Falujące obroty silnika

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Falujące obroty silnika

Postautor: Arturecki » 05 maja 2022, 13:03

Ostatnio w mojej kijance zauważyłem pewne dziwne zachowanie silnika a mianowicie jak w temacie falujące obroty silnika. Gdy odpalę zimny silnik najpierw obroty wskakują wysoko (było w innym poście), ale po tym spadają troszkę niżej zanim wejdą na normalną wartość i właśnie wtedy przez jakiś czas jakby w szybkim tempie falowały!? Wrażenie jakby silnik nie chodził na wszystkich tłokach? Pewnie wiecie o co chodzi...czy ktoś spotkał się z czymś takim? Nadmieniam, iż wcześniej tego objawu nie było, ponieważ zwraca to uwagę i pewnie nie przeoczył bym tego.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Falujące obroty silnika

Postautor: MAJKI4MOZA » 05 maja 2022, 14:47

Gdy bak będziesz mieć już dość opróżniony (zostanie ci 1/3-1/4 stanu paliwa), tuż przed tankowaniem wlej 1 litr denaturatu (92%) i uzupełnij do pełna benzyną. Nie wiem ile lat ma twój samochód, jaki przebieg, gdzie tankujesz. Ale jedną z potencjalnych przyczyn może być woda w baku, zupełnie naturalnie skrapla się przy zmianach temperatury powietrza. Pompa paliwowa pewnie jest pływająca, paliwo zaciągane z dna baku.
Jeśli to nie pomoże to ewentualne zabrudzenie wtryskiwaczy? Nie wiem. Jeśli mi po drodze i akurat potrzeba, to tankuję we wtorki na stacjach Shell, wtedy ich V-power95 jest w cenie zwykłej benzyny. Nie widzę żadnych innych przewag paliwa premium nad zwykłym jak tylko to, że ma trochę dodatków myjących układ. Możesz poeksperymentować jeśli masz Shella niedaleko i chce ci się pamiętać o tankowaniu we wtorki :)

Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Falujące obroty silnika

Postautor: Arturecki » 05 maja 2022, 14:54

Auto mam 4 rok (2018 rok prod, zakupiona styczeń 2019r.), 1,6 TGDI, tankuję tylko Orlen benzyna 95, zasada pełnego zbiornika.

Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Falujące obroty silnika

Postautor: Arturecki » 05 maja 2022, 14:56

Kontaktowałem się z ASO, powiedziano mi, że jest jakaś aktualizacja do CPU silnika z lutego tego roku...? Więc mam przy okazji jechać na diagnostykę u zaktualizowanie softu.

Siergiej
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 31 sty 2015, 10:27
Czym jeżdzę: kia sportage 1.6 tgdi GT line 2020

Re: Falujące obroty silnika

Postautor: Siergiej » 02 cze 2023, 11:48

No i jak po tej aktualizacji?


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap