Przegląd po 75k km - 1.6 T-GDI - świece/olej.

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Sinus
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 19 mar 2020, 18:18
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2017 1.6 T-GDI 4WD DCT

Przegląd po 75k km - 1.6 T-GDI - świece/olej.

Postautor: Sinus » 23 wrz 2020, 09:22

Zbliżam się do kolejnego przeglądu i zgodnie z instrukcją dla silnika 1.6 T-GDI po 75 tys. następuje wymiana świec. Chciałbym je kupić, tylko nie bardzo wiem jakie. Szukałem już na forum, ale nic konkretnego dla mojego silnika nie znalazłem, wszystko dla 1.6 GDI. Wszyscy polecają firmę Denso, irydowe czy zwykłe? Jakie są montowane fabrycznie?

Druga sprawa dotyczy oleju. Do tej pory zalewali mi co uznali, czyli pewnie raz orlen, raz lotos ... Przy najbliższym serwisie chce zrobić płukankę i zalać polecanego millersa. I teraz pytanie - jaką płukankę polecacie? :)

Dodam, że chodzi o auto z rocznika 2017.

IndianaJack
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2014, 23:26
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
7 DCT AWD Lunar Grey

Re: Przegląd po 75k km - 1.6 T-GDI - świece/olej.

Postautor: IndianaJack » 12 paź 2020, 15:27

Osobiście zostanę przy Shell Helix 5W-30, 5W-40.
Taki Kia sugerowała do poprzedniego modelu i taki lałem. Teraz sugerują Total Quartz, ale olej to dla mnie olej. 6 lat używałem Shella, skoro nic się nie działo to nie będę kombinował.

Co do świec, raz wymieniałem w poprzedniej. NGK irydowe, jako że przebieg na nich to 100.000 km. Wystarczą na wiele lat, w moim przypadku.
Według mnie marka, to tylko marka. Ważne, żeby trzymać się parametrów części serwisowych, za to dbać o regularne i terminowe wymiany.

W poprzedniej, najdroższe co kupiłem w ciągu 6 lat, to opony z felgami na zimę.

Tomekera
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2021, 07:49
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 T-GDI AWD 2016

Re: Przegląd po 75k km - 1.6 T-GDI - świece/olej.

Postautor: Tomekera » 09 kwie 2021, 10:44

Podepnę się pod temat. Czy ktoś orientuje się jakie świece są fabrycznie zamontowane w kia sportage 2016 AWD 1.6 t-gdi?

gardan
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 10 wrz 2018, 22:08
Czym jeżdzę: Kia sportage L, BL, T-GDI, AWD

Re: Przegląd po 75k km - 1.6 T-GDI - świece/olej.

Postautor: gardan » 15 kwie 2021, 21:11

Bosch poleca takie: BOSCH Iryd 0 242 140 515. Ale dojść do tego jakie są montowane fabrycznie mi się nie udało. Może gdzieś są katalogi odpowiedników to będzie kolega wiedział jakie poleca denso.

Pedros
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 28 sty 2021, 23:37
Czym jeżdzę: Sportage Black Edition

Re: Przegląd po 75k km - 1.6 T-GDI - świece/olej.

Postautor: Pedros » 16 kwie 2021, 11:56

Dotarłem kiedyś do informacji, że w tym silniku są montowane NGK o symbolu FZKR8E.

Pedros
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 28 sty 2021, 23:37
Czym jeżdzę: Sportage Black Edition

Re: Przegląd po 75k km - 1.6 T-GDI - świece/olej.

Postautor: Pedros » 19 kwie 2023, 22:10

Odkopię trochę temat. Zacząłem ostatnio z ciekawości drążyć temat świec dla silnika 1,6 TGDI montowanego w Sportage IV. Wygląda na to, że symbol który wpisałem wcześniej jest nieprawidłowy - najprawdopodobniej ktoś źle spisał ze świecy lub jej fotki. Najbliższy prawdopodobny to SILZKR 8E8G. Dotarłem więc do najnowszego katalogu NGK na lata 2021/2022 aby informację potwierdzić i okazuje się że... wg. tego katalogu nie ma modelu Sportage IV z takim silnikiem lub firma NGK nie oferuje świec do tego modelu. O co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego symbol świec dedykowanych do Sportka z silnikiem 1,6tgdi jest taką tajemnicą? W zasadzie jedyną świecą określaną jako właściwa do niego jest wspomniany wcześniej produkt firmy BOSCH, a przecież fabrycznie nie takie są montowane. Ktoś potrafi coś wyjaśnić w tej kwestii? Czy ktoś, kto nie zechce skorzystać z zakupu świec dedykowanych w serwisie jest skazany tylko na Boscha? Z innymi modelami aut nie ma takich problemów.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap