Wymiana oleju w automacie 6AT

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
wierzba
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 sty 2017, 11:18
Czym jeżdzę: Sportage IV 2.0 CRDI AWD AT

Wymiana oleju w automacie 6AT

Postautor: wierzba » 11 wrz 2020, 06:53

Zapytałem w serwisie: producent nie przewiduje wymiany oleju w tej skrzynie (dla przypomnienia, chodzi o stary automat w wersji 4x4 z dieslem 2.0 z 2016 roku, nie DCT z 1.6 GDI).
Czy macie jakieś info na ten temat, dla mnie to dziwne, w Jeepie co 50 tysięcy trzeba tam zajrzeć, wymienić dwa filtr i 7 litrów ATF żeby jeździć długo i szczęśliwie ...

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana oleju w automacie 6AT

Postautor: MAJKI4MOZA » 11 wrz 2020, 08:36

To że producent nie przewiduje jakiejś czynności obsługowej, nie znaczy, że chcąc dbać o samochód nie możemy tego zrobić sami. Jedyna przeszkoda byłaby gdyby dany element był nierozbieralny. Ale nie sądzę, że brak technicznej możliwości wymiany oleju w tym automacie. Oczywiście mechanicy muszą się tu wypowiedzieć.
Jak już wielokrotnie pisałem - trzeba sobie odpowiedzieć komu służy wydłużanie okresów między przeglądami, wymianami oleju silnikowego itp. Producentowi czy klientowi? Jak się coś przedwcześnie zużyje to kto ponosi koszty napraw?

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 675
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Wymiana oleju w automacie 6AT

Postautor: Tom16v » 11 wrz 2020, 21:46

Ja zapytam jak jest z skrzynią 7DCT czy tam się wymienia czy nie?

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana oleju w automacie 6AT

Postautor: MAJKI4MOZA » 12 wrz 2020, 10:52

Nie wiem czy przewidziane przez producenta, ale jak byłem na swoim ostatnim przeglądzie to wspomniałem o pomyśle wymiany oleju w skrzyni (i przekładniach AWD) przy przeglądzie OT 60 kkm i zapytałem ile to może kosztować. Odpowiedź była taka, że najpewniej 250 zł olej do skrzyni + kolejne 250 zł za wymianę. Także do przekładni AWD olej ok. 250 zł, ale wymiana tańsza trochę (krótszy czas) wg. serwisu KIA Patecki w Krakowie.


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap