Kia Sportage 5

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2021
Borys
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2022, 19:05
Czym jeżdzę: W planach Kia Sportage

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Borys » 17 sty 2022, 18:49

To ja może dopytam-to na grupę zawodowa czy na „czysto”?

Gratuluje zakupu.

riczi83
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 30 mar 2021, 12:55
Czym jeżdzę: 1.6 GDI BLACK EDITION Biała Perła
Lokalizacja: Turek

Re: Kia Sportage 5

Postautor: riczi83 » 17 sty 2022, 18:49

Ale ten rabat to jeśli nie podlegasz pod któraś grupę rabatowa czy to dot. wolnych zawodów, flot itp.

mlody37
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 gru 2021, 13:10
Czym jeżdzę: Niczym

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mlody37 » 17 sty 2022, 18:51

Ja dostałem na grupę zawodowa

mgr
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:35
Czym jeżdzę: jeszcze brak

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mgr » 17 sty 2022, 21:28

Karbulot pisze:A z samochodami różnie może być. Zobacz co się dzieje z Chinami i USA, jak napinają się na Taiwan. Żeby się nie okazało, że w pewnym momencie samochody nie będą tak szybko dostępne, albo czas się wydłuży na czekanie. Problem z częściami i elektronika do samochodów, pandemia... 4 miechy to się czeka, jak się robi własną konfigurację. Ale IMO czekanie tylko dla wersji rocznika, to dla mnie trochę ryzyko. Ja bym brał z salonu.


Idąc tym tropem to lepiej było brać KS IV bo w razie problemów jest większa szansa dorwania części, w tym takich ze szrotu czy zwyczajnie zamiennika, niż w dopiero co wchodzących na rynek autach ;)

Zgodnie z tym co piszą na forach różnych marek zdarzają się sytuacje gdzie właściciele czekają po kilka miesięcy na części i naprawę w ramach ASO.

Ja wiem, że jest gwarancja, ale czy w razie potrzeby dadzą auto zastępcze tego samego standardu i w dodatku na kilka tygodni? Nie znam warunków gwarancji i assitance.
Ponownie głośno się zastanawiam i po prostu uważam, że trzeba brać pod uwagę wszystkie scenariusze, co by potem nie lamentować ;)

Sam może w końcu skuszę się na Sportage lub Tucsona N Line... Kto wie. Na razie czekam na pierwsze opinie użytkowników, po kilku miesiącach użytkowania, a nie setną prezentację koloru, ekranu, czy wzoru felg ;)

erns
Uzależniony
Posty: 281
Rejestracja: 26 lis 2016, 16:12
Czym jeżdzę: VW Tiguan FL R-Line 1.5 TSI DSG7
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Sportage 5

Postautor: erns » 17 sty 2022, 21:59

Co do nowego Tucsona to jakieś tam problemy występują ale na razie tragedii nie ma :?
https://hyundaitucson.info/akcje-serwis ... n-nx4.html
Sportage wersja L :galy:
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sport ... llery-open
http://www.carserwis.pl/cars/kia-sporta ... owy-model/
Mamy obecnie wysyp różnych wersji dostępnych od ręki ale wyłącznie z manualną skrzynią biegów ;)
https://www.otomoto.pl/osobowe/nowe/kia ... ice%3Adesc

mgr
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:35
Czym jeżdzę: jeszcze brak

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mgr » 18 sty 2022, 16:53

Na forum Tucsona wyczytałem dzisiaj, że (zgodnie z info od jednego z dealerów) "obecnie przyjeżdżają automaty zamawiane w IV i V 2021", a u jednej z osób odbiór HEV zamawianej w czerwcu 2021 przesunięty został na koniec marca 2022...
Czyżby KIA miała priorytetowy dostęp do części skoro obiecują tak "krótkie" terminy? :D

Swoją drogą, wyspecjalizowałem się w rozpatrywaniu pesymistycznych wariantów :P i tak się zastanawiam po jakim czasie na ekranach w nowej wersji pojawią się wypalenia :) W każdym moim telefonie po 2-3 latach były zauważalne :) A na to gwarancja nie 7, a 3 lata.

mlody37
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 gru 2021, 13:10
Czym jeżdzę: Niczym

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mlody37 » 18 sty 2022, 17:28

Wczoraj zamówiona wersja L w manualu, termin odbioru na 23.IV.2022. czyli około 3 miesiące, spodziewałem się dłużej.
Dealer mówił że w niecałe ponad tygodnia sprzedali ponad 20 sztuk. Na tą chwilę nie ma dominującej wersji w sprzedaży. Z każdej wersji sprzedane po kilka sztuk.

mgr
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:35
Czym jeżdzę: jeszcze brak

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mgr » 18 sty 2022, 17:49

mlody37 pisze:Wczoraj zamówiona wersja L w manualu, termin odbioru na 23.IV.2022. czyli około 3 miesiące, spodziewałem się dłużej.


Podobno w przypadku Tucsona problem jest z dostępnością części do automatów i hybryd.

Awatar użytkownika
blackraven
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 30 gru 2021, 19:41
Czym jeżdzę: Suzuki Swift
Kia Sportage HEV Gt-Line
Super Soco Cux

Re: Kia Sportage 5

Postautor: blackraven » 18 sty 2022, 20:43


Awatar użytkownika
blackraven
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 30 gru 2021, 19:41
Czym jeżdzę: Suzuki Swift
Kia Sportage HEV Gt-Line
Super Soco Cux

Re: Kia Sportage 5

Postautor: blackraven » 18 sty 2022, 20:56


Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mariushg » 19 sty 2022, 09:40

mgr pisze:..tak się zastanawiam po jakim czasie na ekranach w nowej wersji pojawią się wypalenia. W każdym moim telefonie po 2-3 latach były zauważalne .

To nie wiem jakich telefonów i jak używasz, ale ja w 6-letnim S6 i 3-letnim S9 nie widzę żadnych wypaleń. A ekrany LCD w autach raczej są zwykłe, a nie OLED, więc tym bardziej nie powinno nic się stać. W Sportage IV też chyba nikt się nie skarżył na wypalenia.

mgr
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:35
Czym jeżdzę: jeszcze brak

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mgr » 19 sty 2022, 10:33

Dzięki. Dobrze wiedzieć, że nie ma co zaprzątać sobie tym głowy :)

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mariushg » 19 sty 2022, 11:06

blackraven pisze:Polski przegląd wersji L


Takiego efektu się obawiam przy tych dużych wyświetlaczach. Cała nadzieja, że z miejsca kierowcy tak nie będzie widać :|
Załączniki
pulpit.jpg

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Kia Sportage 5

Postautor: KrzysiekG » 19 sty 2022, 11:13

Miałem okazję jeździć już kilkoma samochodami z cyfrowymi zegarami (również kia, ostatnio ev6 ). Nigdy nie miałem żadnego problemu z czytelnością zegarów, bez względu na warunki oświetleniowe. Dajmy już spokój tym obawom.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Karbulot » 19 sty 2022, 13:48

Obejrzałem ten film:
https://www.youtube.com/watch?v=kdBEXu0EAu0

Powiem szczerze, słabo. Koleś pieje z zachwytu nad wersją M, że taka fajna, nie do rozróżnienia itd. A tymczasem dla mnie totalny przeciętniak. Jak wjechał z tym mocnym reflektorem okazało się, że ten plastik w miejscach pianoblacku w wyższych wersjach jest bez żadnej faktury, zupełnie gładki i chyba podrzędnego wytłoczenia. Przyjrzyjcie się, jak wygląda ten dookoła radia. Fotele też z tapicerki o nieciekawym wzorze. Słowo daję, jak jakiś wieśwagen polo z lat 90-tych. Zegary w bida edyszyn tragiczne nie są, na pewno wolałbym takie niż swoje analogi w KS IV. Natomiast przyznam innym, że panel klimy jest ciekawszy od tego z topowej wersji. To się z gościem zgadzam, fizyczne przyciski odchodzą to lamusa i zaczynają być luksusem. Szkoda, bo dotykowych nie lubię.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

erns
Uzależniony
Posty: 281
Rejestracja: 26 lis 2016, 16:12
Czym jeżdzę: VW Tiguan FL R-Line 1.5 TSI DSG7
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Sportage 5

Postautor: erns » 19 sty 2022, 14:29

KrzysiekG pisze:Nigdy nie miałem żadnego problemu z czytelnością zegarów, bez względu na warunki oświetleniowe.

Dokładnie jest tak jak napisałeś Kolego ;) Czytelność cyfrowych zegarów w różnych markach jest fenomenalna nie mówiąc o funkcjonalności całego infotainment w codziennym użytkowaniu 8-) To jakby porównywać starą Nokię z przyciskami do dotykowego Smartfona :?
Nie ma o czym gadać :)

erns
Uzależniony
Posty: 281
Rejestracja: 26 lis 2016, 16:12
Czym jeżdzę: VW Tiguan FL R-Line 1.5 TSI DSG7
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Sportage 5

Postautor: erns » 19 sty 2022, 16:10

Karbulot pisze:Zegary w bida edyszyn tragiczne nie są, na pewno wolałbym takie niż swoje analogi w KS IV.

Ja też myślałem że będzie dużo gorzej :?
Te zegary w M są naprawdę ok ;)
https://youtu.be/1ZvSmHDPjAU?t=47

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Karbulot » 19 sty 2022, 19:02

Swoją drogą nie bardzo rozumiem sens robienia wyświetlaczy "lepszych" i gorszych". Przecież wyświetlacze to LCD. Chyba że chcą podkreślić różnicę. Tak jak było z procesorami. Kupowałeś Durona, który był Athlonem, zmostkowałeś dwie ścieżki i miałeś Athlona w cenie Durona. Ja rozumiem, jak kupuję cos gorszego, bo jego produkcja jest tańsza. Ale produkcja obu wyświetlaczy jest chyba taka sama, to są te same panele. Tylko na jednym jest lepszy program, a na drugim okrojony.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

mlody37
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 gru 2021, 13:10
Czym jeżdzę: Niczym

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mlody37 » 19 sty 2022, 19:17

Gdyby w wszystkich wersjach było to samo, to jak jako producent samochodu zachęciłbyś do wydania dużo większej kwoty na wyższe modele? Tak ludzie kupują wyższa wersję nie tylko ze względu na funkcje ale też że względu na wygląd.

Awatar użytkownika
blackraven
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 30 gru 2021, 19:41
Czym jeżdzę: Suzuki Swift
Kia Sportage HEV Gt-Line
Super Soco Cux

Re: Kia Sportage 5

Postautor: blackraven » 19 sty 2022, 19:25

Przyśpieszenie lepsze niż katalogowo, 230km Hev
https://www.youtube.com/watch?v=vNcZoTADCUU

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Rox » 19 sty 2022, 19:46

Karbulot pisze:Ale produkcja obu wyświetlaczy jest chyba taka sama, to są te same panele. Tylko na jednym jest lepszy program, a na drugim okrojony.

No nie do końca. M ma wyświetlacz segmentowy, coś jak zegarek Casio z lat dziewięćdziesiątych, albo taki na kuchence mikrofalowej. L to już pełna matryca jak w ekranie TV czy laptopa.


Wróć do „MODEL SPORTAGE V OD 2021 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap