Pytania ogólne - dźwięki

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Arczi
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2015, 09:46
Czym jeżdzę: KS III 1,7 CRDI BL Sirius Silver
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Pytania ogólne - dźwięki

Postautor: Arczi » 19 paź 2015, 23:12

Dzisiaj byłem w ASO,
Wymieniłem olej na Millers EE 5w30.
Drżenie drążka usunięte - okazało się, że zawleczka mechanizmu zmiany biegów była luźna i hałasowała. Zastosowali gumową podkładkę, dołożyli gęstego smaru i załatwione (cisza jak makiem zasiał). Uwaga, ciekawostka, cały mechanizm jest plastikowy :galy:
Niestety jeśli chodzi o czujniki cofania, to nic z tego - nie ma fizycznej możliwości zmiany poziomu głośności, jednakże konsultant serwisu potwierdził ich ciche działanie i niestety podobno jeśli chciałbym to reklamować, to wiąże się to z wypruciem całej deski rozdzielczej wraz z zestawem wskaźników - (odpuściłem sobie temat). Podobno te dokładane czujniki mają możliwość zmiany głośności w dwóch skokach.
Jeśli komuś coś skrzypi w tylnej części auta, to najprawdopodobniej winna temu jest roleta. U mnie tak było i tekstylna taśma izolacyjna na końcach załatwiła sprawę, jest już OK.
Na głośną pracę silnika w serwisie powiedzieli mi, że auto jest nowe, mały przebieg i wraz z przejechanymi kilometrami charakterystyka brzmienia powinna się zmienić. Zobaczymy...
To wszystko napawa mnie nadzieją na lepsze dni...:-)
Oficjalnie chciałem bardzo podziękować koledze michal55yh za wsparcie i porady.
Dziękuję

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Pytania ogólne - dźwięki

Postautor: michal55yh » 20 paź 2015, 15:40

Nie ma za co Arczi :D Mam nadzieję, że przekonasz się do tego samochodu i jazda będzie sprawiała Ci frajdę.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

mikomission
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2015, 11:55
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Pytania ogólne - dźwięki

Postautor: mikomission » 03 lis 2015, 14:18

Witam, a mi wydaje sie dziwny inny dźwięk.
Jadąc na 5 czy 6 biegu (bez dodawania gazu) silnik jest bardzo cicho. W momencie dodawania gazu silnik nie hałasuje ale tak jakby gwiżdże. Nie jest to dokuczliwe, ale dziwne. Słychać to po prostu. Ciekawe, czy to normalne.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Pytania ogólne - dźwięki

Postautor: Kwarcu » 04 lis 2015, 18:14

Jak będziesz chciał to nawet na jedynce czy dwójce usłyszysz to gwizdanie. Ten silnik tak ma, pisałem o tym, na niskich obrotach pogwizduje.

mikomission
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2015, 11:55
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Pytania ogólne - dźwięki

Postautor: mikomission » 01 cze 2017, 10:10

Jeżeli chodzi o dźwięki....
Nadal upieram się, że ten typ nie powinien tak mieć.
Jadąc na VI biegu..., puszczając gaz, auto wyhamowuje do 70-90 km samym silnikim, bez hamulca.
Auto gwiżdże jak...żuk, no może tarpan. Jak wcisnę sprzęgło i zredukuję na V bieg - gwizd ustaje. W ogóle wciśnięcie pedału sprzęgła odcina ten dźwięk, więc jest to wina sprzęgła lub jego jakiegoś osprzętu.
Albo jestem wyczulony i przeszkadza mi wszystko albo coś jest nie tak. W aucie za 80-100 tys ? Przy przebiegu 50kkm ? No ludzie....
Przeszkadza mi to, czy ktoś z Państwa też tak ma ?

Awatar użytkownika
szklasty
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 09 kwie 2017, 17:49
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2011 1,6 GDI

Dzwonienie,brzęczenie podczas jazdy

Postautor: szklasty » 22 lip 2017, 18:33

Zauważyłem że moja Kia lubi się odezwać podczas jazdy.Jadąc z niewielką prędkością i otwartym oknem podczas dodawania gazu słyszę jakby dzwonienie dochodzące spod auta.Z początku myślałem że to kwestia rozrządu na łańcuchu lub którejś rolki,z czasem wyczaiłem że dźwięk znika po położeniu nogi na pedale sprzegła...Gdzie szukać świerszcza wg was?


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap