Gdzie kupujecie olej?

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: norbert_p1 » 11 maja 2018, 10:28

Zaczynając od końca ;)
Nie Lublin, a Lubin (zachód Polski - dolnośląskie).
Co do oleju. Oddając zlewki do serwisu (nie ASO!) mam gdzieś to co oni robią z tym olejem. Jak wymieniałem olej w ASO - fakt - nie widziałem tego co robili mi przy aucie, ale... Kazałem nalać mój olej (Millers). Dostałem resztę w mojej bańce więc sądzę, że nalali mi mój. Co mieliby zrobić z tymi powiedzmy ok 4l oleju? Zakosić do swojego auta ? [zlolta]
Druga sprawa. Jak wymieniałem olej w niezależnym warsztacie to widziałem, jak pobierają z beczek, chyba, 200l olej do auta żony. No nie powiesz chyba, że w tej beczce 200 litrowej mają właśnie takie zlewki przywożone przez klientów...
Dla mnie ważność otwartego oleju (bez plomby pod korkiem) wynosi rok od otwarcia. Czyli tyle co ile wymieniam olej (zawsze co rok - nie patrzę się na wskazania komputera (nie w KIA oczywiście), czy pseudo zalecenia ASO).
Co do "mojego" ASO - straciłem zaufanie do nich. Wymianę oleju mam w listopadzie... Albo zrobię to sam (trochę już zimnawo), albo pojadę do niezależnego serwisu na wymianę oleju i filtra oleju (mój olej i filtr). Filtr powietrza to minutowa sprawa nawet z parasolką nad głową ;)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: diselboy » 11 maja 2018, 11:10

za szybko przeczytane, gdzie Lubin a Lublin rozróżniam.A beczka 200 l to jak długo im schodzi ( ? ) i masz gwarancję ,że nie ma 10 lat od napełnienia.

..."Co mieliby zrobić z tymi powiedzmy ok 4l oleju? Zakosić do swojego auta ?:... ot i trafiłeś w sedno, nie tylko swojego. o tym , że z aut stojących na sprzedaży części się wymienia w zależności od potrzeby serwisu i mechanika już nie wspomnę i nie jest to praktyka jednorazowa i marginalna, a powiem Ci, że są ogólnie dostępne środki chemiczne które używaną cześć po jej umyciu robią prawie nieodróżnialną dla laika od nowej.

Oczywiście nikt nikogo nie zmusza do traktowania resztki oleju z wymiany tak jak to robię ja czy Adam, każdy może po swojemu, tak robię od lat a mam ich kilka na karku i parę samochodów w życiorysie i żadnych złych objawów nie zdiagnozowałem jak utrata kompresji, zatarcie, przed wczesne zużycie, zaszlamienie silnika, zatkanie przewodów olejowych etc. a wręcz odwrotnie zadowolenie od tych co kupili moje auta co do ich stanu technicznego.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: Owca007 » 11 maja 2018, 14:34

Ja olej zmieniam co roku więc zestarzeć to on się nie ma kiedy, czasami to dłużej w sklepie na półce stoi. Szkoda słów i debat Norbert wpadnie do mnie na dniach to mu nastukam do głowy i najwyżej auto popsuję [zlosnik2].
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: diselboy » 11 maja 2018, 14:45

zrób mu "francuską" skrzynię biegów :devil: , 6 do tyłu i 1 do przodu. [rotfl1]
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: Tom16v » 11 maja 2018, 20:31

Tak tak majki poco kupować mercedesa wypasa jak nie ma roznicy . mozna przecież poldkiem pośmigać po okolicy.Ehh

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: MAJKI4MOZA » 11 maja 2018, 21:44

Rozumiem, że masz jedynie jakieś dziwne proste spojrzenie na życie. No bywają inne zmartwienia chłopie [hihihi] Jak dla ciebie Mercedes albo Poldek to powodzenia w wyborach życiowych, bo ni cholery nic nie rozumiesz z tego co napisałem, czasem trzeba wysilić się w rozumieniu tekstu czytanego :lol:

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: Tom16v » 11 maja 2018, 22:55

Najwazniejsze ze tys najmadrzejszy jalowa gatka narka

rabi22
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2018, 19:47
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 T-GDi AWD Business Line

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: rabi22 » 12 maja 2018, 13:25

Oleje w fabrycznych i szczelnie zamkniętych pojemnikach można przechowywać w suchym i chłodnym pomieszczeniu przez okres co najmniej pięciu lat. Inaczej sytuacja ta przedstawia się w przypadku olei z beczki, gdyż blacha jak wiadomo z czasem rdzewieje.

Olej został i co teraz?

Przy wymianie oleju bardzo rzadko udaje się dokładnie opróżnić pojemnik z olejem. Zazwyczaj zawsze coś zostanie, a mechanik z gestem wrzuci bańkę z „dolewką” do bagażnika. Co zrobić z takim olejem? Jak długo może stać w rozhermetyzowanej bańce?


W przypadku opakowań otwartych, z których już zużyliśmy część objętości, czas przechowywania nie powinien być dłuższy niż czas życia oleju w silniku przy przeciętnym interwale wymiany, a więc około dwóch lat.

Należy jednak zawsze pamiętać, że po każdym otwarciu opakowania powinno się je potem szczelnie zamknąć, ograniczając w ten sposób dostęp wilgoci, powietrza i zanieczyszczeń zewnętrznych. Do tego olej nie powinien być przechowywany w bagażniku. Dużo lepsze miejsce to półka w garażu – pod warunkiem, ze w zimie jest on ogrzewany.

Termin ważności oleju z butelki i oleju z beczki – czy jest jakaś różnica?

Oleje w fabrycznych pojemnikach, tj. w szczelnych opakowaniach, można magazynować w suchych i chłodnych pomieszczeniach przez okres co najmniej pięciu lat. Tak mówią producenci i przez taki czas gwarantują oni jego niezmienne właściwości smarne.

Co innego beczki. Te są bardzo korzystne w zakupie, bo (w przeliczeniu) litr oleju może być nawet o 30% tańszy niż w opakowaniu czterolitrowym, ale... blacha rdzewieje. Nawet jeśli olej izoluje ścianki beczki od powietrza, to zawsze zostaje niewielka przestrzeń między wiekiem a powierzchnią oleju, gdzie znajduje się powietrze, wywołując reakcje z metalem. Dlatego pamiętajmy - olej z beczki ma odpowiednio krótszy termin ważności. Zazwyczaj jest to około 36 miesięcy.

Awatar użytkownika
iparts
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 25 mar 2013, 13:31
Czym jeżdzę: Kia Ceed
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: iparts » 11 cze 2019, 08:15

Znaczny wybór olejów do wielu różnych silników o różnych parametrach, półkach cenowych oraz jakościowych można znaleźć w sklepie internetowym iParts.pl. Dodatkowo znajdziecie tam filtry i wszystko, co potrzebne do przeprowadzenia takiej wymiany. Jeśli jesteście posiadaczami Karty Dużej Rodziny i chcecie uzyskać dodatkowe zniżki na produkty to już teraz odwiedźcie stronę https://www.iparts.pl/artykuly/iparts-pl-partnerem-karty-duzej-rodziny,419.html gdzie znajdziecie wszelkie potrzebne informacje na ten temat.
Części zamienne do KIA https://www.iparts.pl/auto/kia,184.html

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: damian94 » 11 cze 2019, 11:57

kriss76b pisze:Jestem przed wymianą oleju po 1000km......


sorrki, ale czy ja dobrze widzę? wymiana oleju po 1000 ( 1k) ? czy ktoś zapomniał dopisać jedno zero? poniżej napisane, że ktoś inny wymieniał po 1500km?
mam trzecią Kię od nowości ( Picanto, Venga a teraz Sportage ) i nigdy nie było konieczności/wymogu wymiany oleju po 1k km! Wymianę oleju po 1k wymagał mój zasłużony Polonez :ok:
Czy robcie wymiane po 1k z własnego wyboru, czy wymaga tego servis w PL?

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: jarmk » 11 cze 2019, 12:08

Tak z własnego wyboru. Ja też steptycznie do tego podchodziłem, że niby opiłki, że ciszej będzie chodził, że nowy silnik... wymieniłem przy 2 tys. km, na pewno nie zaszkodzi..
Wejdź na Fejsa do Grupy KIA, to zobaczysz ile setek ludzi o tym ciągle pisze...

TT | S9+
Ostatnio zmieniony 11 cze 2019, 12:08 przez jarmk, łącznie zmieniany 1 raz.

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: kriss76b » 11 cze 2019, 13:08

Serwis nie wymaga wymiany po 1000km. Jest to po prostu dobra praktyka i mimo, że znajdziesz wiele opinii, że przy obecnym pasowaniu elementów silnika nie pojawiają się opiłki na etepie docierania elementów, to jeśli zapytasz w ASO czy należy wymienić olej po 1kkm, to na pewno odpowiedzą Ci, że nie zaszkodzi to zrobić. Przynajmniej mi tak powiedzieli.
Wymieniłem na Millersa po 1kkm i mimo, że nie wierzyłem w to co czytałem, że silnik będzie chodził ciszej i że jest to tylko złudzenie, to rzeczywiście jest ciszej.
Polecam wymianę po 1000km.

gardan
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 10 wrz 2018, 22:08
Czym jeżdzę: Kia sportage L, BL, T-GDI, AWD

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: gardan » 11 cze 2019, 20:48

kriss76b pisze:Jestem przed wymianą oleju po 1000km. Planuję sprawdzony przez większość z Was Millers Oils EE Longlife ECO 5w30 5l.
Gdzie kupujecie swoje oleje przez internet? Chodzi mi o sprawdzone miejsca/sklepy. Olej będę kupował pierwszy raz i nie chce trafić na towar z niepewnego miejsca. Z góry dziękuję za wszystkie informacje.



Ja kupuję Motul Econergy 5w30. jak na razie silnik działa wspaniale
Kupuję też w http://www.strefakierowcy.pl

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: kriss76b » 11 cze 2019, 23:22

Ja brałem pod uwagę trzy:
1. Millers EE Longlife ECO 5W30
2. MOTUL Econergy 5W30
3. Valvoline SynPower 5W30
Kupuję na http://www.filtrytotu.pl

bargl1991
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 04 sty 2019, 10:20
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV FL BL 1.6 T-GDI 7DCT AWD, 2019

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: bargl1991 » 12 cze 2019, 08:40

Też kupuje na https://filtrytotu.pl

Osobiście wybrałem Liqui Moly Top Tec 4200 5W30 - drogi ale podobno dobry.
PS. nie zamierzam traktować go jako longlife :D

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: jarmk » 12 cze 2019, 10:06

Ja wybrałem ten, który zaleca w instrukcji i w internecie KIA do modelu Sportage..

TT | S9+

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: diselboy » 12 cze 2019, 12:42

ja kupuje tu:
Rolnicza 1, Tomaszów Lubelski
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Sportage2k18
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 25 lip 2018, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 GDI L+BL

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: Sportage2k18 » 12 cze 2019, 13:26

Też kupuję na filtrytotu.

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: Kasztelan » 13 cze 2019, 16:48

To polecam ten adres.Kupuję u nich od 4 lat. Porównałem sobie kilka pozycji i wszystkie tańsze niż na filtrytotu.
https://www.palis.pl/

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: truno » 19 sie 2019, 13:09

Czy po zalaniu na przeglądzie gwarancyjnym silnika olejem który sam dostarczę i który będzie spełniał wszystkie wymagania, można w przyszłości mieć problemu z gwarancją na silnik?. W serwisie mówią że mogę dostarczyć swój olej, ale zrobią adnotację że to nie od nich a za Platinium do mojego silnika chcą 225 zł. Myślę że można za te pieniądze kupić coś lepszego. Czy jest na forum ktoś kto miał jakieś problemy gwarancyjne po zalaniu swoim olejem?

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Gdzie kupujecie olej?

Postautor: jarmk » 19 sie 2019, 13:59

Jak przywieziesz sam, to oni sprawdzą w systemie czy ten konkretny typ oleju jest dopuszczony dla konkretnego modelu auta. Jeżeli tak to Ci wymienią, dając swoją uszczelke pod korek i oryginalny filtr oleju. Zrobią wpis w książce i nie powinno być w przyszłości problemu.
Ja jak zawiozlem TOTAL QUARTZ wg instrukcji zalecany z parametrami 5W30 B5 jak dobrze pamiętam, to nie przyjęli mi. Sprawdzili w systemie, że do mojego modelu auta spełniają wymogi tylko dwa rodzaje inne TOTALA, tj. TOTAL QUARTZ 9000 FUTURE NFC i jakiś inny drugi typ. Wymieniłem olej w sklepie, znowu pojechałem i nie było już problemu z wymianą..


TT | S9+


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap