skrzynia biegów i sprzęgło problemy przy 40000km

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

skrzynia biegów i sprzęgło problemy przy 40000km

Postautor: paolo82 » 03 lut 2016, 00:05

odnośnie skrzyni biegów manualna 5 biegowa... mam ks z 2010 roku w benzynie 2.0 wersji z przednim napedem, przebieg... 40 000 km !!!. mam ostatnio ze sprzęgłem i skrzynia biegów problemy, 2, 3 bieg wchodzi ciężko... wcześniej będąc (jakieś pół wstecz)) na przeglądzie zgłaszałem ten fakt, oczywiście serwisant stwierdził , że jest wszystko idealnie... (natomiast ja miałem inne zdanie) teraz po tamtym czasie jest jeszcze gorzej, bo biegi ciasno wchodzą... umówiłem się aktualnie na piątek na sprawdzenie tej skrzyni. pytanie czego się trzymać jakich argumentów używać co do tej skrzyni i sprzęgła. dodam , że sprzęgło jest słyszalne, jeden kolega tu może to potwierdzić bo u niego byłem i sam słyszał... na wolnych obrotach słychać jak pracuje...... cofając na wzniesieniach, też słychać takie piszczenie sprzęgła.... obawiam się najgorszego...

w piątek ma być wymiana oleju w skrzyni biegów tak na początek, tak serwisant mi powiedział , że od tego w piątek zaczną i zobaczy się czy coś poprawi się... tylko teraz pytanie czy też za to płacimy czy to przy takim małym przebiegu , nie powinni oni sami się do tego przyznać , że takiego czegoś nie powinno być? bo rozumiem 100 tys km .. to już skrzynia jest wyeksploatowana... u mnie auto więcej stoi jak jeździ... jaki tu olej zazwyczaj zalewają do skrzyni? koszty?

proszę o info co bym był na piątkowy serwis obyty z tematem i nie dał się naciągnąć bo wiadomo jak jest z serwisem.

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: skrzynia biegów i sprzęgło problemy przy 40000km

Postautor: color1 » 03 lut 2016, 01:41

Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: skrzynia biegów i sprzęgło problemy przy 40000km

Postautor: paolo82 » 03 lut 2016, 02:09

witam przeczytałem i dziekuje za pomoc. tak właśnie jest i u mnie. powiedz, ile cie ta przyjemnośc kosztowała? problem jest jak widać, nas jest z tym problemem tu dużo. uważam że takie coś nie powinno mieć miejsca! to jest jakaś wada , powinna być na to akcja serisowa , bo to nie jest jeden przypadek , że tak się dzieje. Będę dzwonił do kia motors pisał. w celu załatwienia sprawy pozytywnie, inaczej podeślę im tvn turbo turbo kamere, i reklamę im się zrobi,

Auto z przebiegiem jak słyszę 25000, 30000 moje 40000 km i takie przypadłości? teraz to coraz bardziej wiem , co kupiłem, kupiło się dziadostwo i z czasem tylko problem. Wynalazek na kółkach... kuźwa takie coś to się powinno robić min przy przebiegu 100 tys... ale nie wypał...

chłopaki, kto ma takie problemy, to proponuje wystosować pismo do kia motors polska z reklamacja i wielkim nie zadowoleniem i z opisaniem sytuacji, wydaje mi się że to jest wada fabryczna na daną partie ks i bez łaski niech na to dają akcje serwisową, bo problemy się powielają.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: skrzynia biegów i sprzęgło problemy przy 40000km

Postautor: czyzyk64 » 03 lut 2016, 07:00

daj znać jak poszło po wymianie oleju w skrzyni. Jak dasz rade to zobacz , albo ustal jaki olej Tobie wlali teraz do skrzyni ( chodzi o nr katalogowy) Powodzenia. [papa]

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: skrzynia biegów i sprzęgło problemy przy 40000km

Postautor: Edgar » 03 lut 2016, 09:09

paolo82 pisze:Auto z przebiegiem jak słyszę 25000, 30000 moje 40000 km i takie przypadłości? teraz to coraz bardziej wiem , co kupiłem, kupiło się dziadostwo i z czasem tylko problem. Wynalazek na kółkach... kuźwa takie coś to się powinno robić min przy przebiegu 100 tys... ale nie wypał...

Uwielbiam takie posty... paolo82, zapewniam Cię, że kupiłeś bardzo dobry wózek, a z czasem trzeba coś naprawić, wymienić, podkręcić. Twój KS to przecież 6 latek i nie zawsze km mają tu znaczenie.
A dla pocieszenia, mój znajomy kupił w listopadzie audi a5 za 270tys i od 20 grudnia stoi w aso właśnie na skrzynie i boryka się z audi polska / Niemcy a aso i problemem największym jest audi polska.
Paolo82 - Życzę tylko wymiany oleju w skrzyni

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: skrzynia biegów i sprzęgło problemy przy 40000km

Postautor: color1 » 03 lut 2016, 18:25

wymiana mnie nic nie kosztowała, ale zważywszy że pierwsze objawy usterki pojawiły się przy przebiegu zaledwie 7kkm a przy 26kkm ostatecznie się posypało, to nie wyobrażam sobie abym miał za to płacić nawet w piątym roku gwarancji, w końcu są jakieś normatywy zużycia dla części. mój przypadek nie jest jedyny a wszystko sprowadza się do wady fabrycznej docisku/sprzęgła w którym rozpadają się sprężynki... jak pisałem, miałem 2 x wymianę bo przy pierwszej do serwisu również dostarczono wadliwy element. wymieniano tarczę, docisk i łożysko oporowe... w odpłatnym wariancie koszt kilka tys.

mam jeszcze na stanie 16 letniego lanosa (który lada moment pewnie pójdzie na złomowanie) z przebiegiem 180 tys i nadal jeździ na oryginalnym sprzęgle...
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap