypiące sprzęgło.

Postautor: Owca007 » 24 sie 2016, 19:48

Nagraj to wstaw filmik najlepiej z komory silnika jak się da. Co to za dźwięk może coś się przytarło.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Skrzypiące sprzęgło.

Postautor: diselboy » 24 sie 2016, 22:40

jak tam jest rozwiązana sprawa wysprzęglania, linka czy hydraulika ? na pierwszy rzut poszła by oś mechanizmu wysprzęglania (przy lince) dla hydrauliki to może być "suchość" na osi łożyska wysprzęglającego lub samo łożysko (te pkt. też przy lince warto sprawdzić)
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Skrzypiące sprzęgło.

Postautor: Owca007 » 25 sie 2016, 10:18

Ja przyjrzałbym się też ramieniu wyciskającym docisk tarczy ale do tego trzeba demontować skrzynię :(. Kia miała z tym duże problemu na początku może i sportage trochę ucierpiał.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
tomek1317
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:49
Czym jeżdzę: TGDI 1.6 M+smart. Black Pearl
2023
Lokalizacja: WPR

Re: Skrzypiące sprzęgło.

Postautor: tomek1317 » 01 lip 2018, 17:30

Cześć wszystkim, odgrzeję trochę temat.
U mnie skrzypi sprzęgło (z komory silnika) już od dłuższego czasu, raz ciszej, raz głośniej. Czasami kilka minut całkowicie jest cisza. Jak wymieniali mi olej to nasmarowali coś (chyba to ramię, które wchodzi do skrzyni) i dwa tygodnie (no może trzy) była cisza. Potem znów się zaczęło skrzypienie. Gdyby ktoś miał pewniaka co to może być to będę wdzięczny za info [papa] pozdro

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Skrzypiące sprzęgło.

Postautor: diselboy » 01 lip 2018, 20:55

jak smarowano ramię to zostały jeszcze dwa miejsca mogące skrzypieć:
1. styk ramienia z łożyskiem wysprzęglającym, (albo samo łożysko popiskuje)
2. spręzyna tależowa w docisku ( marne szanse na smarowanie).
i jeszce jedno, gównianie nasmarowali oś, jeżeli wogóle coś smarowali poważniej niż psik ze spreja na ośkę.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
tomek1317
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:49
Czym jeżdzę: TGDI 1.6 M+smart. Black Pearl
2023
Lokalizacja: WPR

Re: Skrzypiące sprzęgło.

Postautor: tomek1317 » 02 lip 2018, 06:11

No powiem Ci diselboy że smarowali trzy razy w przeciągu pół roku. Pierwszy raz rzeczywiście słabo, popsikali i za dwa tygodnie to samo. Natomiast kolejne smarowania to juz się dobrze przygladalem. Jeden mechanik (do którego mam zaufanie) po skrzynia nakladal jakiś smar (raczej nie towot) a drugi wyciskal sprzęgło. I tak 5-7 raz aż ucichlo, a później jeszcze 2-3 żeby było na zapas. Za każdym razem dostawałem informacje zwrotną że to tylko tymczasowe rozwiązanie. 2 miesiące max i problem powraca. 
I teraz kolejne pytanie: co zrobić, żeby to nie było tymczasowe rozwiązanie, a dlugofalowe. Jakie elementy wymienić w skrzyni: łożysko, tarcze dociskajaca, ramię czy inne pierdoły. Tak, zdaję sobie sprawę że to wymaga wyjęcia skrzyni i ogólnie mógłbym podglosnic radio i zaoszczędzić 2 tysiące, ale ile można słychać głośno radia :D
Czy ktoś już ten problem rozgryzl na tyle że jest w stanie powiedzieć że na 100 % wymień to i będzie ok.
Ostatnio dzieki forum rozwiązałem problem tłumika (ten pierdzacy, metaliczny dźwięk, usunąłem ta zaslepke dzielaca tłumik na dwie czesci). Zadowolony ze będzie cisza po usunięciu problemu hamulców i tłumika teraz sprzęgło. No ludzie, jak żyć :)

kalway
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 03 paź 2018, 22:43
Czym jeżdzę: SL

Re: Skrzypiące sprzęgło.

Postautor: kalway » 04 paź 2018, 13:59

U mnie sprzęgło chrzeszczy przy puszczaniu pedału. Dźwięk wydobywa się z komory silnika. Przy zmianie biegów z 1-2 i 2-3 tez jest jakiś stukot w czasie jazdy. Pewnie to od tego jest. Czy mam sie obawiać o wymianę sprzęgła? Czy mam nadal z tym jeździć i dać sobie spokój? Samochód ma przejechane 46tys km. Dalem filmiki na YT

maacieek
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2019, 19:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.7 XL 2012

Re: Skrzypiące sprzęgło.

Postautor: maacieek » 15 maja 2019, 19:20

Rozwiązaniem problemu u mnie było przesmarowanie, przy użyciu białego smaru górnego, połączenia pedału sprzęgła ze ścianą grodziową. Mocowanie lekko wygina się podczas wciskania sprzęgła i jeśli jest tam sucho, to zaczyna skrzypieć. Mocowanie znajduje się nad pedałem sprzęgła, najłatwiej dojść tam od lewej strony kokpitu, wkładając rękę za skrzynkę z bezpiecznikami, szukając nad ramieniem sprzęgła śruby, która trzyma prostopadle do ściany grodziowej fragment wyoblonej blachy. Mając szczupłą rękę da się tam dotrzeć puszką smaru. W innym przypadku pozostaje długi wężyk albo nakładanie palcami. Pozdr


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap