FCA- System autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pojazdów, pieszych i rowerzystów

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

FCA- System autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pojazdów, pieszych i rowerzystów

Postautor: Kasztelan » 29 lis 2022, 15:30

Czy ktoś z użytkowników "piątki", miał okazję przekonać się jak w pełni działa ten system FCA? Chodzi mi o hamowanie awaryjne. Na szczęście nie musiałem przekonać się osobiście. Ale miałem już kilkanaście razy przy szybkim zbliżaniu się do pojazdu poprzedzającego, zjawisko powiadomienia dźwiękowego oraz lekkiego drgania kierownicy. Nie wiem jak to jest z tym hamowaniem, ale wydaje mi się, że nawet jakby już do niego doszło, to za późno :)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: FCA- System autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pojazdów, pieszych i rowerzystów

Postautor: automaciek » 29 lis 2022, 16:39

To jest asystent a nie aktywny tempomat. Ma zapobiec kolizji, lub zminimalizować jej skutki.... Zaufaj.

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: FCA- System autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pojazdów, pieszych i rowerzystów

Postautor: Tom16v » 29 lis 2022, 17:40

Miałem już 1 taka sytuację gdzie się zagapiłem auto przedemna skręcało w lewo na światłach ale przychamowalo dość ostro nagle Ja się zagapiłem a mój sportage V tak depną po heblach ze stanąłem jak wryty aż się przestraszyłem co się dzieję no i uratował mi d... przed stłuczką. Teraz to tylko mogę się z tego śmiać i dziękować Bogu że mam taki system na pokładzie ;)
System sprawdzony .

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: FCA- System autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pojazdów, pieszych i rowerzystów

Postautor: listomek2014 » 29 lis 2022, 18:16

Ustaw ścianę z kartonów i spróbuj jak zadziała to przeżyjesz [rotfl1] ja testuje na ścianie garażu auto całe
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: FCA- System autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pojazdów, pieszych i rowerzystów

Postautor: Tom16v » 30 lis 2022, 18:08

Nie nie Hanka Mostowiak zginęła w kartonach ja bym nie próbował [rotfl1]

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: FCA- System autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pojazdów, pieszych i rowerzystów

Postautor: automaciek » 01 gru 2022, 07:42

listomek2014 pisze:Ustaw ścianę z kartonów i spróbuj jak zadziała to przeżyjesz [rotfl1] ja testuje na ścianie garażu auto całe
Asystenty muszą rozpoznać cel , poczytajcie instrukcję obsługi.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap