Szarpanie podczas jazdy

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
embe70
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 mar 2013, 23:44
Czym jeżdzę: KS4 BLACK EDITION 1.6 CRDi SCR MHEV 7DCT 2WD 136 KM

Szarpanie podczas jazdy

Postautor: embe70 » 02 cze 2021, 21:15

Cześć,

Mam problem z tegoroczną wersją black edition. Silnik: 1.6 CRDi SCR MHEV 7DCT 2WD 136 KM. Podczas szybkiej jazdy (120-130 km/h) czuć delikatne szarpanie - tak jakby delikatnie przyśpieszał i hamował. Dużo bardziej to czuć w trybie sport. Myślę.... noga mi drży.... ale przełączyłem na tempomat i właściwie jest tak samo.

Samochód ma 3 dni :) Nigdy nie jeździłem Kia - może ten model tak ma? Wczoraj niespodzianka - jechałem z wyłączonym ISG (bo mnie lekko irytuje). Na światłach obroty zaczęły latać od 500 do 1500, po czym silnik zgasł. Na następnych światłach to samo. Jak otworzyłem maskę to zza silnika unosił się dym i generalnie temperatura tam była bardzo wysoka. Wydaje mi się (ale nie wiem - nie znam się), że tam jest katalizator. Zdecydowałem się przerwać jazdę i samochód na lawecie pojechał do serwisu, który stwierdził, że wszystko jest OK, komputer nie wskazuje błędów, a samochód gaśnie, bo... uwaga, uwaga... tak działa system Auto Stop :)

Pytam mądrzejszych... co to może być?

Dziękuję.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Szarpanie podczas jazdy

Postautor: automaciek » 03 cze 2021, 07:01

Będzie się musiał serwis pochylić nad tematem. Oddaj auto ponownie na warsztat, bo jest usterka. Na moje oko wadliwą będzie przepustnica, ale to nie diagnoza tylko przypuszczenie.

embe70
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 mar 2013, 23:44
Czym jeżdzę: KS4 BLACK EDITION 1.6 CRDi SCR MHEV 7DCT 2WD 136 KM

Re: Szarpanie podczas jazdy

Postautor: embe70 » 16 cze 2021, 14:18

Auto stało tydzień w serwisie. Najpierw mieli tryb zaprzeczania wszystkiemu, czyli wg nich jest OK. Pomogły nagrane filmy. Jak dziś odbierałem to usłyszałem, że zgodnie z instrukcjami z fabryki wgrali najnowsze oprogramowanie sterujące. Zobaczymy co będzie dalej :)


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap