1.7 CRDI nieszczelośc pod pompą wysokiego ciśnienia CR

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Maciek_Ns
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2024, 13:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7CRDI BUISSNESS LINE

1.7 CRDI nieszczelośc pod pompą wysokiego ciśnienia CR

Postautor: Maciek_Ns » 12 mar 2024, 13:38

Czy ktoś miał podobny przypadek żeby masliło się pod pompa wysokiego ciśnienia CR? Słyszałem że to częsty przypadek w tym modelu, u mnie już widać czarna maź do samego dołu silnika, nie wiem jeszcze czy to jest Olej Napędowy czy olej czy mieszanka tych dwóch.
Dużo roboty żeby to ogarnąć? Trzeba rozpinać rozrząd?
Dzięki za wszystkie sugestie.

CB robson
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2023, 14:41
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI

Re: 1.7 CRDI nieszczelośc pod pompą wysokiego ciśnienia CR

Postautor: CB robson » 16 mar 2024, 20:16

Pompa do regeneracji. Wymiana uszczelniaczy+wałek. Nie wiem jak teraz ceny wyglądają, ale 5lat temu 1.5tys.zł w Bosch serwis. Rozrządu nie rozbieraja. Tam jest taka śruba-zaslepka i blokowane jest kolo. Tak, to norma w crdi. Wałek sie wyciera i następuje wyciek oleju z ON i tutaj nie ma znaczenia przebieg.

Maciek_Ns
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2024, 13:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7CRDI BUISSNESS LINE

Re: 1.7 CRDI nieszczelośc pod pompą wysokiego ciśnienia CR

Postautor: Maciek_Ns » 20 mar 2024, 20:43

Rozumiem, ktoś potwierdzi? Bo z moich informacji oraz konsultacji z człowiekiem od lat zajmującym się pompami i wyryskiwaczami wynika że do wymiany jedynie oring po wyciągnięciu pompy, koszt to oring+narzędzie do wyciągnięcia pompy i blokady kół zębatych na swoim miejscu co powinno zamknąć się w 300pln jeśli ma się pojęcie i narzędzia. Pompa po "rozszczelnieniu" musiałaby dawać Ropę do Oleju w ilościach podwajających stan oleju w 1 dzień. Nie ma najmniejszej możliwości na wytarcie się wałka głównego pompy. Z pewnością zrobię to w tym roku bo zapocenie na suchym silniku wygląda bynajmniej brzydko ale chciałem zasięgnąć opinii kolegów z forum.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap