Kia Sportage 5

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2021
MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 510
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Kia Sportage 5

Postautor: MAJKI4MOZA » 08 gru 2021, 13:26


Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1516
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Kia Sportage 5

Postautor: automaciek » 08 gru 2021, 13:44

Ja się z tymi stawkami zgadzam, są taakie "zachodnioeuropejskie", tylko dlaczego zarabiam po polsku, i tego rząd jakoś nie zmienia (i z tym się już nie zgadzam). I jeszcze zabiera, by dać swojemu elektoratowi. A wracając do tematu, osobiście również zero mandatów, mimo sporego stada koników pod maską, chyba ten wiek

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mariushg » 08 gru 2021, 14:24

Już 10 lat temu, jak w Dubaju przekraczałeś prędkość, to auto dawało sygnał dźwiękowy, coś w stylu niezapiętych pasów. Auto musiało to mieć zainstalowane i nie dało się tego wyłączyć. Tak więc po autostradzie 120 i koniec, bo długo nie dało się jechać z takim brzdąkaniem.

c44
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 12 cze 2012, 14:37
Czym jeżdzę: BMW 2 Gran Coupe 220i Xdrive MSport

Re: Kia Sportage 5

Postautor: c44 » 08 gru 2021, 15:27

Rox pisze:Btw w moim Sportku nic nie trzeszczy. Było zgłosić na gwarancji.

Zgłoszone było od razu po zakupie auta, przez pięć lat pałowałem się z reklamacją od serwisu po KMP i mieli mnie w d..pie, więc podziękowałem.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1516
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Kia Sportage 5

Postautor: automaciek » 08 gru 2021, 16:47

Może byłeś zbyt "awanturujący się"
Jako ciekawostkę macie zdjecia komory silnika Kia z silnikiem 1.4 T-gdi, i Nissan'a chyba J11 z silnikiem 1.3 T-gdi (chyba kundel mercedesa z reno). Co sądzicie, bo wg mnie jednemu z nich tyle brakuje gratów, że nie powinien pracować ObrazekObrazek

Koronator1
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 09 lut 2018, 16:57
Czym jeżdzę: Sportage T-GDI

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Koronator1 » 08 gru 2021, 17:30

Czestek1 pisze:Lepiej mieć 3 lata i pewność, że czeka nas tylko eksploatacyjna wymiana, niż 7 i bujanie się z od Annasza do Kajfasza.

Otóż to.

Koronator1
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 09 lut 2018, 16:57
Czym jeżdzę: Sportage T-GDI

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Koronator1 » 08 gru 2021, 20:21

Mam porównanie z toyotą. Serwis w ch.. drogi ale nigdy nie zostałem olany tak jak w Kia. Nikt mnie nie traktował jak dziwaka który szuka dziury w całym. W Kia zostałem sam z problemem. W cudowny sposób zostałem spławiony. Wolę używaną Toyote od nowej Kia bo wiem że jeżeli Toyota była serwisowana to wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Niech sobie w środek dupy wsadzi sobie tę niby-gwarancję kia

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Kia Sportage 5

Postautor: diselboy » 08 gru 2021, 20:35

takie "cuś" miałem w Stilo i Alfie, jedyna różnica , że można było sobie ustawić prędkość przy której bimbało i bimbało tylko przez moment gdy się przekroczyło zadana prędkość. Później tylko świecił się wykrzyknik na zegarach, nie powiem było to przydatne, szczególnie moja małżonka o ciężkiej nodze to sobie chwaliła, ja już nie.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 749
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Sportage 5

Postautor: gisio » 08 gru 2021, 20:55

Czestek1 – z gwarancją jest jak z ubezpieczeniem dopóki nic się nie dzieje to po co za nie płacić ale jak się coś stanie dopiero człowiek rozumie jaki był głupi. Dwa, trzy lata zlecą jak z bicza strzelił i zostajesz ze swoimi problemami sam np. taką drobnostką jak chromowana listwa tylnego zderzaka w jednym z wątków. Na forum Toyoty padło by pytanie jak ją wymienić we własnym zakresie (bo gwarancji niet) a Ty szyderczo raczysz wyśmiewać 7-mio letnią gwarancję Kia.

Wiedz, że nie ma idealnych aut, sprzętu AGD, maszyn takich czy siakich … i obecnie nie ma znaczenia jakiej marki na nich jest przyklejony znaczek (producenci podzespołów są Ci sami).

Koronator1 – zapomniałeś dodać, że niezależny warsztat też sobie nie poradził z hamulcami w Twoim aucie no ale przecież to już nie ich wina.

Nikt nikogo tutaj na siłę nie trzyma przy marce Kia przecież jest tylu innych producentów aut więc jest w czym wybierać.
Pozdrawiam: gisio
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
akos
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 23 gru 2012, 00:08
Czym jeżdzę: KIA Sportage 4WD HEV 1,6 T-GDi 230KM GT Line 6AT
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Sportage 5

Postautor: akos » 08 gru 2021, 21:14

Ja mam serwis marzeń. Jeżdżę już drugim Sportkiem i robią wszystko żebym był zadowolony. Złego słowa nie powiem. Pachnie może kryptoreklamą, ale ujawnię: serwis KIA Marvel, Poznań, ul. Obornicka.
Planuję pojeździć trzecim Sportkiem z kolei... :kierownik: :D

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 675
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Tom16v » 08 gru 2021, 22:03

Panowie bo temat schodzi na azory czyli psy to nie jest temat o KSV bez urazy ale nawet mercedes za milion ma mega problem . Każdy z nas jest dorosły i niech odpowiada za swoje podejmowane decyzję czy chce mieć gwarancję czy ja olać. Sorry za wywód [hihihi]

erns
Uzależniony
Posty: 281
Rejestracja: 26 lis 2016, 16:12
Czym jeżdzę: VW Tiguan FL R-Line 1.5 TSI DSG7
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Sportage 5

Postautor: erns » 08 gru 2021, 22:08

Wracając do wątku to z tego testu wynika ,że przy 150 km/h w Sportku jest dość głośno :?
https://youtu.be/KD8Tu7w03h4?t=2611

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 407
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Czestek1 » 09 gru 2021, 03:15

Ale w IV też jest głośno przy takich prędkościach, wysokość, opony, cieńsze szyby i poszycia karoserii, uszczelki... Wszystko na to wpływa. Redukcja masy odbija się w takich kwestiach.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Karbulot » 09 gru 2021, 23:37

MAJKI4MOZA pisze:Za chwilę KS V gen. i KS VI gen. będą miały "uroczą" funkcjonalność...
https://motoryzacja.interia.pl/samochod ... Id,5690456

Zaraz, u mnie juz jest coś takiego. Druga funkcja na klawiszy tempomatu, mogę ustawić maksymalna prędkość (np 50 w mieście) i nie przekroczę jej, nawet jak dam gaz do dechy.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Kia Sportage 5

Postautor: KrzysiekG » 09 gru 2021, 23:56

Źle testowałeś.
Ta funkcja to jest speed limiter i stosowana jest u różnych producentów od lat.
I jak najbardziej - wdepnięcie do dechy spowoduje zignorowanie ustawionego limitu, to kwestia bezpieczeństwa.

mgr
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:35
Czym jeżdzę: jeszcze brak

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mgr » 11 gru 2021, 00:49

Kia niby zaprezentowała cenniki, ale to że pokazują wszędzie tylko GT-Line to dno dna. To tak jakby ojciec pozwalał wychodzić na dwór tylko najładniejszej z 4 córek ;) Zareagowali dopiero na posty na FB jak ludzie zaczęli im wrzucać ekrany wersji jeszcze gorszych, których w Europie nie będzie. Wykończenie drzwi itp. nadal pozostaje sobie tylko wyobrazić. Sorry, w katalogu jest miniaturka z tapicerką ;)
A Ci dystrybutorzy co wystawiają nagminnie ogłoszenia na Otomoto, wersje M ze zdjęciami GT-Line, to powinni srogo za to zabulić...
Ot, taka refleksja mnie naszła ;)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1516
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Kia Sportage 5

Postautor: automaciek » 11 gru 2021, 07:32

A to się kolega zbudził, widziałeś u jakiegokolwiek producenta w materiałach reklamowych najtańszą wersję (i malym druczkiem, że "to auto może wyglądać lepiej, po zakupieniu opcji")? Nawet Duster w reklamie wygląda na premium za miliony monet

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Rox » 11 gru 2021, 09:01

mgr pisze:A Ci dystrybutorzy co wystawiają nagminnie ogłoszenia na Otomoto, wersje M ze zdjęciami GT-Line, to powinni srogo za to zabulić...

Ale w czym jest problem? Kupujesz auto przez Otomoto z dostawą do paczkomatu? Czy przez telezakupy Mango Gdynia?
A co ma producent pokazać w materiałach reklamowych, to co ma najlepsze czy to co ma najgorsze? Czy wykupić więcej czasu antenowego, albo rozkładówkę w playboyu, żeby pokazać różnice między dostępnymi wersjami? Od tego są katalogi, konfiguratory czy wreszcie salony.

I choć ze zdjęć przód KS5 mi się nie podoba a malutkie plastikowe radyjko mnie mierzi, to jestem w stanie zrozumieć, że navi 12" swoje kosztuje (to nie androidowe radyjko z aliexpress za 500zł) i nie każdemu jest potrzebne. Ba, nie każdy nawet zwraca na takie detale uwagę. I producent taką wersję też ma w ofercie. Bez obawy, sprzeda się. Kowalski kupi. A Sebek Cebula będzie mędził, że nie dali mu full opcji za połowę ceny. Taka prawda :)

erns
Uzależniony
Posty: 281
Rejestracja: 26 lis 2016, 16:12
Czym jeżdzę: VW Tiguan FL R-Line 1.5 TSI DSG7
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Sportage 5

Postautor: erns » 11 gru 2021, 09:02

mgr pisze:Kia niby zaprezentowała cenniki, ale to że pokazują wszędzie tylko GT-Line to dno dna.Wykończenie drzwi itp. nadal pozostaje sobie tylko wyobrazić. Sorry, w katalogu jest miniaturka z tapicerką ;)

"Judyta nie dramatyzuj" ;)
Już aż tak nie przesadzajmy, że pomiędzy GT-Line a niższą wersją będzie aż taka przepaść w wyglądzie i jakości wnętrza :?
Tutaj masz nie GT-Line :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=081HCX0Ifos

Kilka postów wyżej już o tym wspominałem.
Tak będzie pewnie wyglądać europejska wersja M 8-)

https://youtu.be/uv0ZQ-MuBZM?t=125

Moim zdaniem jest naprawdę ok ;)

Przy okazji zamieszczam trochę materiałów reklamowych :)
Załączniki
1.png
2.png
3.png
4.png

mgr
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:35
Czym jeżdzę: jeszcze brak

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mgr » 11 gru 2021, 10:18

Faktycznie, trochę przesadziłem ;) To pewnie ze zniecierpliwienia bo teraz nawet jak coś chcesz kupić to tego nie ma, albo trzeba czekać X miesięcy. Przepraszam koleżeństwo i czekam cierpliwie aż zobaczę na żywo :)

erns
Uzależniony
Posty: 281
Rejestracja: 26 lis 2016, 16:12
Czym jeżdzę: VW Tiguan FL R-Line 1.5 TSI DSG7
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Sportage 5

Postautor: erns » 11 gru 2021, 14:36

mgr pisze:Faktycznie, trochę przesadziłem. Przepraszam koleżeństwo i czekam cierpliwie aż zobaczę na żywo :)

Nie ma za co przepraszać Kolego ;)
Pierwsze auta mają być w salonach Kia na dniach także już niedługo będzie można oblukać sobie wszystko co i jak
a dla zainteresowanych będą jazdy testowe :)

Wracając jeszcze do konkurencji to czekam niecierpliwie na cennik nowej Skody Karoq ,która właśnie przeszła FL 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=SPo9DnuowRQ

Ogólnie robi się ciekawie w tym segmencie bo wybór jest naprawdę spory ;)
Szkoda, że ceny jednak mocno wariują :roll:
Mnie cenowo najbliżej obecnie do VW T-Cross ;)
Miałem go ostatnio na weekend w wypasionej wersji Style 1.0 TSI 110KM DSG7
https://cenniki.volkswagen.pl/T-Cross-R ... ss-cenniki
Do miasta i nie tylko rewelacja a spalanie silnika R3 miodzio 8-)
Ostatnio zmieniony 11 gru 2021, 17:34 przez erns, łącznie zmieniany 2 razy.


Wróć do „MODEL SPORTAGE V OD 2021 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap