Szarpanie przy wolnej jeździe

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Szarpanie przy wolnej jeździe

Postautor: mariushg » 21 lip 2020, 14:10

Musiałem ostatnio zmienić trasę poruszania się i zauważyłem niemiłą rzecz. Otóż podczas bardzo wolnej jazdy w sznurku aut, na 1 biegu, na minimalnym gazie, podczas odpuszczania gazu albo lekkiego dodania, autem szarpie, robi nieprzyjemne hopki, po kilka razy. Jest to na tyle uciążliwe, że nie da się jechać. Czy to może być oznaka uszkodzenia sprzęgła? Auto ma niespełna 23 tys. km przebiegu, 1.6 GDI skrzynia manualna.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Szarpanie przy wolnej jeździe

Postautor: automaciek » 21 lip 2020, 17:12

Szarpie na półsprzęgle?

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Szarpanie przy wolnej jeździe

Postautor: mariushg » 21 lip 2020, 17:28

Nie, te szarpanie jest na wolnym gazie, zupełnie bez wciskania sprzęgła. Na marginesie, w trakcie ruszania też bardzo łatwo o hopkę.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Szarpanie przy wolnej jeździe

Postautor: automaciek » 21 lip 2020, 17:44

Zajrzyj czy w przepustnicy nie ma nagaru - umyj.

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Szarpanie przy wolnej jeździe

Postautor: mariushg » 21 lip 2020, 18:00

Ta... w sprawach silnikowych to jestem "lajkonikiem" :) Bez manuala z opisem co, skąd i jak, to nawet nie będę dotykał. Poza tym, pod blokiem pewnie będzie ciężko.
Bardziej mam na myśli, co by tu w ASO powiedzieć, bo oni nie widzą problemu, wszak sprzęgło bierze pięknie w połowie skoku. Dodatkowo, pierwszy bieg przecież nie do jazdy, tylko do ruszania.

kia-sportek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2020, 10:57
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, M + Dodatki, r. 2018.

Re: Szarpanie przy wolnej jeździe

Postautor: kia-sportek » 29 wrz 2020, 11:12

Hej, podobnie jest u mnie jak u mnie puszczenie gazu przy powolnym poruszaniu się na 1 biegu powoduje bujanie się auta Z tego co wyczytałem, ów hopki wynikają z niedoboru mocy, może to być związane komputerem, gdzie pewne parametry związane z podawaniem mieszkanki paliwa zostały przycięte z uwagi na emisje CO2. Zauważ że jak włączysz klimę, albo silnik jest Jeszce nie rozgrzany (obydwa stany podwyższają nieco obroty), ów problem nie występuje praktycznie wcale, lub bardzo w dużo mniejszym stopniu.
Mi też w ASO mówili abym jeździł na pół sprzęgle, no to odparłem że sprzęgło jest do zmiany biegu jedynie potrzebne,itd, gadka która do niczego nie doprowadzi.

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Szarpanie przy wolnej jeździe

Postautor: mariushg » 29 wrz 2020, 13:29

Mi też dali "dobrą radę" z jazdą na półsprzęgle. Pozostaje technikę jazdy dopasować do auta, bo przy jeździe w korkach wkurza te szarpanie.


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap