Kia Sportage 1.6 T-GDI Paliwo w oleju

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
Pawel86
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2017, 18:20
Czym jeżdzę: Kia Sportage GTline 1.6 T-GDI 7DCT AWD
HW2+FN2+TE2

Kia Sportage 1.6 T-GDI Paliwo w oleju

Postautor: Pawel86 » 29 mar 2018, 14:18

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z forum miał do czynienia z dostawaniem się paliwa do oleju.
Mój problem wygląda następująco.
Samochód po odbiorze stał w hali garażowej przez miesiąc aż wróciłem do kraju.
Po powrocie stwierdziłem że poziom oleju jest dość wysoki (poziom max) i jego zapach przypomina benzynę.Wykonałem test bibułki i nie zaobserwowałem żadnych zmian. W serwisie powiedzieli że wszystko jest ok i odciągnęli olej do poziomu poniżej max. Według nich zapach był ok. (przebieg około 1400km). Do czasu rocznego serwisu poziom się utrzymywał jednak zapach pozostawał. Po serwisie (olej filtry itd. przebieg około 8000km) zapach benzyny zniknął. Wyjechałem na 3 miesiące i po powrocie stwierdziłem iż poziom jest większy i zapach benzyny wrócił. Samochód przez ten okres nie był używany i od serwisu zrobiłem nim 1400km. Po ponownej wizycie w ASO stwierdzili że jest to wina wadliwego uszczelnienia pompy wtryskowej (pompy wysokiego ciśnienia) i już mieli kilka samochodów z tym problemem (tylko 1.6 T-GDI), czas oczekiwania na pompę 3 miesiące. Zapytałem się dlaczego tak długo to stwierdzili że nie jest to od nich zależne. Wysłałem maila z zapytaniem do KMP (czekam na odpowiedź).
Ogólnie straszna lipa że na tak podstawowe części trzeba czekać tak długo, standardowy kurier z Korei idzie maks 2 tygodnie. Mam tylko nadzieję że to jest pompa a nie cieknący wtryskiwacz ponieważ jak będę musiał czekać kolejne 3 miesiące to chyba sprzedam auto i wrócę do Japończyka. 7 lat gwarancji w tym 5 lat oczekiwania na części [zly2] .

xRaVx
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 06 mar 2018, 00:10
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI, Business Line + 19''

Re: Kia Sportage 1.6 T-GDI Paliwo w oleju

Postautor: xRaVx » 30 mar 2018, 00:03

Przed wydaniem samochodu (nowego) serwis też coś mi robił z pompą, bo takie zalecenia dostał od KMP - przynajmniej tak twierdzili. Odbiór opóźnil się o 1 dzień. Ale nie dociekalem w czym rzecz...

Awatar użytkownika
Pawel86
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2017, 18:20
Czym jeżdzę: Kia Sportage GTline 1.6 T-GDI 7DCT AWD
HW2+FN2+TE2

Re: Kia Sportage 1.6 T-GDI Paliwo w oleju

Postautor: Pawel86 » 30 mar 2018, 00:16

Dzięki za info, możliwe że jest jakaś akcja serwisowa i dlatego krucho z pompami. Poczekam na odpowiedź z KMP. Bo jak na razie data dostarczenia części do serwisu to 30 maj.

Kia_GT
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2017, 15:26
Czym jeżdzę: KIA Sportage GT Line

Re: Kia Sportage 1.6 T-GDI Paliwo w oleju

Postautor: Kia_GT » 03 kwie 2018, 21:10

mysle ze chyba jestes troche przewrazliwiony, sam bylem przed chwila sprawdzic stan oleju i zapach i faktycznie na pierwszy wech smierdzi benzyna, ale odkad pamietam jak wymienialem w motocyklach olej to mial identyczny zapach tzn tez jakby benzyny. A co do stanu to tez mam ponad max mam tak od nowosci i teraz mam 9000km i bede wymienial mysle ze wleja troche mniej niz max :hehe1: Kia widac nie zaluje oleju :hehe2: :hehe1:

xRaVx
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 06 mar 2018, 00:10
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI, Business Line + 19''

Re: Kia Sportage 1.6 T-GDI Paliwo w oleju

Postautor: xRaVx » 04 kwie 2018, 00:05

Pawel86 pisze:...Po serwisie (olej filtry itd. przebieg około 8000km) zapach benzyny zniknął. Wyjechałem na 3 miesiące i po powrocie stwierdziłem iż poziom jest większy ...

Kolega napisał, był wiekszy, niż przed wyjazdem więc...

Awatar użytkownika
Pawel86
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2017, 18:20
Czym jeżdzę: Kia Sportage GTline 1.6 T-GDI 7DCT AWD
HW2+FN2+TE2

Re: Kia Sportage 1.6 T-GDI Paliwo w oleju

Postautor: Pawel86 » 04 kwie 2018, 21:22

Poziom przed wyjazdem był dokładnie max, a po powrocie 15mm ponad max. Serwis się przyznał że już mieli kilka przypadków wadliwych pomp przy przebiegach około 20k, silniki traciły moc. Jeżeli uszczelnienie jest lekko zużyte to benzyna odparuje na dłuższej trasie, jak się całkowicie rozsypie to pompa nie wytworzy wystarczającego ciśnienia paliwa (stąd brak mocy).

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Kia Sportage 1.6 T-GDI Paliwo w oleju

Postautor: MAJKI4MOZA » 04 kwie 2018, 21:29

Za dużo w KIA konstruktorów z VW...
Uczą jak robić najtaniej, żeby elementy się psuły w zaplanowanym czasie.
Cóż... to przyszłość motoryzacji [zly2]

emanuel
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2019, 17:49
Czym jeżdzę: Hyundai Tucson 1.6gdi

Re: Kia Sportage 1.6 T-GDI Paliwo w oleju

Postautor: emanuel » 19 kwie 2019, 18:12

Witam.
Posiadam podobny problem w zwykłym 1.6 GDI. I nie jest to kwestia przewrażliwienia na zapach. Od czasu zakupu auta poziom oleju w silniku był max. Po ok 3000 km przebiegu sprawdzam poziom i jest taki sam czyli na kropce oznaczającej Full, ale olej ma zapach benzyny. Po przejechaniu ok. 500 km poziom nie zmienia się i olej dalej "jedzie" paliwem. Dodam, że jeżdżę głównie na trasie z prędkościami 80 - 110km/h. Odciągnąłem ok. 200 ml oleju i dałem do badania w laboratorium, w którym analizuje się zarówno paliwa jak i oleje. Ponieważ znam bardzo dobrze zagadnienia związane z otrzymywaniem, zastosowaniem i badaniami olejów, ocena była dość prosta. Lepkość oleju i temperatura spadła znacznie w stosunku do oleju świeżego (wg danych producenta). Świadczy to o rozcieńczeniu oleju benzyną i to znacznie. W efekcie samochód nie ma mocy. Od odessania oleju (ok. 4 mm na miarce) zrobiłem jakieś 1200 km. Od tego czasu poziom oleju w misce znów jest na Full, a oleju nie dolewałem!!! Właśnie po świętach umawiam wizytę w ASO. Zobaczymy co powiedzą :(

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Kia Sportage 1.6 T-GDI Paliwo w oleju

Postautor: MAJKI4MOZA » 20 kwie 2019, 09:06

To współczuję, coś ewidentnie jest poza standardowymi parametrami.
parę pytań:
1. ile ci pali ?
2. jak używasz samochód? (opisz typowy dzień, odcinek po odcinku = czy robisz dziesięć razy po 5km z przerwami, czy w jaki sposób "nabijasz" przebieg)
3. jakiekolwiek zaświecenie kontrolek na desce?
4. w jakim zakresie obrotów jeździsz?
5. cokolwiek innego niepokojącego zauważyłeś w pracy silnika? (drgania, jakieś falowanie obrotów, nagłe spadki, wyłączenia) ?
6. kiedykolwiek miałeś problem z rozruchem ? (tak na zimno, jak i na ciepło)

Trzeba pomóc ASO zdiagnozować przyczynę. Być może to jakiś kłopot z jednym z wtryskiwaczy, ale to tylko teza w ciemno.

Awatar użytkownika
Pawel86
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2017, 18:20
Czym jeżdzę: Kia Sportage GTline 1.6 T-GDI 7DCT AWD
HW2+FN2+TE2

Re: Kia Sportage 1.6 T-GDI Paliwo w oleju

Postautor: Pawel86 » 04 cze 2019, 16:54

U mnie problem znikł po wymianie pompy, poziom oleju w normie.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap