6-biegowa - bieg pierwszy

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: 6-biegowa - bieg pierwszy

Postautor: _Harry_ » 11 mar 2013, 16:37

mam ten sam problem, ale rzadko.
Trzeba sie przyzwyczaic, ale najgorzej jest jak jestem pierwszy na swiatlach i nie chce wskoczyc jedynka, wtedy pojawia sie agresja :)


excile pisze:PO jakimś 1000 km zauważyłem problemy z wkładaniem biegu pierwszego. Tzn nie chce dac sie wlozyc i nalezy puscic sprzęgło wcisnąć raz jeszcze i jest ok. Niby normalka bo w poprzednich samochodach miałem ten efekt ale nigdy w tak nowym. Normalka czy bac sie? :)
1.6 GDI, M, 2WD

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: 6-biegowa - bieg pierwszy

Postautor: cisco » 11 mar 2013, 17:05

Miałem tak w Ceedzie, w serwisie coś wyregulowali i problem już się więcej nie pojawił.
Najbardziej denerwujące było to podczas "toczenia" się i próby wrzucenia jedynki.
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

tombrzus
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2011, 21:36
Czym jeżdzę: SportageIVGTLine1,6TGDi177KM, III2,0CRDi184KM, IICRDi140KM
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

Re: 6-biegowa - bieg pierwszy

Postautor: tombrzus » 12 mar 2013, 11:55

Witam,

w mojej Sportage również zauważam ten problem z jedynką. samochód ma już ok. 40.000 km i prawie rok. Od początku zgłaszam ten problem w serwisie i Panowie z serwisu nie negując zasadności uwag informowali mnie, że wiąże się to ze sposobem przeniesienia sterowania (linki). Faktem jednak jest, że przejechałem poprzednią Sportage (2,0 crdi / 140 KM), również 6-cio biegową ponad 160.000 km i nie miałem do skrzyni zastrzeżeń.

pozdrawiam forumowiczów,

Tomek


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap