Wymiana oleju po 1500km ???

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
rafalpp88
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 sie 2020, 09:04
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi FWD M FL
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana oleju po 1500km ???

Postautor: rafalpp88 » 13 sie 2020, 08:28

Zbliża się 1500km przebiegu. Przy odpalaniu auta wyświetlają się te kilometry. W salonie powiedzieli że można przyjechać i to wykasują ale zalecają też wymiane oleju (400zł) czego w instrukcji i reszcie papierów doszukać się nie mogę.
Zdzierżyłbym wymiane PO okresie docierania silnika ale po 1500km ?
Co o tym myślicie ? Może mieć to jakiś wpływ na gwarancje ? robić nie robić ?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wymiana oleju po 1500km ???

Postautor: automaciek » 13 sie 2020, 09:24

Bo nie ma oficjalnie pojęcia wymiany oleju po dotarciu, bo współcześnie ten termin nie istnieje. A wskaźnik przeglądu powinien być przy przeglądzie PDI ustawiony na 15/30 tyś km zależnie od silnika. Oczywiście nikt też nie zabrania zmienić oleju.....

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wymiana oleju po 1500km ???

Postautor: jarmk » 13 sie 2020, 09:32

W instrukcji na ten temat nic nie znajdziesz. Jest to każdego indywidualna sprawa, wymieniać czy nie.. jak masz fejsa to dołącz do grupy Kia Sportage, to zobaczysz chyba setki postów na ten temat i że zdania "uczonych" są podzielone, jedni zalecają, bo nowy silnik, bo opiłki w oleju, natomiast inni, że skoro w instrukcji nic o tym nie ma to nie potrzeba.
Ja wymieniłem przy przebiegu ok. 4 tys. km, po pół roku od zakupu auta, a wg książki powinienem po 30 tys. km lub 2 latach.
Kupiłem swój olej, umówiłem się z serwisem na wymianę i zapłaciłem ok. 140 zł.
Poporosilem także o wpis tej wymiany w książce gwarancyjnej.

TT | S10+


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap