Subiektywna opinia o aucie

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2021
jankos
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 02 mar 2022, 12:38
Czym jeżdzę: Póki co jeżdzę astrą w benzynie. Niedługo Sportage

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: jankos » 19 maja 2022, 10:00

Kasztelan pisze: Myślę, że ten koszmarny pianoblack na konsoli środkowej też otrzyma jakąś folię.

Może pojawią się gotowe produkty zabezpieczające ten samorysujący się pianoblack?

daro_m
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 19 lut 2022, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 MHEV 180KM 7DCT FWD Business Line

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: daro_m » 19 maja 2022, 16:36

Są już dostępne gotowe produkty za oceanem do kupienia, żeby zakleić, zakryć znane wszystkim piano. Przyglądałem się tym elementom, choć jeszcze nie skusiłem się do zakupu. Na chwilę obecną ostrożnie przecieram mięciutką ściereczką. Staram się również za dużo nie patrzeć na piano black, żeby nie porysować go od samego patrzenia :hmm:

dario37
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 13 lut 2022, 07:24
Czym jeżdzę: Seat Ateca 1.4 tsi dsg Xcellence

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: dario37 » 19 maja 2022, 17:16

I to jest właściwe podejście. 8-)

Krych86
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2022, 23:38
Czym jeżdzę: Sportage V BL 1.6 TGDi HEV

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: Krych86 » 20 maja 2022, 00:23

Podzieliłbyś się linkiem do tych elementów?

A w kwestii tematu wątku i subiektywnej opinii o aucie, to podzielę się swoją:
Auto odebrałem pod koniec marca, przejechałem już ponad 4 tysiące i muszę przyznać, że jazda tym autem to czysta przyjemność. Mam wersję 230 KM, 4x4, BL:
  • Auto bardzo ładnie się zbiera, nigdy wcześniej nie miałem 4x4 i moje odczucie jest takie, jakby auto było "przyklejone" do jezdni, ani razu nie miałem sytuacji jakiejkolwiek utraty przyczepności (może to standard, ale tak jak mówię nie miałem 4x4, a w poprzednim aucie miałem właśnie często problem z trakcją).
  • Spalanie od samego początku do teraz mam na poziomie 7,7 l/100km. Oceniłbym to około 1500 drogi szybkiego ruchu, 1000 krajowe i reszta miasto. Jak są korki w mieście i zimne dni to auto potrafiło do 9 się zbliżyć, ale jak ruch jest płynniejszy to okolice 6 da się wykręcić. Niedawno wymieniłem olej, zobaczę czy będzie to miało jakiś wpływ na spalanie.
  • Na początku dużo łagodniej traktowałem auto, teraz częściej włączam tryb sport i widać sporą zmianę w podejściu do ładowania baterii. Na trybie eco mam wrażenie, że co odrobinę podładuje, to zaraz zużywa i tak w kółko. W trybie sport przy jednostajnej jeździe cały czas ładuje baterię prawie do pełna, by mieć co wykorzystać przy przyśpieszaniu.
  • System multimedialny spoko, chociaż trochę szkoda, że z aplikacji da się tylko otworzyć i zamknąć auto. Może kiedyś rozszerzą o np. włączenie klimatyzacji, bo z tego co wiem niektóre auta to mają. Dwa razy miałem tak, że ustawienia w aucie się wyzerowały, zgłosiłem to w apce, ale nikt się nie odzywał. Jednak od tamtej pory na razie spokój. Nawigacja trochę słaba, nieraz każe skręcić na zakazie, raz prowadziła mnie na drogę jednokierunkową pod prąd.
  • Widziałem, że często ludzie dyskutowali o wyciszeniu. Ja bym dał coś w okolicy 3-4/6. Auto nie jest niskie, więc w moim przekonaniu trzeba przyjąć, że zawsze będzie głośniej niż przy niższym, ale ja nie miałem żadnych problemów w dalszych trasach. Normalnie można rozmawiać z pasażerami nawet przy 130-140. Tutaj jednak dodałbym, że jak jest mega wietrznie, to ma to spory wpływ na szum w aucie.
  • Mam pakiet AE+, muszę przyznać że widok 360 jest bardzo przydatny, można sobie dokładnie obserwować otoczenie przy parkowaniu. Jedyne co, to muszę kiedyś w serwisie podpytać o to, ale w menu jest opcja by włączało czujniki przy bardzo wolnej jeździe i parę razy miałem taką sytuację, że stałem na światłach za innym autem i nagle włącza się przedni czujnik jakby coś było mega blisko, po czym wyłącza. Taki "false alarm".
  • Plus dodatkowo taka jedna dziwna sprawa mnie nurtuje. Na przedniej szybie jak się patrzy pod słońce (tylko wtedy, na co dzień tego nie widać) są takie jakby kryształki. Patrzyłem na inne auta w salonie i nic takiego nie widziałem. Nawet zgłosiłem podczas wymiany oleju, to wyczyścili szybę benzyną ekstrakcyjną, ale niewiele to pomogło. Mam odczucie, że przez to wycieraczki smużą podczas deszczu. Nie wiem po co to miałoby być. Ktoś coś takiego u siebie doświadczył?

daro_m
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 19 lut 2022, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 MHEV 180KM 7DCT FWD Business Line

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: daro_m » 20 maja 2022, 11:25

Krych86 pisze:Podzieliłbyś się linkiem do tych elementów?

Nie jest to oczywiście, żadna reklama kolegów zza oceanu itp. Wklejam link z przykładowymi gotowymi nakładkami do naklejenia na piano black poniżej:
KLIK

Krych86 pisze: Na przedniej szybie jak się patrzy pod słońce (tylko wtedy, na co dzień tego nie widać) są takie jakby kryształki.

Swój egzemplarz po kupnie oddałem do detailingu i na szybach mam dodatkowo środek zabezpieczający, więc nic takiego nie zauważyłem co opisałeś

Krych86
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2022, 23:38
Czym jeżdzę: Sportage V BL 1.6 TGDi HEV

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: Krych86 » 20 maja 2022, 23:09

Dzięki za linka, ale takie coś chyba se odpuszczę. Raczej kiepsko będzie to wyglądało przy przyciskach, będzie spora różnica wysokości. Bardziej myślałem o jakiejś folii, ale też ciężko byłoby to precyzyjnie nałożyć.

daro_m
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 19 lut 2022, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 MHEV 180KM 7DCT FWD Business Line

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: daro_m » 21 maja 2022, 14:54

Jak robiłem powłokę na lakierze i folię w kilku miejscach to rozmawiałem na temat piano black to gościu nie chciał podjąć się klejenia właśnie ze względu na trudności z jej wycięciem, przygotowaniem. Zostaje obchodzić się jak z jajkiem, a może nie porysuje się za mocno.

Jeśli chodzi o dalsze moje spostrzeżenia to z racji tego, że teraz w weekend u nas pada to bym zmienił jedną rzecz w oprogramowaniu. Chodzi mi mianowicie o automatycznie przełączanie świateł dziennych na mijania. W momencie gdy mamy ustawienia świateł na AUTO i zaczyna padać deszcz, manetka od wycieraczek przełączamy piętro wyżej w tryb auto i niestety światła mijania automatycznie nie włączają się np. po 7-10 cyklach pracy wycieraczek.
Miałem to w poprzednim samochodzie i uważałem to za fajne rozwiązanie z racji złych warunków drogowych oraz zachowania bezpieczeństwa. Trzeba niestety w ciągu dnia pamiętać i samodzielnie przełączać światła na mijania manetką. Takie małe przemyślenia co do ułatwienia życia i jazdy KSV :bajer: ;)

Brzydal
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2022, 09:54
Czym jeżdzę: Czekam na Kia Sportage V

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: Brzydal » 27 maja 2022, 09:56

Jaką powłokę kładłeś i jaki koszt takiej powłoki?

daro_m
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 19 lut 2022, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 MHEV 180KM 7DCT FWD Business Line

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: daro_m » 27 maja 2022, 10:29

Na auto trafiła powłoka elastomerowa 9H FXPROTECT oraz dodatkowa powłoka hydrofobowa na lakier (+szyby). Felgi dostały zabezpieczenie również

Brzydal
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2022, 09:54
Czym jeżdzę: Czekam na Kia Sportage V

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: Brzydal » 27 maja 2022, 10:43

Dzięki. Też myślę za wczasu czym tu zabezpieczyć auto. Myślałem o oklejeniu folią całego ale pewnie koszt będzie kosmiczny.

daro_m
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 19 lut 2022, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 MHEV 180KM 7DCT FWD Business Line

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: daro_m » 27 maja 2022, 11:03

Oklejenie całego auta to koszt w granicach 16-20 tysięcy PLN, w zależności od firmy, więc podziękowałem. Oczywiście w czułych miejscach, punktach auta wrzuciłem folię w małych kawałkach ;)
Powłoka robi niesamowitą robotę i jestem z niej bardzo zadowolony. Lakier osiągnął głębię koloru oraz uzyskał szklistość. Moim zdaniem warto to wykonać póki mamy nowe auto.

jankos
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 02 mar 2022, 12:38
Czym jeżdzę: Póki co jeżdzę astrą w benzynie. Niedługo Sportage

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: jankos » 27 maja 2022, 11:13

daro_m pisze:Powłoka robi niesamowitą robotę i jestem z niej bardzo zadowolony. .

Przepraszam za infantylne pytanie, o jakiej konkretnie powłoce mówimy i jaki to koszt?

daro_m
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 19 lut 2022, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 MHEV 180KM 7DCT FWD Business Line

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: daro_m » 27 maja 2022, 11:18

Pisałem wyżej ;) powłoka elastomerowa 9H FXPROTECT + dodatkowa powłoka hydrofobowa. Ja zapłaciłem 3500 zł.
Mam zdjęcia KSV przy odbiorze z firmy detailingowej lecz wolę nie wstawiać, żeby nie robić reklamy bo są tam nazwy firmy i administracja mnie zje żywcem :)

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: michal55yh » 29 maja 2022, 21:10

daro_m pisze: żeby nie robić reklamy bo są tam nazwy firmy i administracja mnie zje żywcem :)


Spokojnie, nie jesteśmy tacy źli. Możesz takie zdjęcia wrzucać a najlepiej założyć wątek w odpowiednim dziale [hihihi]
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

jankos
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 02 mar 2022, 12:38
Czym jeżdzę: Póki co jeżdzę astrą w benzynie. Niedługo Sportage

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: jankos » 31 maja 2022, 10:06

Pytanie poboczne. Czy w nowym aucie możliwe jest ubywanie oleju? Czy raczej takie rzeczy jeśli już występują na dotarciu? Czy może w ogóle nowe auta mają obecnie zaznaczone, że może ubywać x litrów na y kilometrów?
Spotkałem się z opinią zdziwionego posiadacza nowego Sportage i zacząłem sam się zastanawiać :)

Awatar użytkownika
akos
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 23 gru 2012, 00:08
Czym jeżdzę: KIA Sportage 4WD HEV 1,6 T-GDi 230KM GT Line 6AT
Lokalizacja: Poznań

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: akos » 31 maja 2022, 16:10

Możliwe pewnie jest. Ale użytkuję już drugi samochód KIA Sportage, wcześniej III, teraz IV i ani w jednym ani drugim nie ubywało mi nic pomiędzy wymianami oleju. Mam nadzieję, że w V będzie tak samo :oki:

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: kjs62 » 02 cze 2022, 11:24

jankos pisze: Czy w nowym aucie możliwe jest ubywanie oleju?

Możliwe jest ale raczej niemile widziane.
Moja dwójka do dziś oleju nie pije od wymiany do wymiany stan oleju bez zmian a były chwile, że go produkowała i musiałem odsysać.. :evil: (dzięki bublowi dpf)

paul997
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: paul997 » 16 cze 2022, 18:05

Mam do Was pytanie dotyczące opon w Sportku V. Miałem okazję jeździć na 235...R19 i było bardzo fajnie. Nie tak, jak w XCeedzie, ale nieźle. Zajrzałem w internetach, że na tych kołach test łosia zdał śpiewająco. I teraz pytanie, nie miałem możliwości pojeździć na 215...R17. Jak to jeździ? Trochę się obawiam, że byłyby za wąskie i za wysokie. Nawet w IV mamy szerokość 225 w 17.
Chciałem wymienić Sportka IV na coś fajniej jeźdżącego, ale XCeed i Proceed będzie jednak dla nas trochę za mały.

I drugie pytanie, bo przy pierwszym podejściu M zaszokowało mnie negatywnie, ale powoli zaczynam o tej wersji myśleć. Czy boczki drzwi różnią się tylko kolorem dekoru przy klamce oraz brakiem miękkiego podłokietnika? Jeżeli tak, to tak sobie myślę, że można by coś tam pod łokieć wykombinować.

dario37
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 13 lut 2022, 07:24
Czym jeżdzę: Seat Ateca 1.4 tsi dsg Xcellence

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: dario37 » 17 cze 2022, 06:45

Jeśli chodzi o pytanie nr 2.Plastik, którym wyłożony jest boczek w M -ce jest twardy. U mnie w BL jest miękki.

paul997
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: paul997 » 17 cze 2022, 21:45

Dziękuję, to muszę się przyjrzeć. Dzisiaj macałem swoją czwórkę i górny plastik miękki na drzwiach, a boki wyłożone miękką ekoskórą.
Tylko, że mam teraz problem. Jak nie byłem zwolennikiem piąteczki, tak się przejechałem i nadal bez szału, a dzisiaj wsiadłem w swoją czwórkę i zrobiła się jakaś taka z dnia na dzień przestarzała. Chyba należy pogratulować szpecom od rozwoju produktu, bo ja jestem słabo podatny na takie zagrywki, a tutaj im się udało. Czwórka wygląda staro :).

daro_m
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 19 lut 2022, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 MHEV 180KM 7DCT FWD Business Line

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: daro_m » 11 sie 2022, 18:18

Irytują mnie plastiki w dolnych częściach drzwi zwłaszcza tylnych ponieważ rysują się niemal jak piano black od samego patrzenia. Tak samo tunel środkowy i reszta plastik fantastic z tyłu. Trzeba naprawdę uważać co i jak robi się na tylnej kanapie.
Tym czasem Sportydż zalicza "Osiedlowe żniwa 2022" :hehe2: 8-) :hmm:
Załączniki
IMG_20220811_180146_edit_447690989756165.jpg


Wróć do „MODEL SPORTAGE V OD 2021 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap