Subiektywna opinia o aucie

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2021
Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: gisio » 11 sie 2022, 19:58

Piękna maszyna i praktycznie bezawaryjna -> oczywiście piszę o Bizonie ze zdjęć zdaje się, że to model Z058?.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

daro_m
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 19 lut 2022, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 MHEV 180KM 7DCT FWD Business Line

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: daro_m » 12 sie 2022, 18:51

gisio pisze:... zdaje się, że to model Z058?.

Podobno Bizon Super Z056 ;)

Himek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2023, 19:09
Czym jeżdzę: Fiat Tipo

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: Himek » 21 sty 2023, 19:17

Zamierzam ,a raczej zamierzałem kupić Sportage 1,6 T-GDI,a powód z którego zrezygnowałem to problemy z filtrem gpf,czy ten problem nadal występuje?

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: jarmk » 21 sty 2023, 21:42

Himek pisze:...czy ten problem nadal występuje?

Jeśli dużo jeździsz po mieście, to występuje, u mnie średnio co 500 km.. nic narazie KIA z tym nie robi..

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: michal55yh » 22 sty 2023, 11:45

Pamiętam, jak w Stingerach był ten sam "problem". Przychodziła zima, pojawiała się kontrolka GPF. Z nadejściem wiosny, wyższe temperatury oraz wyższe prędkości przelotowe, zapominało się o GPF.

Jeżdżę na co dzień MAN TGM 18.320. Sytuacja jest identyczna, tj zimą DPF wypala mi się kilkukrotnie częściej aniżeli latem. Autoryzowany niemiecki serwis, gdy ma dopalić DPF, odstawia auto na parking, blokuje mu obroty na 2,5tys (zakres do max 3tys obr) i czeka aż się wypali.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

tutoslaw
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2023, 20:52
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV BL + AE2

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: tutoslaw » 19 maja 2023, 15:30

Czy ktoś z Was ma może sportage w kolorze Casa White?
Mam specyficzną sytuację, bo samochód kupuje mi firma - ja wybieram, wiąże się to z tym ,ze budżet jest bardzo restrykcyjny, tzn przyzwoity, ale nie do przekroczenia nawet o 1zł.
Skonfigurowałem sobie Business Line MHEV z pakietem Drive Wise Plus (AE2), chciałem biały, ale na Deluxe White nie wystarczyło, więc wziąłem Casa White. Czy ktoś z Was ma taki kolor, jak się prezentuje w porównaniu do perłowego? Na żywo niestety nie mam możliwości podjechać zobaczyć.

mcgawroni
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2023, 22:05
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 T-GDI MHEV M 2WD
Gadu Gadu: 456586

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: mcgawroni » 20 maja 2023, 22:09

Witajcie.
Jeszcze nie jestem użytkownikiem KIA Sportage, ale wszystko wskazuje na to, że trafi pod nasze strzechy. Wersja M ze skrzynią automatyczną, 2022. Czy macie jakieś sugestie, spostrzeżenia dotyczące użytkowania?
Co mnie zastanawia, to fakt, że jest ogromny wysyp tych samochodów z ub. rocznika. Samochody z przebiegiem 20-30 tys km. Czym to jest spowodowane? Masy jeździł rok i się rozmyśliły? Był jakiś wyjątkowy program finansowania?

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: michal55yh » 21 maja 2023, 09:19

mcgawroni pisze:Co mnie zastanawia, to fakt, że jest ogromny wysyp tych samochodów z ub. rocznika. Samochody z przebiegiem 20-30 tys km. Czym to jest spowodowane?


Auta testowe bądź zastępcze? Dealerzy muszą je regularnie wymieniać dlatego co jakiś czas jest więcej ofert.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Fazer
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2021, 01:06
Czym jeżdzę: KS4 T-GDI BE 7DCT FWD

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: Fazer » 23 maja 2023, 20:43

tutoslaw pisze:Czy ktoś z Was ma może sportage w kolorze Casa White?

Mam lakier Casa White, co prawda w KS IV ale przypuszczam że w "V" jest taki sam. Kwestia gustu, może się podobać, jest bardziej wyrazisty niż perła, śnieżnobiały, zimny, bardziej świecący. Perła jest bardziej stonowana, jakby przybrudzona, cieplejsza, bliżej jej do szarego. Udało mi się raz zrobić zdjęcie z autami w obydwu kolorach.
Załączniki
IMG_20220503_133148-2.jpg

tutoslaw
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2023, 20:52
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV BL + AE2

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: tutoslaw » 29 maja 2023, 20:16

Super, wielkie dzięki :)

Rdz
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 07 sie 2023, 17:14
Czym jeżdzę: 1.6 tgdi M

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: Rdz » 02 wrz 2023, 19:09

Witam,
Czy ktoś też uważa że dywanik kierowcy jest za krótki tzn. nie dochodzi do przedniej ściany pojazdu?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: automaciek » 02 wrz 2023, 20:57

Naprawdę, problem egzystencjonalny - jest za krótki

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: michal55yh » 02 wrz 2023, 21:21

Rdz pisze:dywanik kierowcy jest za krótki


Można kupić inny, dłuższy :shock:

automaciek pisze:Naprawdę, problem egzystencjonalny - jest za krótki


Niektórzy przez ten problem muszą się leczyć, fizycznie i psychicznie :haha1:
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

draxterix
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 05 lut 2024, 07:18
Czym jeżdzę: Kia sportage V

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: draxterix » 20 lut 2024, 08:05

To może i ja po 2 miesiącach użytkowania (przesiadka z opla astry)

Wady:
1. Czujnik deszczu działający w cały świat... Nie potrafię go zrozumieć. Raz działa, raz nie. Raz mam 2 krople i już ciach wycieraczki się uruchamiają a raz mam całą zawaloną szybę a wycieraczki ani drgną. (?!) Uprzedzę jednak - to nie tak że ten system nie działa. Działa. Jednak w astrze działał o niebo lepiej.
2. Panel sterowania szybami i lusterkiem w drzwiach przednich kierowca. Serio nie dało się lepiej tego zaprojektować? wystający trzpień do przełączania lusterko lewe/prawe przywołuje wspomnienia lat 40-tych. Brak jakiejkolwiek sygnalizacji włącznika blokady szyb tylnych gdzie aż sie prosi o LED informujący o włączeniu / wyłączeniu tej funkcji.
3. Wszędobylskie żarówki. Ja wiem że można wymienić - schowek, słonecznik, kabina ale koszty ledów są na tyle niskie że można by było je już jednak założyć. Kia szczyci się - wersja Biznes Line - ledowe reflektory tylne (nie no super) ale zwykłe żarówki do podświetlania tablicy rejestracyjnej? Serio? To samo - przeciwmgielne. I jak jeszcze te do tablicy rejestracyjnej można wymienić bo nie są po can-ie tak już przeciwmgielnych nie ruszysz. Wychodzi więc - przeciwmgielne przód LED, tył zwykłe żarówki - nie ma to jak spójność.
4. Android Auto/Apple Car po kablu w wersji z nawigacją. Serio? Pierwsze co zrobiłem to zamówiłem bezprzewodowy adapter. Naprawdę można było to zrobić inaczej.
5. GPF (mam Mhev benzyna 180km) po przebiegu 998km zapaliła się kontrolka GPF (auto miało wgrany najnowszy soft zabiegałem o to przy zakupie). Jednak przy takim przebiegu to naprawdę żart. Nie chcę pisać że konkurencja zrobiła to lepiej, nie chcę pisać że zrobiłem extra 80km by go wypalić drałując silnik więc tą całą ekologie można między bajki wsadzić. Napiszę jednak że nie powinno to tak działać.
6. Palcujący się ekran i piano black. Tak wiem piszą o tym wszyscy. Ja przykryłem konsole środkową nakładką bo mi jej szkoda a wiem że ją porysuje.
7. Brak możliwości regulacji głośności sygnalizacji kierunkowskazów (dla mnie są za cicho),
8. Brak możliwości zmiany kolorystyki ikon na panelu inforozrywki. Fajnie by było spiąć kolor ikon do kolorystki ambient. Wtedy to by było spójne i robiło robotę.
9. Brak podgrzewanej przedniej szyby - naprawdę że nie napisałem tego na początku to aż sam się sobie dziwie. Serio. KIA posłuchaj - Ja (i pewnie kilka innych osób) przy zakupie chętnie byśmy za to dopłacili. Nawet tyle byś na tym miała ekstra kasę. Ja wiem że w stanach dajecie to w standardzie ale jeśli nie możecie u nas - wprowadźcie u nas "pakiet zimowy" gdzie ta opcja była by dostępna (w nissanie taka opcja jest).
10. Autonomia w mieście .... lepiej mieć ją wyłączoną.

Sporo wymienionych wad typu:
- spasowanie elementów
- hamulec ręczny i ruszanie
- hałasująca klapa bagażnika
u mnie nie występują.

Zalety:
Auto naprawdę mi się podoba. Widać że nie sępili na projektanta. Ładnie poprowadzone linie, światła przednie - bumerangi definiują ten samochód i nadają mu charakter. To auto nie jest nijakie. Ma swój styl a to się mi podoba. Ktoś kiedyś powiedział - kupujemy oczami - tak też było ze mną. Dwa wielkie panele przednie jak w Star Treku, zegary działające w oparciu o pogodę i porę dnia. Rewelacja. Komfort, wygoda to naprawdę olbrzymi plus. Tym autem się naprawdę fajnie jeździ. Wcześniej 150 koni w kompakcie teraz 180 w suwie i mocy jest tyle ile potrzeba - można dać "dzidę" i daje radę, można też jak dziadek w trybie eko a nawet tam nie jest mułowate. Oś skrętu - tu niestety przyzwyczajenia z kompakta robią różnice. Miejsca gdzie astrą wyrabiałem na "raz" tutaj już niestety trzeba na "dwa". To jednak kwestia przyzwyczajenia i wyczucia samochodu która przyjdzie z czasem więc nie wpisałem tego jako wadę. Po prostu jest inaczej. Posiadam wyposażenie AE+ i powiem że na autostradzie bajka. Naprawdę można przejechać setki km prawie nie dotykając kierownicy. Systemy jazdy autonomicznej działają tak dobrze że naprawdę chciałbym krzyknąć - KIA wyłącz informacje zwiążą z koniecznością trzymania rąk na kierownicy. Reflektory matrycowe - na początku nastawiony byłem dość sceptycznie jednak po kilku nocnych wyprawach powiem że o dziwo działają naprawdę dobrze. Nikt nie daje długimi a jedzie się fajnie. Kolejna sprawa Kia konekt - fajna sprawa sprawdzić status samochodu, otworzyć drzwi ze smartfona.

Cichy27
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2024, 00:30
Czym jeżdzę: KIA Sportage HEV 2024 BL

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: Cichy27 » 21 mar 2024, 00:36

draxterix pisze:Wady:
4. Android Auto/Apple Car po kablu w wersji z nawigacją. Serio? Pierwsze co zrobiłem to zamówiłem bezprzewodowy adapter. Naprawdę można było to zrobić inaczej.


Cześć, jedno pytanko; możesz podać typ adaptera jaki kupiłeś do KIAnki i jak się ten sprzęt sprawdza? Mam z poprzedniego auta jakiś carlink ale w KIA po podłączeniu na ekranie pojawiają się same piksele...

draxterix
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 05 lut 2024, 07:18
Czym jeżdzę: Kia sportage V

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: draxterix » 21 mar 2024, 14:48

Pewnie że tak.
https://pl.aliexpress.com/item/1005006001314624.html

Tylko uważaj - jest wersja apple car i android auto - podczas zamawiania wskaż właściwą wersję
Ps. Kup sobie przewód USB->USB-C bo ten w komplecie działa ale zdarza się mu zrywać połączenie (przynajmniej u mnie)

Cichy27
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2024, 00:30
Czym jeżdzę: KIA Sportage HEV 2024 BL

Re: Subiektywna opinia o aucie

Postautor: Cichy27 » 24 mar 2024, 22:40

Dzięki za informację:)


Wróć do „MODEL SPORTAGE V OD 2021 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap