Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
gardan
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 10 wrz 2018, 22:08
Czym jeżdzę: Kia sportage L, BL, T-GDI, AWD

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: gardan » 04 lis 2021, 22:57

Jolesiuk pisze:uwierz mi, nie jestem niestety specjalistką w samochodach żeby takie coś wymyśleć :D Czekam na inne wyceny.




Myślę, że inne wyceny nie będą się znacząco różniły. Nawet jak sama kupisz części o których pisze do Ciebie serwis to i tak wyjdzie drogo (jakieś 7-8tyś).
Plus robocizna. Więc jeśli nie jeździsz nie wiadomo ile to warto kupić zamienniki z valeo. Wyjdzie połowę taniej.

Awatar użytkownika
Jolesiuk
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 03 lis 2021, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 diesel 136 KM

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: Jolesiuk » 05 lis 2021, 10:24

dostałam drugą wycenę z innego serwisu Kia. Prawie żadnej różnicy....

[i]Dzień dobry - podaję koszty wymiany sprzęgła i koła dwumasowego do U5YPK813AGL016963

koło dwumasowe - 6586,40 zł brutto /na zamówienie - brak dostępności

śruba koła 8 szt = 96,73 zł brutto /na zamówienie -2 dni

docisk sprzęgła+tarcza - 1733 zł brutto /na zamówienie -ok 6 dni

wysprzęglik 706,21 zł brutto /na zamówienie 2 dni

robocizna 1500 zł brutto

Całkowity koszt 10622,34 zł brutto.

Części na zamówienie- wpłata zaliczki/zadatku w wysokości 60% wartości.
[/i]

a tego kółka i tak nie mają....

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: MAJKI4MOZA » 05 lis 2021, 10:28

No to polecam zamienniki.
Jeśli masz zaufany serwis, który na 100% potrafi to zrobić, to można ryzykować. Nie mniej jednak ja bym wybrał ASO i pracę na zamiennikach dostarczonych przeze mnie i na moją odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: Czestek1 » 05 lis 2021, 13:11

Albo przeoczyłem, albo pani w dalszym ciągu nie opisała nieprawidłowości/objawów/usterki jakie wiążą się z jej samochodem.
Dywagacje na temat części za tysiące PLN a może kierunek myślenia mylny.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Jolesiuk
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 03 lis 2021, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 diesel 136 KM

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: Jolesiuk » 05 lis 2021, 15:26

Sprzedawca już sam mówił że gorzej pracuje sprzęgło, że biegi faktycznie słabiej się wybiera. Mój kolega twierdzi że słyszy też jakieś stukanie gdy garze silnik ale ja szczerze mówiąc nic takiego nie słyszałam. Jutro jadę do jego znajomego mechanika żeby obejrzał auto.

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: Czestek1 » 05 lis 2021, 15:57

Stuki to jedno, a zle wybierane biegi /chyb mówisz o tzw haczeniu lub niepełnym wysprzegleniu to już inna para kaloszy. Sam wybierak, cięgna synhronuzatory skrzyni to też może być przyczyną.
Jeśli nie ma zjawiska ślizgania sprzęgła, szarpania przy ruszaniu (szczególnie gorący silnik) to może nie być tarcza. Jest jeszcze płyn i wysprzeglik.
Przepraszam, ale pani nie ma fioletowego pojęcia nawet w tym aby opisać sytuację, słabo wybierane biegi orzeczone przez dziadzie zbyt subiektywne. Wypowiedzi pani są takie jakby pani tym autem w ogóle nie jeździła. Powierz ten samochód fachowcowi.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: Arturecki » 05 lis 2021, 17:20

Może jest jakiś mężczyzna w Pani rodzinie, znajomych? Może by pomógł zdiagnozować problem!?

Awatar użytkownika
Jolesiuk
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 03 lis 2021, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 diesel 136 KM

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: Jolesiuk » 05 lis 2021, 20:34

Dlatego jadę do mechanika. Napisałam to o czym poinformował mnie sprzedawca oraz to co dostrzegł mój kolega. Teraz jadę do fachowca. Naprawdę ale meandry mechaniki nie fascynuja mnie. Dla mnie auto ma jeździć :) zapytałam o to kółko bo zaskoczył mnie mój kolega, który powiedział że będzie ono droższe od sprzęgła, o którym wspominał sprzedawca. Z tego co zrozumiałam to pewnie dziadek zrobił mnie trochę w konia bo powiedział tylko pólprawdy. Sprzegło było do wymiany ale też i to koło. A koło kosztuje krocie. I o tym już nic nie mówił. Także tak, dałam się zrobić.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: MAJKI4MOZA » 05 lis 2021, 20:39

Masz bardzo konkretne powody do unieważnienia umowy, czyli zakupu. Jeśli nie masz wpisanego w umowie tego, że kompletne sprzęgło z kołem zamachowym wymaga wymiany (czyli, że wiesz, że to wymaga wymiany), to możesz iść z tą sprawą do sądu. I bardzo duże szanse wygranej.

Awatar użytkownika
Jolesiuk
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 03 lis 2021, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 diesel 136 KM

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: Jolesiuk » 06 lis 2021, 18:19

Byłam u mechanika i na pewno trzeba będzie zrobić sprzęgło, koło dwumasy i jakieś łożysko sprzęgła. Przy okazji jakaś manszeta przegubu i dwa łączniki stabilizatora. A poza tym super stan, bez gramy rdzy od spodu czy jakiś śladów po naprawach. Tylko mechanik mi powiedział że to koło co kolega wyżej pokazał Valeo to nie będzie pasować bo to innego silnika.
Mechanik jeszcze powiedział mi, że jeśli koło jest takie drogie i nie będzie taniego zamiennika to można je naprawić. Także mam prośbę. Szukam zamiennika albo kogoś kto naprawia takie koła bo mój mechanik tego nie robi.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: MAJKI4MOZA » 06 lis 2021, 18:23

Dwumasowego koła zamachowego się nie naprawia/nie regeneruje. Nie ma podanych szczegółów jakie sprężyny są w środku, więc to nie zadziała. Kup nowy zamiennik (Valeo lub inny)

Awatar użytkownika
Jolesiuk
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 03 lis 2021, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 diesel 136 KM

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: Jolesiuk » 06 lis 2021, 19:13

Nie wiem, ale ja jestem chyba jakaś głupia. Wybrałam swoje auto czyli Kia Sportage 2.0 CRDI 136 KM d4ha i na dwóch stronach mam znowu jakieś kosmicznie drogie koła. Prawie 6 tys zł? Możecie pomóc? Wysłałam w tym jednym sklepie prośbę o dobranie koła i sprzęgła po numerze VIN to może coś podpowiedzą. Ale może oni nie mają tych tanich zamienników? Nie widzę tam Valeo.

spójrzcie sami bo ja nie wiem co źle robię

https://www.sprzegla24.pl/samochod/dwum ... 5/13618978

https://www.sprzeglo.com.pl/czesci/kolo ... m/13618978

no w obu kosmiczne ceny

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: automaciek » 06 lis 2021, 22:15

Zleć demontaż skrzyni biegów i weryfikację stanu DMF, ocena "na ucho nie jest miarodajna. Dopiero wtedy decyduj czy wymieniać tarczę + docisk + siłownik wysprzegnika, czy również DMF. Niech ci wykonawca poda luz swobodny koła dwumasowego. W VAG'ach dwumasa szła do wymiany niemal z urzędu razem ze sprzęgłem ( zwłaszcza w silnikach PD), w KIA to rzadkość, a mechaniki - kaziki lubią iść utartymi ścieżkami.
I nie używaj terminu "kółko", bo kółka to mają wózki dziecięce. DMF waży z 10kg lub lepiej

Awatar użytkownika
Jolesiuk
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 03 lis 2021, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 diesel 136 KM

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: Jolesiuk » 08 lis 2021, 17:04

Przysłali mi wycenę najtańszego zestawu części z tego sklepu sprzegla24. No i ja jakoś nie widzę opcji na tańszą naprawę:

1.Koło dwumasowe OE w cenie 5599 PLN

2.Zestaw sprzęgła OE w cenie 1459 PLN

3.Wysprzęglik firmy LuK w cenie 269 PLN

Podobno taniej się nie da do tego silnika bo nie ma zamienników odpowiednich. Razem 7327 zł. Obłęd [zly2] :(

Może ktoś poszukać poprzez swoje strony i kontakty? Proszę...

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: MAJKI4MOZA » 08 lis 2021, 18:04

Wątpię by jeszcze jakiekolwiek inne źródło było tańsze.
Pozostaje zwrócić się do sprzedającego z sugestią by partycypował w kosztach (albo sprawa trafi do sądu, że poważna usterka została zatajona przed kupującym).

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: Czestek1 » 08 lis 2021, 20:12

Pani otrzymała info na starcie o tym, że coś się dzieje w układzie sprzęgła. Na tyle ile miał wiedzy i świadomości to przekazał - dobra wola i postawa. To pani mając takie info nie zweryfikowała tego na własną rękę. Dziadzia pewnie nie odmówiłby. Niestety, ale pani dostanie teraz...
.. Śledzia ucho.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Jolesiuk
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 03 lis 2021, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 diesel 136 KM

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: Jolesiuk » 08 lis 2021, 22:00

Przecież ja nic nie mówię, że będę go skarżyć i że go nienawidzę. Może wiedział, że temat jest grubszy, może nie. Ogólnie poza tym kołem auto jest takie jakie miało być. Oryginalny, mały przebieg, wszystkie elementy nadwozia w oryginalnym lakierze, nic nie malowane, nawet felgi bez uszkodzeń. Opony nowe na aucie, zimowe z tamtego roku. Jedyne o co proszę kolegów, którzy się znają na autach, to o ewentualne dopasowanie do tego silnika innych zamienników kola dwumasowego bo ja nie znalazłam póki co niczego tańszego, a podobno są takie.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: automaciek » 08 lis 2021, 22:47

Akurat w kwestii dwumasy to dobre i tanie nie istnieje. Wybierz jedno....

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: Czestek1 » 09 lis 2021, 00:29

Odpowiedź była skierowana do Majki4moza.
Pani musi jakoś się z tym uporać. O ile można kupować oczami i "napaleniem" pierwszych aut za kilka tys, to przy tego typu zakupach trzeba być zachowawczym - dla mnie kwoty 60 tys to też spore pieniądze, ba wydatek naprawy za 8-10 tys to też odlot finansowy. Trudno, stało się, jak widać mimo chęci koledzy nie potrafią pomoc w okrojeniu tej kwoty i albo się z tym pani pogodzi i będzie potem cieszyła z auta, albo je od początku znienawidzi - a tak proszę wierzyć, też można.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Jolesiuk
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 03 lis 2021, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 diesel 136 KM

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: Jolesiuk » 09 lis 2021, 08:28

MAJKI4MOZA pisze:Dwumasowego koła zamachowego się nie naprawia/nie regeneruje. Nie ma podanych szczegółów jakie sprężyny są w środku, więc to nie zadziała. Kup nowy zamiennik (Valeo lub inny)


Pan mówi że się nie regeneruj tych kół a ta firma Valeo, którą polecacie robi tak od lat. Dzwoniłam dziś do serwisu PGD Kia i tam mi powiedzieli, że co prawda do mojego modelu Sportage jest tylko to drogie koło, ale do innych marek aut mają w ofercie regenerowane koła. Na dodatek Pan mi powiedział, że obecnie regułą jest, że większośc tych kół jest regenerowanych. Są wyraźnie tańsze a nawet zdarza sie że do niektórych modeli są dostępne tylko regenerowane.

takie coś znalazłam na stronie Valeo

https://www.valeo.com/pl/polska/

"Dodatkowo czechowicki zakład Valeo skupia się na regeneracji i tym samym przywracaniu tzw. drugiego życia takim produktom jak alternatory, rozruszniki, dwumasowe koła zamachowe oraz kompresory do klimatyzacji samochodowych."


Podobno kiedyś faktycznie się nie dało dobrze naprawiać takich kół a dziś technologia na to pozwala.

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Wymiana kółka dwumasowego - takie drogie?

Postautor: mariushg » 09 lis 2021, 12:44

Pozwolę sobie się nie zgodzić z tym, co powiedział kolega Czestek. Pani otrzymała od sprzedawcy wycenę usterki dla tego właśnie auta i z takim założeniem je kupiła. Jak się okazało, wada jest inna, a naprawa jest droższa. Wobec tego pan sprzedawca albo powinien auto naprawić, albo zwrócić część otrzymanych pieniędzy na koszt naprawy. Zakładajmy, że był uczciwy i nie zataił usterki rzeczywistej, bo przecież mógł zapytać serwis o koszt wymiany sprzęgła w jego aucie, a nie o koszt usunięcia usterki jako takiej. Moim zdaniem, sprawa do wygrania.
A tak w ogóle, to trzeba było najpierw naprawić, a potem kupować, bo z usterkami często jest tak, że jedna pociąga drugą.


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap