Kia Sportage 5

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2021
Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Czestek1 » 27 lis 2021, 21:26

Pytanie czy to Zawieszenie elektroniczne to będzie tylko placebo jak w Sorento. :przebacz:
Jak liczę to teraz, za to wyposażenie co mam w 4 musiałbym :paw: jakieś 150tys ( biznes line +dach+ lakier +premium) a czwórka faktura za 120. Skok o 3 dychy makabra i to w benzynie, a mam klekota!
Tak jak czekałem na premierę tak się rozczarowałem, jak po randce w ciemno.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Fenim
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2019, 15:30
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 GDI, L+BUSINESS LINE PLUS 2019
Lokalizacja: Gizycko

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Fenim » 27 lis 2021, 22:57

No nic, zobaczymy w realu jak to ogólnie wygląda :)

Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Arturecki » 28 lis 2021, 02:39

Dywagując dalej....jak co niektórzy szanowani Panowie zauważyli.. dobrze to już było. Można byli wyciągnąć dużo wniosków po premierze Tucsona...i teraz stało się to faktem...jak pisałem wcześniej za tą cenę można uderzyć w inną markę..

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Sportage 5

Postautor: gisio » 28 lis 2021, 13:24

Cóż ceny są jakie są, jedni kupią Kia inni przejdą do konkurencji ale ta również podniesie ceny w przyszłym roku.

Zastanawialiście się dlaczego w drugim półroczu 2021 nagle w salonach zaczęło brakować samochodów a czas na realizację zamówienia wydłużył się do nawet roku? Jednym z powodów jest oczywiście brak półprzewodników do produkcji elektroniki ale dla nas użytkowników większe negatywne skutki miały normy emisji spalin. Wyśrubowane normy emisji spalin przekładają się na wzrost cen aut ponieważ producent za każdy 1gram CO2 ponad dopuszczalne 95 gram musi zapłacić karę w wysokości 95 €.

Więc policzmy to na przykładzie Sportage 1.6 T-GDI 150 KM -> emisja CO2 to 150 gram

(150 -95) x 95 € = 5.225 € x kurs 4,7 = 24.557,5 PLN

Tyle w teorii producent musi doliczyć do ceny auta by wyjść na „swoje”. W teorii ponieważ liczy się średnia dla całej rocznej produkcji danej marki i np. takie elektryki mają zerową emisję. W PL udział aut elektrycznych w sprzedaży to jakieś 0,06% (dane z pierwszego półrocza 2021).

Niestety przepisy i normy ustalają ludzie, którzy nie mają pojęcia o technologiach a my zwykli zjadacze chleba musimy za to zapłacić.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kia Sportage 5

Postautor: puder12 » 28 lis 2021, 16:28

gisio pisze:Niestety przepisy i normy ustalają ludzie, którzy nie mają pojęcia o technologiach a my zwykli zjadacze chleba musimy za to zapłacić.

Ciekawe ile to jeszcze potrwa zanim wszystko jeb...nie.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Kia Sportage 5

Postautor: diselboy » 28 lis 2021, 18:42

Bardzo długo, ludzi tak stumaniono, że trochę potrwa nim "rozum ze smartfona" zastąpią swoim własnym.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Czestek1 » 28 lis 2021, 19:01

Kto i dlaczego usuwa posty?! :klutnia3:
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Kia Sportage 5

Postautor: diselboy » 28 lis 2021, 20:39

moderator [angry] , szczególnie wtedy gdy "cytaty" są niezgodne z regulaminem :killer:
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 675
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Tom16v » 29 lis 2021, 19:10

Gisio mam pytanie czy ten kolor mechanical bronz jest taki sam jak na KSIV metal bronz bo nie mogę go nigdzie zobaczyc może coś wiesz na ten temat

ASX_
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 01 lis 2021, 13:11
Czym jeżdzę: QL 1.6GDI M

Re: Kia Sportage 5

Postautor: ASX_ » 29 lis 2021, 21:44

Czestek1 pisze:... i tam nic nie ma! Blacha, plastikowy panel i boczek,

Ale ja miałem to samo w Mistubishi ASX ! Japończyk made in japan a odgłos zamykanych drzwi jak klapy w dostawczaku. Blacha jak z puszki od piwa.

clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Re: Kia Sportage 5

Postautor: clay » 29 lis 2021, 22:35

gisio pisze:Cóż ceny są jakie są, jedni kupią Kia inni przejdą do konkurencji ale ta również podniesie ceny w przyszłym roku.

Wiadomo że koreańczycy tak jak kiedyś japończycy będą dążyć do (co najmniej) zrównania jakości produktu i cen na rynku. Kia chyba właśnie ta jakość osiągnęła, a cena zbliżona do aut europejskich ma to potwierdzić. Teraz trzeba pomału patrzeć już na auta chińskie jeśli chce się mieć tanio i dobrze. Pamiętam jak mnie bawiły te obłe i łukowate kształty np Hyundaia Elantry czy Accenta :hihi:

Teraz podoba mi się u Kii i Hyundaia to, że mają odwagę wypuścić auta odważnie stylizowane, jak nowy Sportek (Tucson też odważnie wkomponował Ledy w grill), a nie zachowawcze jak Europejczycy, gdzie trochę dadzą lampy po skosie, większe grile i już niby nowość, elegancja i futurystyka. Ergo: Azja ma lepsze pomysły na nowe przedstawienie auta.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Karbulot » 30 lis 2021, 00:57

A ja mam cichą nadzieję, że okaże się słaba i droga. Żeby człowiekowi nie było żal, że kupił czwórkę na 2 miesiące przed wycofaniem z produkcji.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Re: Kia Sportage 5

Postautor: clay » 30 lis 2021, 08:16

No cóż, ja jeszcze zamówionej IV nie uzytkuje, ale chyba(?) :) się z niej cieszę. Cały czas ładnie wygląda, i nie będę musiał polegać na wielkim tablecie do sterowania wszystkiego, który pieron wie ile wytrzyma, a jak padnie to całe auto uziemione. Knefle mają zalety i nie wyglądają źle :D

Grappler
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 30 sie 2020, 14:38
Czym jeżdzę: Astra, Hyundai I30

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Grappler » 30 lis 2021, 10:56

Wersja M w automacie za bagatela tylko 120 tys (z lakierem) bez SMARTA a ze SMARTEM ok.125 tys [rotfl1] [rotfl1] [rotfl1] [rotfl1] [rotfl1] :paw2:

Wersja L ma identyczny kokpit ale to juz w automacie tylko .....135 tys (z lakierem) [zdziwiony]

Obrazek

mnie to przypomina

Obrazek

mgr
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:35
Czym jeżdzę: jeszcze brak

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mgr » 30 lis 2021, 11:35

Grappler pisze:Wersja L ma identyczny kokpit ale to juz w automacie tylko .....135 tys (z lakierem)


Wersja L będzie miała ekran po lewej, jak w wersji M ale multimedia i sterowanie klimą już takie jak w BL i GT-Line... Jest o tym mowa w katalogu.

Edit: co nie zmienia faktu, że chyba większość osób jest zawiedziona tym co zaprezentowali (wyposażenie vs. cennik). Kiedyś łatwiej (taniej) było o fajną wersję, a teraz to jakiś kosmos (chociażby połączenie AWD i automatu - poprzednia min. 117 tys., obecna min. 145 tys.).

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Kia Sportage 5

Postautor: MAJKI4MOZA » 30 lis 2021, 12:53

(lekko sarkastycznie) A po co mają dawać niższe ceny, jeśli i tak jest za mało samochodów dostępnych na rynku a popyt ogromny?
W dodatku to nowy model, entuzjaści chętnie płacą więcej za to, że mogą się pokazać w nowym modelu jako pierwsi. No to dodatkowy argument by początkowe ceny były wysokie.
Po trzecie - konkurencja patrzy i też ustawi swoje cenniki wysoko. Taka nieformalna umowa producentów by dźwignąć w górę zyskowność produkcji samochodów.

Każdy zagłosuje swoimi pieniędzmi. Być może to szansa dla producentów chińskich samochodów i replik samochodów ;) A jak za 10-15 lat chińskie samochody będą świetne, to zgadnijcie co z cennikami zrobią Chińczycy :D

To jest biznes. Robienie kasy. Maksymalizacja zysku przy możliwie niskim nakładzie pracy. Dlaczego dziwi Was coś, to jest masowym zachowaniem też ludzi jako pracowników?

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 675
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Tom16v » 30 lis 2021, 14:17

Ten kokpit to projektował chyba jednooki Koreańczyk takiego syfu niechcial bym za darmo a tymbardziej płacić za to.
Nie da się patrzeć na to dramat
Ostatnio zmieniony 30 lis 2021, 16:27 przez Tom16v, łącznie zmieniany 1 raz.

mgr
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:35
Czym jeżdzę: jeszcze brak

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mgr » 30 lis 2021, 14:34

MAJKI4MOZA pisze:(lekko sarkastycznie) A po co mają dawać niższe ceny, jeśli i tak jest za mało samochodów dostępnych na rynku a popyt ogromny?

Naturalnie, ale nie o to tu chodzi. Nikt nikomu nie broni ustalać cen wg własnego uznania. Chodzi o to, że MOGĄ stracić potencjalnych nabywców (ewentualnie zyskać nowych, kto wie). Ktoś to sobie musiał rozplanować i teraz powstaje pytanie, czy oby nie obudzą się z przysłowiową ręką w nocniku. Nastroje na rodzimych forach czy na FB Kia są raczej kiepskie, ale tutaj też trzeba wziąć poprawkę na to ilu potencjalnych kupców jest wśród tych komentujących... Wiele osób pisze, że popłynęli z cenami, co nie znaczy że mieli kupić, ale teraz zmienili zdanie. Wszystko się okaże. Może ktoś będzie dalej jeździł starym autem, kupi inną markę lub używane. Pewnie wszystkie opcje po trochu, ale to nadal gdybanie-filozofowanie. Jak ktoś ma kupić to kupi. W Europie zachodniej raczej z cenami nie będą mieli problemów, ale analitykiem nie jestem i nie chce mi się szukać informacji jak Kia radzi sobie w poszczególnych krajach. Na razie (prawie) nikt na oczy samochodu nie widział, nie mówiąc o tych słabszych wersjach, także nie ma co się emocjonować. Wiadomo, że jak już chcesz kupić to są emocje i chciałoby się wszystko mieć od ręki. Przez te chore czasy niestety (oby chwilowo) tak nie jest. Zakup auta najlepiej zaplanować sobie na rok (w tym czekanie na odbiór), a budżet zwiększyć o 20-30% :) Dla mnie osobiście trudno uwierzyć, że branża dopuściła do takiej sytuacji. A co do kar za emisję coś słabo lobbowali w EU ;) Niby globalni potentaci, a tu taka niemoc ;)
Ps. Można by pewnie tak lać wodę dłuuugo...

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Kia Sportage 5

Postautor: automaciek » 30 lis 2021, 15:17

Zwróćcie też uwagę ile w tych samochodach przybywa systemów, lub robią się coraz bardziej zaawansowane. Tak jak pisał @Gisio - opłaty emisyjne, stałe łącze z internetem, z góry opłacone, radary dzikie węże. Wszystko to czego klienci oczekują, producent daje. A zapłacić za to trzeba. Z trzeciej strony moja wersja z L+BL kosztowała 125 czy 130 tysi, nowa L Hybrid będzie 150, mamy w standardzie aktywny tempomat, 230 kuca, ledy wszędzie i ogólny wypas bez skóry. Co prawda nie mam tyle, ale czy to aż taka różnica? Pewnie po roku cennik przekonfigurują i będzie przystępniej.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Kia Sportage 5

Postautor: MAJKI4MOZA » 30 lis 2021, 19:05

Zbiornik paliwa 52-54 litry... :( :/

Koronator1
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 09 lut 2018, 16:57
Czym jeżdzę: Sportage T-GDI

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Koronator1 » 30 lis 2021, 19:18

Niech się nauczą traktować klienta poważnie. Hamulce huczą, tarcze z tyłu ogień a Oni mi nadal wmawiają że mam zwidy i za każdym razem proponują czyszczenie hamulców. Banda ignorantów. Teraz nic tylko kupić nowe gówno z masą dodatkowych systemów i modlić się żeby nic się nie zepsuło bo nie potrafią tego nawet zdiagnozować - koła się kręcą burczy jest wszystko OK. Za tę cenę tylko Toyota lub Honda. Serwis drogi ale nigdy nie zostałem olany.
Moja przygoda z tą marką kończy się za rok.


Wróć do „MODEL SPORTAGE V OD 2021 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap